Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Warunki zabawy!

  1. #21

    Domyślnie

    W jaki sposób ktoś udowodni, że zrobił zdjęcie po terminie rozpoczęcia zabawy, a nie przed ? Ja byłem kiedyś ścigany za to, że nie nastawiłem zegarka w aparacie, a od razu poszedłem robić fotki ...

  2. #22

    Domyślnie

    Myślę, że przyjmiemy zasadę domniemania niewinności. Ludzie jakiś poziom tutaj reprezentują, nikt nie będzie chyba robił obory...

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    sam sobie odpowiedziałeś - z exifa fotki.
    odie83 ma racje - niech wyzwany narzuca temat
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odie83 Zobacz posta
    Poszedłbym nawet o krok dalej, żeby to właśnie osoba wyzywana wymyślała temat. Skoro wyzywający czuje się pewnie chcąc zmierzyć się z kimś to na pewno da sobie radę z wymyślonym przez tą osobe tematem
    Nie, z tym się nie zgadzam. Jeśli ja kogoś wyzywam na pojedynek, to ja ustalam temat - natomiast wspólnie z oponentem możemy dogadać szczegóły - np czas trwania. Wierzcie mi tak będzie prościej i czytelniej
    Z obserwacji wiem, że nawet jak temat jest podany w pierwszym poście to i tak toczy się długa dyskusja zanim obie strony sięgną po aparaty.... Ktoś wyzwany może w ogóle nie mieć pomysłu na temat - i wtedy cała procedura jeszcze niepotzrebnie się przeciągnie....
    Poza tym niech to będą pojedynki na foty/tematy a nie pojedynki osób robiących te zdjęcia!

    I jeszcze jedna prośba - konstruując temat starajmy się unikać ogólników, które później, będą automatycznie wykluczać jedną ze stron - np makro (nie masz odpowiedniego obiektywu - odpadasz) akt- (nie masz modelki - wypad). Niechaj temat będzie tematem a nie kategorią!

  5. #25

    Domyślnie

    Może wraz z regułami zabawy przydałoby się opublikować mały tutek z przykładami tematów ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Może wraz z regułami zabawy przydałoby się opublikować mały tutek z przykładami tematów ?

    Oj no bez przesady...chyba. W sumie mam już nawet pomysł na temat... ale chyba się boję...

  7. #27

    Domyślnie

    Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z tym sprawa jest prosta. Jeśli ktoś rzuca wyzwanie ogólne, to zwykle sam proponuje temat i tak jest OK. Ale jeśli rzucamy wyzwanie konkretnej osobie, to wtedy oczywiście też możemy coś zaproponować (choćby po to, by uniknąć czczej gadaniny), ale oczywistym jest, że ostatecznie wybór broni należy do pozywanego...

    Czyli jeśłi ja rzucam wyzwanie - to ja podaję temat ale jednocześnie osoba wyzwana może "negocjować szczegóły" - dobrze odczytuję???

  9. #29

    Domyślnie

    Uznalem za oczywistosc fakt, iz zdjecia maja byc wykonane po rozpoczeciu pojedynku. Jesli jednak uwazacie ze trzeba to dopisac, sluze. Co do tematu. Jestem zdania ze pierwsza propozycja powinna pasc ze strony wyzywajacego. Pozniej modyfikuja ustalenia, niekoniecznie publicznie, choc nie ma przeciwwskazan, ale najazniejsze jest aby konkretny i ustalony temat pojawil sie w watku.

  10. #30

    Domyślnie

    oczywiście to kwestia dyskusyjna, ale trzeba by jeszcze uściślić kwestię "woboru tematu", aby:
    - osoba wyzywająca nie mogła rzucić tematu zdjęcia które ma już zrobione
    - osoba wysywająca nie dawała tematu "niemożliwego do wykonania" (np. wysywający z zakopanego wyzywa kogoś z gdańska i prosi o zdjęcie krzyża na Giewoncie)
    - osoba przyjmująca wyzwanie nie rzucała tematu zdjęcia kóe już ma zriobione

    Może by ustalić tak, że osoba wyzywająca ustala 1/2 tematu (np. zdjęcie rowerzysty) a osoba przyjmująca wyzwanie pozostałe 1/2 (np. na jednym kole). Temat: Zdjęcie rowerzysty jadącego na jednym kole...
    Paweł

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •