Close

Strona 1470 z 1847 PierwszyPierwszy ... 47097013701420146014681469147014711472148015201570 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 691 do 14 700 z 18463
  1. #14691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Ciekawy test:
    https://www.youtube.com/watch?v=bKtnczk8Mxk

    Po obejrzeniu, dziś sporo wolniej jeździłem po mieście, bo ciągle na letnich
    Całe szczęście wielkich kolejek u gumiarzy nie ma, w czwartek wlatują zimowe kapcie.
    Jeszcze na zimowych? Serio?! Czemu tak?

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #14692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Jeszcze na zimowych? Serio?! Czemu tak?

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Chyba chciałeś napisać "jeszcze na letnich"
    A czemu nie
    Od kilku tygodni nie wychyliłem nosa poza Warszawę, więc mrozu czy śniegu nie doświadczyłem. Zalinkowany test trochę mnie poruszył i dał do myślenia.
    Ale spokojnie, zimówki już wrzucone

  3. #14693

    Domyślnie Mata antyszronowa, albo cos innego.

    Mam pytanko. Jak walczycie, radzicie sobie ze szronem lub lodem na przedniej szybie auta w zimie?
    Ja mam taki odmrazacz w sprayu. Daje rade z lekkim szronem. Ale czasami jak popada snieg z deszczem i to zmrozi nad ranem to juz nie bardzo. Za gruba warstwa, ze nawet skrobaczka tego nie ruszy. Zreszta staram sie wogole do przedniej szyby nie uzywac skrobaczki. Bo kiedys w dawnym aucie, po paru zimach mialem zjechana szybe i wymienialem.

    I wpadla mi w oko ta mata antyszronowa. Kosztuje 10-20zl. Widzialem jak takie maty sobie ludzie w lato klada w upaly.
    To chyba to samo jest.
    Ktos uzywa, daje to cos?
    Nie przymarza na amen do szyby?

    A zalozmy ze tam z wierzchu na tej macie zbierze sie taki zlodowacialy snieg, to co z tym zrobic? Przeciez nie wrzuce do samochodu zeby sie kaluza zrobila.

    Ewentualnie prosze o wskazanie innych rozwiazan, ktore wymyslila ludzkosc na przestrzeni lat, do radzenia sobie z problemem zaszronionej lub zalodowacialej szyby.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-12-2019 o 18:36
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14694

    Domyślnie

    Włączam ogrzewanie przedniej szyby, a druciki zatopione w szkło usuwają każdy szron w 30-60 sekund

    Aby szyba nie szroniła od środka trzeba bardzo dbać o mała wilgotność powietrza w kabinie, czyli jak najmniej wody na dywanikach ( ze śniegu) i jak najświeższy-najnowszy filtr kabinowy zmieniany przed zimą aby gwarantował duży przepływ powietrza

    Rodzice używają takiej maty na przednią szybkę kupionej im przeze mnie w Lidlu za 39 zł parę lat temu. Sprawdza się rewelacyjnie na moich mrozach to w stolicy spoczko zadziała. To ta sam mata termiczna co na słońcu używana, przynajmniej ta rodziców.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #14695

    Domyślnie

    Wlasnie mialem dopisac ze jak ktos ma garaz lub ogrzewana przednia szybe, to nie musi sie chwalic. Bo ciesze sie jego szczesciem ale to nie pomaga w tym o co pytalem.
    Z tym zeby nie bylo sniegu na dywanikach, to cenna rada.
    Mam jakas tam opcje w klimie z szybkim odparowaniem szyby, daje rade.
    Ale brak wilgotnych dywanikow w srodku (znaczy wytrzepac je co jakis czas rozumiem)
    to dobry patent. Trzepie buty przed zajeciem miejsca.

    Z ta mata, to nie wiem na co zwrocic uwage. Czy ona moze byc z przyslowiowe 15zl z marketu czy jakas grubsza czyli drozsza. Czy one sa roznej grubosci, czy to ma znaczenie? Jak mi zakosza pod blokiem mate za 12zl to soe zasmieje ze ktos sie polaszczyl. Ale juz 40-50zl bym sie wnerwil.
    Jak patrze na niektore to wydaja sie jakby je mozna bylo w rekach rwac.

    Wlasnie w stolicy wydaje mi sie ze bedzie ciezej niz w Bialymstoku.
    Bo w Wawie mrozy mniejsze. A jak jest fest mroz to sniezek taki sypki az i ogolnie suchutko.
    A najgorzej jest jak wieczorem pada snieg z deszczem lub ciezki mokry snieg.
    A nad ranem lapie mroz -5.
    To wtedy kaplica z ta gruba warstwa lodu na szybie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-12-2019 o 19:13
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #14696

    Domyślnie

    mata działa nawet ta Juli za dychę, żona właśnie mi ją oddała bo dziś zrobiłem porządek w garażu i jej auto już tam nocuje, a wracając do maty śmiało możesz kupować
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #14697

    Domyślnie

    Dobra, to kupuje. Jak juz 2 osoby polecaja. Jakas taka do 20zl.
    Rozumiem ze ona z jednej strony jest ze sreberkiem a z drugiej materialowa?
    I sreberko ma byc na wierzch a material do szyby?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #14698

    Domyślnie

    Od lat stosuję taką matę. Nawet jeśli w nocy spadnie deszcz który później zamarznie, to na przedniej szybie lodu jest tylko odrobina w miejscach gdzie podciekło. Gdy pada dużo śniegu, to z przedniej szyby też większość zrzucam jednym ruchem zdejmując matę. Banalne rozwiązanie a bardzo ułatwia życie.

    Jeśli chodzi o wnętrze, staram się by nie nanosić śniegu i codziennie po powrocie do domu wytrzepuję dywanik. Do tego klima na szybę (choć przez kilka ostatnich minut jazdy), nawet jak jest duży mróz i wydaje się że powietrze jest suche. Ogólnie sprawny nawiew bardzo pomaga.

  9. #14699

    Domyślnie

    Niestety woda ze śniegu na butach szybko z tego śniegu staje się wodą. Może to i mało estetycznie wygląda, ale w zimowe śnieżne dni na dywaniki gumowe rzucam stare gazety aby ta woda w nie wsiąkała i wyrzucam gazet, bo mimo, że dywaniki mają ranty na brzegach to wylać wodę z dywanika wyjmując go nie jest łatwo
    Tyle, że ja tu mam raczej konkretnie inne warunki klimatyczne i śniegu zawsze więcej . Dziś rano ślizgawica i oszronione asfaltowe drogi , Nokiany nowe sprawdziły się na 102 !
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 05-12-2019 o 20:50
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #14700

    Domyślnie

    Woze pochłaniacz wilgoci, takie pudełko za parę zł z Auchana.
    W razie wystąpienia opadów marznacego deszczu biorę z domu butelkę ciepłej wody, by roztopic skorupe. Była taki tydzień w styczniu parę lat temu, że padał deszcz i w ciągu pół godziny samochód był w skorupie.

Strona 1470 z 1847 PierwszyPierwszy ... 47097013701420146014681469147014711472148015201570 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •