Close

Strona 101 z 1842 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 18417
  1. #1001

    Domyślnie

    Mierzą poprzez koła, ale podawana jest (pewnie po odpowiednim przeliczeniu, współczynnikach korelacji etc.) moc na silniku, czy nawet moc według normy

  2. #1002

    Domyślnie

    Dlatego moc w papierach wyraża szczytowy pik mocy, a nie momentu. Bardzo często szczytowy pik momentu jest wtedy, kiedy moc stanowi dopiero ileś % mocy maksymalnej.
    Ostatnio edytowane przez andrzej_suse10 ; 04-01-2011 o 14:29

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Moc maksymalna jest zwykle w okolicach maksymalnego momentu lub kawałek za nim.
    Z tym się nie zgodzę. Moc maks. jest najczęściej zdecydowanie dalej. Zarówno w dieslach (gdzie moment maks. jest w okolicach 2tyś obr, a moc w okolicach 4tyś) jak i w benzynach (moment w okolicach 3-4tyś obr, moc w okolicach 6tyś obr)

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmsphotography Zobacz posta
    Mierzą poprzez koła, ale podawana jest (pewnie po odpowiednim przeliczeniu, współczynnikach korelacji etc.) moc na silniku, czy nawet moc według normy
    Raczej na odwrót – zazwyczaj poprzez jakieś współczynniki przelicza się moc na kołach przy pomiarze na silniku. Bo to de facto moc na kołach jest najistotniejsza (choć to może nie dotyczyć catalogue boys )


    Cytat Zamieszczone przez andrzej_suse10 Zobacz posta
    Dlatego moc w papierach wyraża szczytowy pik mocy, a nie momentu. Bardzo często szczytowy pik momentu jest wtedy, kiedy moc stanowi dopiero ileś % mocy maksymalnej.
    To już zależy od konkretnego silnika, jednak dość często są one blisko siebie. Nieraz różnice wynikają z czystej arytmetyki – Nm to setki, a rpm tysiące.
    W praktyce liczy się moment i jego przebieg w funkcji obrotów, moc maksymalna to taki papierowy wskaźnik porównawczy, teoretycznie opisujący potencjalną prędkość maksymalną (gdyby pominąć kwestię przełożeń oraz oporów powietrza i toczenia).
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #1005

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o doznania przyspieszeniowe liczy się tylko moc, i to, przez jak duży zakres obrotów mamy ją do dyspozycji (żeby nie było nic nic, a potem pik mocy na 100 rpm zakresu i znowu nic).

  6. #1006

    Domyślnie

    Jak może wyglądać charakterystyka momentu obrotowego, gorsza i lepsza
    luknijcie w poniższy link, przykład silników bliższych memu sercu
    http://www.motocykl-online.pl/galery...p?img_id=66684
    pojazd jedzie momentem, a nie mocą maksymalną
    jaki piękny przebieg jest w suzuki, a jaki nieciekawy w hondzie
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-01-2011 o 15:29
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Ja znam kupę faktów a nie mitów z czego tylko jeden ma wydźwięk pozytywny.
    Ja znam inny fakt. Przejechałem ponad 200kkm na muchozolu (bez problemu) i ostatnio w rozmowie z gazownikiem okazało się, że jestem jedyny który przyjeżdża regularnie na przegląd instalki. 90 % gazuje silniki nie po to, żeby wymieniać filtry (bo ma być tanio) , regulować od czasu do czasu (płacić za to jeszcze ?), itd. Tylko po to, żeby było TANIO.
    Więc masz rację, ale znasz fakty dotyczące użytkowników, czasem gazowników, nie samej koncepcji systemu zasilania.
    Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
    Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

  8. #1008

    Domyślnie

    Z tą mocą to jest tak że zawsze mało...

    Miałem w benzynie 54km potem w dieslu 105km teraz znów w benzynie mam 150km i po dwóch miesiącach stwierdzam że to nadal mało

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leonID Zobacz posta
    Ja znam inny fakt. Przejechałem ponad 200kkm na muchozolu (bez problemu)
    A ja przy przebiegu jak podałem, miałem kilka razy mniejsze lub większe usterki instalacji, kilkanaście wizyt na regulacjach, spalona pompa paliwa, wysypany katalizator, problemy z wtryskiwaczami, szczelnością dolotu, smród gazu w aucie, nadprogramowe wymiany przewodów i świec itd.

    Cytat Zamieszczone przez leonID Zobacz posta
    nie samej koncepcji systemu zasilania.
    Koncepcja zasilania gazem ma, poza ceną paliwa, same wady. Tylko rzeczona cena trzyma ludzi przy gazie, bo na pewno nie względy techniczno eksploatacyjne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #1010

    Domyślnie

    A wszystko zależy od tego kto gaz zakładał, tyle w temacie. Skoro nieszczelność dolotu obwiniasz gazem, to coś jest nie tak

Strona 101 z 1842 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •