Close

Strona 1297 z 1821 PierwszyPierwszy ... 297797119712471287129512961297129812991307134713971797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 961 do 12 970 z 18204
  1. #12961

    Domyślnie

    Problem w tym, że tylko Ci o których ja pisze zabijają ludzi, niewinnych. Bo oczywiście nie pisze o osobie która nie potrafi parkować na raz czy tam dwa.

  2. #12962

    Domyślnie

    Pozostając przy temacie wypadkowości i bezpieczeństwa jeszcze raz zapytam o wideorejestrator Kiedyś wjechał we mnie sąsiad. Spisaliśmy co trzeba, ale potem najwyraźniej zmienił zdanie, bo zaczął kota ogonem odwracać.

    Innym razem (moim zdaniem) celowo we mnie wjechał Pan policjant po cywilu. Była zima, koleiny. Tył auta został mi na środkowych koleinach i ni chustki nie chciał złapać przyczepności aby zjechać na bok. Prędkość wręcz spacerowa. Cóż, tamten raczej zobaczył okazję do wyegzekwowania odszkodowania.

    Aby uniknąć takich sytuacji inwestuję w kamerę samochodową. Dwa modele chodzą mi po głowie. Nie wiem czy to dobry pomysł wydać ok. 1000 zł na ten przydatny gadżet, bo raz, że ktoś może zechcieć ukraść wideorejestrator a dwa, że jest bardzo dużo o wiele tańszych tego typu urządzeń.

    VIOFO A129 Duo lub Mio MiVue 752 Duo

    Korzysta ktoś z wideorejestratora? Jakieś wskazówki?

  3. #12963

    Domyślnie

    Korzysta.
    Cokolwiek od DOD.

  4. #12964
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta

    Korzysta ktoś z wideorejestratora? Jakieś wskazówki?
    Masz smartfon? W Yanosiku jest rejestrator.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #12965

    Domyślnie

    Ja dostałem na gwiazdkę rok czy 2 lata temu, korzystam w trasie. Teraz chce zamontować kamerę "na stałe" gdzieś za lusterkiem i korzystać caly czas.
    Montujecie kamery też z tyłu?
    Druga sprawa to nagrywanie, RODO... Podobno tablice rejestracyjne to dane osobowe... Tylko nigdzie nie podajemy nr tablic przy zakładaniu konta w banku, rejestracji w przychodni oraz brak nr rej w dowodzie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #12966

    Domyślnie

    słuchajcie

    Zauważyłem że w tylnej wycieraczce, w główce, mam dziurę Nie podoba mi się to, bo śruba jest już lekko brudna i skorodowana pewnie...
    wycieraczka tył.jpg

    Widzę, że to chyba ktoś mądry z VW tak to zaprojektował... nie przewidział, że woda, śnieg, pył/kurz się się tam dostaje... LIPA

    Jak to zabezpieczyć?

    Taśmę izolacyjną mam już na dachu, nie chce też jej mieć na klapie z tyłu
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #12967

    Domyślnie

    poszukałem oponek, trochę poczytałem na oponeo opinii...
    Ciekawe (ale drogie) opony:

    Michelin Primacy 4 205-55-R16-94-h-xl-s1

    Tylko cena 380 PLN
    A (opory toczenia), A (przyczepność na mokrej nawierzchni), 68 dB (poziom hałasu).
    H = max 210 km/h
    Zużycie paliwa - A
    Jazda w deszcz - A
    Bardzo ciche, poniżej 68 dB

    razem - 1 500 zł

    Drugie oponki o tych samych parametrach - Continental Ecocontact-6-205-55-r16-91-w
    W = max 270 km/h Z dużym zapasem, bo mój sportowy golf po tjuningu pewnie nie pojedzie nawet 200

    Zużycie paliwa - A
    Jazda w deszcz - A
    Ciche opony 71 dB. Troszkę głośniejsze wg specyfikacji ale dużo tańsze, 303 PLN.

    Razem - 1 200 zł

    Ze względu na cenę preferuję Continentale
    Co myślicie?

    Oczywiście na OPONEO jest dużo opon o tych samych parametrach o różnych cenach +-10% ale to chyba zależy od roku produkcji... 2018/2019 r.

    Patrze na te Hankooki - hankook-ventus-prime2-k115-205-55-r16-91-v-golf-lrr-mfs
    V = max 240 km/h
    Zużycie paliwa - B
    Jazda w deszcz - B
    Bardzo ciche, poniżej 70 dB

    Cena 238 PLN - najtańsze - w sumie 950 zł

    Co poradzicie do mojego wściekłego Golfa w kombi ?
    Tak jak pisałem wcześniej, co święta robimy 550-600 km, większość w trasie o standardzie autostrady (S7).
    Opony mam teraz Continentale jakieś z 2011 r. Im już wystarczy jazdy, tym bardziej po Niemieckich autostradach...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #12968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Co poradzicie do mojego wściekłego Golfa w kombi ?
    Weź te pod uwagę. Sporo ludzi Focusami na tych oponach jeździ, a Ford ma takie prowadzenie i precyzyjny uklad kierowniczy, że oponom nie wybacza.
    Niedroga ekonomiczna opona, a lubisz jak auto mało pali. Do tego komfortowa. DOT 2018 wiec masz sporo taniej. Hankooki to bardzo dobry produkt. Jedyny poważny producent który nie został wchłonięty przez inny koncern oponowy i daje gwarę na opony na wiele, wiele lat.
    Rada jeszcze. Poszukaj u siebie opon w stacjonarnym zakupie. Bywa ,z e kupisz w warsztacie o 56-80 zł drożej niż w necie, ale będziesz miał je przełożone za freee a i w razie jakiś problemów, reklamacji, awarii opony to reklamacja w sklepie internetowym drogą przez mękę jest. Przechodziłem dwie reklamcje opon w internetowych zakupach
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/dun...91-w#241513006

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta

    Korzysta ktoś z wideorejestratora? Jakieś wskazówki?
    Tak korzystam z takiej tanizny i po ostatniej stłuczce micry wrzuciłem obraz na laptopa i jestem zdziwiony, bo bardzo ładnie wygląda. Tzn nie wypadek ładnie wygląda Kupowałem tutaj jednak dla gwarancji
    https://www.mediaexpert.pl/wideoreje...E&gclsrc=aw.ds
    https://pl.aliexpress.com/item/Orygi...c&gclsrc=aw.ds
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 16-02-2019 o 14:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #12969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Korzysta.
    Cokolwiek od DOD.

    Brałem pod uwagę DOD LS500W. YouTubowi recenzenci chwalili tą kamerkę za jakość nagrywanych filmów jak również za obługę itd. Natomiast na amazonie ludzie narzekają na słabą jakość gniazd - mają tendencję do luzów. Kamerka może przestać nagrywać przez to bez naszej wiedzy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tak korzystam z takiej tanizny i po ostatniej stłuczce micry wrzuciłem obraz na laptopa i jestem zdziwiony, bo bardzo ładnie wygląda. Tzn nie wypadek ładnie wygląda Kupowałem tutaj jednak dla gwarancji
    https://www.mediaexpert.pl/wideoreje...E&gclsrc=aw.ds
    https://pl.aliexpress.com/item/Orygi...c&gclsrc=aw.ds

    Zależy mi na dualu czyli kamerce zarówno z tyłu jak i z przodu oraz porządnej funkcji parkingowej. W Warszawie nie raz nam już ktoś auto przyrysował na parkingu. Niemniej jednak przyznam, że Xiaomi ma całkiem niezły i przystępny cenowo sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez bryk77 ; 16-02-2019 o 14:33

  10. #12970

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    słuchajcie

    Zauważyłem że w tylnej wycieraczce, w główce, mam dziurę Nie podoba mi się to, bo śruba jest już lekko brudna i skorodowana pewnie...
    Widzę, że to chyba ktoś mądry z VW tak to zaprojektował... nie przewidział, że woda, śnieg, pył/kurz się się tam dostaje... LIPA
    Jak to zabezpieczyć?
    Zobacz czy tamtędy spryskiwacz nie sika na szybę. Zakleisz i ciśnienie wycieraczkę zrzuci
    W Hondach (Civic VII) też jest taki patent. Trzpień na mocowanie wycieraczki jest jednocześnie dysza spryskiwacza - stąd taka szczelina.
    A nakrętkę zawsze możesz sobie odkręcić i wstawić nierdzewną.


Strona 1297 z 1821 PierwszyPierwszy ... 297797119712471287129512961297129812991307134713971797 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •