Close

Strona 11 z 1821 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 18204
  1. #101

    Domyślnie

    Staram się nie wypowiadać na takie tematy ale kiedyś pracowałem w windykacji leasingu dla EFL i z tego co pamiętam zabrałem 8 takich samochodów. To było jedyne auto na które narzekało 100 % leasingobiorców. Totalnym przegięciem był samochód z silnikiem 2,0 benzyna, czerwona skóra w środku z przeszyciami, oryginalny spojler alfy, niepowtarzalne zegary, pokrętła itp. Niestety samochód miał krzywą ramę, leasingobiorca raz na dwa, trzy miesiące wymieniał opony (wtedy warte ok 2000 zł) za co płacił dealer kiedy gwarancja się skończyła sprzedawca umył ręce, sprawa skończyła się w sądzie. Innym ciekawym autem była alfa o klasę mniejsza nie pamiętam modelu trzydrzwiowa z "czołgowatym" przodem na pełnym wypasie. Miała w wyposażeniu w kierownicy łopatki do zmiany biegów z tego co pamiętam była jakaś wersja selespeed. Skończyło się lawetą ponieważ samochód stanął na środku skrzyżowania. Dla mnie Alfy to piękne samochody ale jakość to pełna żenada.

  2. #102

    Domyślnie

    W zasadzie alfa walczy o pierwszeństwo w rankingu awaryjności z Freelanderem z innego wątku
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Passat... to rzeczywiście smutna perspektywa. Ale na VW świat się (na szczęście) nie kończy...
    Dlaczego? Np. CC wg mnie jest dużo ładniejszy od Alfy.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Dlaczego? Np. CC wg mnie jest dużo ładniejszy od Alfy.
    od 156 owszem, ale nigdy od 159...

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Dlaczego? Np. CC wg mnie jest dużo ładniejszy od Alfy.
    a jeździłeś nim, bo ja się czuje jak w czołgu

  6. #106

    Domyślnie

    Kumpel ma alfę 156 w kombiaku. Piękna srebrna "strzała".
    Kiedyś na zadane pytanie dotyczące opinii o tym aucie odpowiedział tak: "Z Alfą jak z kobietą, trzeba inwestować"
    Ostatnio edytowane przez pil74 ; 12-10-2010 o 10:29
    nic...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    a jeździłeś nim, bo ja się czuje jak w czołgu
    Tak, jeździłem - wersją 170KM TDI z DSG. Mam porównanie z normalnym passatem i CC. Fakt, siedzenia mogłyby być niżej...tylko to mnie drażni.
    Ujmę to tak, CC jest bardziej samochodem 'na dupy', a zwykły pasek to rodzinne wozidełko.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ujmę to tak, CC jest bardziej samochodem 'na dupy', a zwykły pasek to rodzinne wozidełko.
    hehe, dokładnie

  9. #109
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Alfy nie kupuję się rozumem, tylko sercem. Jest jeszcze parę takich pojazdów, gdzie instynkt samozachowawczy mówi nie a dusza tak.

    Osobiście gdybym kierował się rozsądkiem dalej jeździłbym Golfem, a tak zapie... nie powiem czym () i jestem z tego powodu motoryzacyjnie usatysfakcjonowany w 286 %.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Dlaczego? Np. CC wg mnie jest dużo ładniejszy od Alfy.
    Jasne, są wyjątki. CC jest rzeczywiscie interesującym modelem.
    Ale - wiesz - to jednak ciągle VW. Czyli marka, którą jeździ pół ludzkości A jeśli ktoś zainteresował się Alfą to najpewniej znaczy, że zależy mu na jakiejś tam indywidualności, ma "własny styl". Czy to rozsądne czy nie - to już inna historia, ale rozumiem to.

    Ja sam kupując samochody (a już kilka miałem) zawsze mam podobny dylemat. Też na początku rozgladam się za "oryginalnymi perełkami", po czym topnieję w uszach i kończy się - tak jak ostatnio - na Vectrze Combi 1.9 CDTI.
    Niestety - rzeczywistość jest brutalna, a ja za stary już jestem na walkę z maszyną co rusz, tylko dlatego, że jest ładna i ma w sobie "to coś".

    Przy założeniu oczywiście, że autor wątku dysponuje organiczonym budżetem. Powyżej jakiejś_tam_kwoty to już można rzeczywiście przebierać...

    EDIT:
    Dodam jeszcze tylko tyle, dla pełnej jasności, że przy ostatnim zakupie samochodu byłem bardzo bliski zakupu VW Jetta 2006, w pełnym wyposażeniu, z DSG. (oczywiście TDI)
    Po przejechaniu się tym wozidłem... miałem bardzo przyjemne odczucia. A DSG jest doskonała. I jej żałuję najbardziej. Niestety przeważyły inne aspekty i Jetta przeszła koło nosa.
    VW to - mimo wzsystkich obiegowych opinii - bardzo dobre samochody. (i mam tu na myśli całą rodzinę VW, no, może z pominięciem niższych modeli Skody )
    Ostatnio edytowane przez messer ; 12-10-2010 o 11:43
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 11 z 1821 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •