Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Exclamation Nissin di 622 i pęknięty palnik

    Witam.
    Spadł mi dzisiaj na podłogę mój nissin di 622. Z tego co zobaczyłem, pękł na pół palnik. czy można go gdzieś dokupić? spodziewam się, że gwarancja nie obejmie tego problemu.. Proszę o szybką pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    sprawa załatwiona. kupiłem nmowy żarnik w tychach (ok 42.70 zł) i sam wymieniłem (ok 25 minut). pozdrawiam

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    we wszechświecie
    Posty
    198

    Domyślnie

    O, dobrze, że sobie poradziłeś, bo już miałam pisać, że nowy żarnik ewentualnie w foto-tipie możesz dokupić. Ale skoro już sobie poradziłeś
    A w tych Tychach to dokładnie gdzie się w palnik zaopatrzyłeś?

  4. #4

    Domyślnie

    Tam jest serwis producenta Nissina, jest to na ulicy Fabrycznej 2, na pierwszym piętrze, pokój 102. Powiedzieli mi, że jakbym oddał do serwisu to za samą naprawę zapłaciłbym min. 60 zł. A ta wymiana jest naprawdę prosta. wystarczy odlutować i przylutować trzy kabelki.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra to ja dodam swoje 3gr co do pękniętych żarników w lampach Nissina. Upadła mi lampa i poszedł żarnik. Napisałem do ich dystrybutora na Polskę, firmy Migomex z prośbą o przesłanie mi żarnika na wskazany adres. Jednak dostałem odpowiedź odmowną.

    Dzień dobry


    Niestety samych żarników nie sprzedajemy.
    Świadczymy usługę wymiany żarnika w lampie nissin 622
    w cenie 125 zl brutto,plus ewentualne koszty przesyłki ok25 zł (poczta za pobraniem)


    pozdrawiam Sławek

    Biuro Handlowe
    ul. Fabryczna 2, TYCHY 43-100
    tel. 032 329 11 96, fax 032 329 11 95
    www.migomex.com.pl
    Trochę mnie to wkurzyło bo śmierdzi mi to wymuszaniem sprzedaży żarnika razem z usługą serwisową. Przez telefon, który wykonałem do ich serwisu uzyskałem informacje, że raz tylko sprzedali żarnik i skończyło się to dla nich źle bo osoba potem robiła szum że nie sprawny żarnik mu sprzedali a sama nie potrafiła go wymienić czy zrobiła to uszkadzając żarnik. Hmm więc jeśli raz sprzedali to musieli sprzedać koledze kamilek17 i że teoretycznie nie wymienił go sam i że były z nim problemy.

    Cała sprawa śmierdzi mi strasznie. Migomex jest jedynym dystrybutorem i serwisem na nasz kraj produktów Nissina. Teoretycznie jest traktowany jako monopolista więc takich akcji nie może robić. Tak jak ASO nie może odmówić sprzedaży części tak wydaje mi się ta firma też. Według mnie wyraźnie chcą zarobić na serwisie i wymianie tych żarników co trudne nie jest, zwłaszcza dla osoby z technicznym wykształceniem. Jestem po wstępnej rozmowie z prawnikami UOKiK oraz odwiedzę Rzecznika Praw Konsumenta i przedstawię mu jak sprawa wygląda. Jeśli RPK przyzna mi rację i działania firmy Migomix są sprzeczne z polskim prawem to nie zostawię tak tego. Bycie jedynym dystrybutorem do czegoś zobowiązuje. Wysłałem też wiadomość do samego Nissina z informacją jak postępuje jego dystrybutor i że tym samym tracą klientów.

    A Wy jakie macie doświadczenia ? Co o tym myślicie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez takelbery Zobacz posta
    Trochę mnie to wkurzyło bo śmierdzi mi to wymuszaniem sprzedaży żarnika razem z usługą serwisową. Przez telefon, który wykonałem do ich serwisu uzyskałem informacje, że raz tylko sprzedali żarnik i skończyło się to dla nich źle bo osoba potem robiła szum że nie sprawny żarnik mu sprzedali a sama nie potrafiła go wymienić czy zrobiła to uszkadzając żarnik. Hmm więc jeśli raz sprzedali to musieli sprzedać koledze kamilek17 i że teoretycznie nie wymienił go sam i że były z nim problemy.

    Cała sprawa śmierdzi mi strasznie. Migomex jest jedynym dystrybutorem i serwisem na nasz kraj produktów Nissina. Teoretycznie jest traktowany jako monopolista więc takich akcji nie może robić. Tak jak ASO nie może odmówić sprzedaży części tak wydaje mi się ta firma też. Według mnie wyraźnie chcą zarobić na serwisie i wymianie tych żarników co trudne nie jest, zwłaszcza dla osoby z technicznym wykształceniem. Jestem po wstępnej rozmowie z prawnikami UOKiK oraz odwiedzę Rzecznika Praw Konsumenta i przedstawię mu jak sprawa wygląda. Jeśli RPK przyzna mi rację i działania firmy Migomix są sprzeczne z polskim prawem to nie zostawię tak tego. Bycie jedynym dystrybutorem do czegoś zobowiązuje. Wysłałem też wiadomość do samego Nissina z informacją jak postępuje jego dystrybutor i że tym samym tracą klientów.

    A Wy jakie macie doświadczenia ? Co o tym myślicie ?
    Niestety tak działa rynek. Dystrybutor zapewnia serwis, ale nie musi zapewnić dostępu do części zamiennych osobom fizycznym i innym podmiotom gospodarczym, nie musi zapewnić nawet serwisu pogwarancyjnego.
    Z ASO to raczej zły przykład. Jeśli ASO ma swojej ofercie sprzedaż części, to dlaczego ma odmówić sprzedaży.
    Wolą sprzedawać części, bo jak nie to klient pójdzie po zamienniki, więc wolą zarobić na częściach niż nic nie zarobić.

  7. #7

    Domyślnie

    W samym serwisie Nikona jest podobnie to co taki maluczki Migomex z Nissinem ma robić?

  8. #8

    Domyślnie

    Nissin przywrócony do żywych

    Naprawiłem dzisiaj swoją lampę. Żarniki dostępne są na eBay do Nissina pasują 45mm takie jak tutaj: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...ht_2214wt_1139

    Polecam tego sprzedawcę, niby paczka z Izraela ale z przesyłka zapłaciłem nieco ponad 36 zł i czekałem mniej niż 2 tyg.

    Lampa błyska jak dawniej przed upadkiem. Gdyby ktoś miał jakiś problem z wymianą niech pisze

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć,
    szukam palnika do lampy Nissin Di622, z powyższego linka już nie ma, jest sporo na allegro ale do SB 600 i wyżej czy będą one pasować?

  10. #10

    Domyślnie

    Generalnie tak. Ważna jest tylko długość i sposób podłączenia elektrody jonizującej.
    Poza tym może się minimalnie zmienić temperatura barwowa.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •