Close

Strona 1319 z 1842 PierwszyPierwszy ... 319819121912691309131713181319132013211329136914191819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 181 do 13 190 z 18414
  1. #13181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Co do mycia samochodu zimą to nie praktykuje he chyba że po umyciu postawie do garażu albo trasa jest i sucho... By wyschnął samochód.
    Zaraz wiosna, to już chyba ostatnie mrozy
    Wielki błąd Panie, w zimę trzeba myć i to często myć aby wymywać sól drogową z wszelakich zakamarków. Porządne myjnie automatyczne np takie na Ck mają nawet program z myciem podwozia. Jakby skoda była myta częciej nie maił by może dziur i takiej rdzy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    i Castrola Edge FST
    Jestem pod wrażeniem, ten "model" ma w swojej objętości od 35-40% !! bazy PAO w zależności od lepkości. Skrót FST podobny trochę do skrótu oleju RAVENOL FDS który ma PAO 80%.
    Castrol mnie zaskoczył
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-02-2019 o 00:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #13182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jestem pod wrażeniem, ten "model" ma w swojej objętości od 35-40% !! bazy PAO w zależności od lepkości.
    Bo PAO to nie wszystko.
    Ale jaki "przebieg" na konkretnej furze wykrecil, a to przeca Castrol tylko.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Co do mycia samochodu zimą to nie praktykuje he chyba że po umyciu postawie do garażu albo trasa jest i sucho... By wyschnął samochód.
    Zaraz wiosna, to już chyba ostatnie mrozy
    W Warszawie ma byc podobno dzisiaj albo jutro -10st.C w nocy.
    Wszystko przez ciebie bo jedziesz na narty.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    [...] Wspmniałeś gdzieś tam, że masz auto z jakimś automatem DSG [...]
    Nieprawda, nigdzie tak nie napisałem. Za to napisałem, że masz problemy za zrozumieniem czytanego tekstu i oto kolejny dowód.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    [...] Napisałeś, że latasz na Castrolu Edge, więc napisałem, że to slaby olej. [...]
    Zgadza się. Problem w tym, że nie potrafisz udowodnić swojej tezy.

    Koniec o oleju. Definitywnie. Miłego weekendu.
    LED ZEPPELIN

  4. #13184
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta

    Jestem pod wrażeniem, ten "model" ma w swojej objętości od 35-40% !! bazy PAO w zależności od lepkości. Skrót FST podobny trochę do skrótu oleju RAVENOL FDS który ma PAO 80%.
    Castrol mnie zaskoczył
    Robinie drogi, jakbym miał się pochylać nad takim tematem jak "z czego składa się olej który wlewam do silnika" to wolałbym jeździć autobusem. Dla mnie ważna jest tylko lepkość i czy olej spełnia wymogi producenta auta. No i żeby go wymieniać częściej niż zaleca producent. Wszystkie auta to i tak ***** złomy i na złomie skończą, więc nie ma się nad czym produkować. Jakieś PAO, MAO - kogo to obchodzi? Przez ponad 2 miliony kilometrów które w życiu zrobiłem, każda usterka która wystąpiła nie miała nic wspólnego z olejem. Nic. Zawsze to było coś z osprzętem lub z elektryką/elektroniką.

    Dla mnie problemem jest to, że czeka mnie pomału zakup nowego busa. A to co jest obecnie produkowane to jest jakiś dramat. Nieważne czy to Mercedes, VW, Fiat czy Renault. Dramat. Oczywiście w kabinie jest jak w dobrej osobówce, nieźle się to wszystko prezentuje, ale jak się przyjrzeć bliżej to ukazuje się mieszanka plastiku, ekoterroryzmu, cienkich blaszek, cięcia kosztów i gównolitu. I ja za taką mieszankę mam zapłacić co najmniej 120 000 zł? Taka średnia sytuacja bym powiedział.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #13185

    Domyślnie

    Podana cena wskazuje na coś z długą paką, ale krótką, trzyosobową kabiną. Z 10 lat temu kolega nabył Fiata i oględnie mówiąc nie był zadowolony. Sporo awarii, w tym taka, po której trzeba było wołać lawetę. Auto jeździło w piekarni, nie było jakoś szczególnie obciążane, serwisowane w ASO, pochodzące z salonu. Następnie zaszalał i zaciągnął nowego Transportera. Przy kasie zostawił grubo, za to poziom wyposażenia dosłownie "szwajcarski". DSG padła po ok. 70kkm i mimo, że było już po gwarancji serwis wymienił ją na nową. Niby wszystko fajnie jednak kumpel stwierdził, że VW już więcej nie kupi. Aktualnie w jego piekarni jeździ najnowszy Ford Transit, wszystko działa, ale po kilkunastu tysiącach km trudno coś powiedzieć na temat jego jakości. Prywatnie ów kolega ujeżdża V-klasę (jakieś 3 lata) w niemal najwyższej wyposażeniowo wersji - jest bardzo zadowolony.
    LED ZEPPELIN

  6. #13186

    Domyślnie

    Wy się kłócicie o oleje i skład molekularny oleju za 100-200 zł a mi tu Golf po wymianie wszystkiego nie chce odpalić i wyjechać od mechanika
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #13187
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Andrzeju, no właśnie. Dla mnie T6 czy Transit będą za małe. Kiedyś miałem T4 i choć był wygodny i żwawy, to serdecznie go znienawidziłem, wiecznie coś psuło. Potrzebuję busa z ładownością 1400 kg, przednim napędem i możliwie dużą przestrzenią ładunkową. I do 3,5t bo z tachografem to mi firma padnie. Jumper odpada bo 2 litrowy diesel w ich wydaniu to tragikomedia. Zostaje Ducato 2,3 lub Master, również 2,3. Nigdy nie miałem żadnej Renówki, ale jakoś tak ku Masterowi właśnie się skłaniam. W tym roku ma wyjść całkiem nowy model. Zobaczymy. Sąsiad kupił nowego Craftera. Super wygodny, ale napęd to jakiś żart. Mercedes jeśli chodzi o silniki wypada dużo lepiej, jest przynajmniej jakiś wybór. I spoko wygląda. Ale z blachami dalej ma problem i cena niestety zaporowa dla mnie.

    W sumie to bym oddał swojego busa na generalny remont blacharki, bo w blachach tkwi problem. I by następne 700 tys. jeszcze lekko zrobił. Tylko nie ma porządnych blacharzy "od busów", albo ja takich jeszcze nie spotkałem. Opłacało by mi się nawet kilkanaście tysi za to zapłacić. Przynajmniej wiedziałbym na czym stoję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Wy się kłócicie o oleje i skład molekularny oleju za 100-200 zł a mi tu Golf po wymianie wszystkiego nie chce odpalić i wyjechać od mechanika

    Normalne u jełopów. Zapowietrzyli układ i czujnik ciśnienia na szynie CR nie pozwala otworzyć wtryskiwaczy. Masz śmiesznie proste auto, tego (teoretycznie) nie można zrobić źle. Gdzieś Ty je wstawił???

    Rozwiązanie jest proste. Zdjąć przewód od dolotu, prysnąć plakiem i odpalić. Nie ma za co.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 23-02-2019 o 13:26
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #13188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Wy się kłócicie o oleje i skład molekularny oleju za 100-200 zł a mi tu Golf po wymianie wszystkiego nie chce odpalić i wyjechać od mechanika
    Przykra sprawa, ale jeśli mechanik ogarnięty (znaczy mechanik, a nie wymieniacz), to powinien sobie poradzić.
    Pozdrawiam, Karol.

  9. #13189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Wy się kłócicie o oleje i skład molekularny oleju za 100-200 zł a mi tu Golf po wymianie wszystkiego nie chce odpalić i wyjechać od mechanika
    Szwagra znaczy?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #13190

    Domyślnie

    Obraz wyłaniający się z tej dyskusji i moje ostatnie doświadczenia prowadzą tylko do jednego... wynajem panie, wynajem.
    Bierzesz jeździsz. Oddajesz.

Strona 1319 z 1842 PierwszyPierwszy ... 319819121912691309131713181319132013211329136914191819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •