Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Red face Co myślicie o tym PC

    Cześć koledzy

    Zamierzam kupić komputer z przeznaczeniem do obróbki zdjęć i gier. Zobaczcie zestaw i jeśli się na tym znacie to wyraźcie opinie. Zależy mi żeby zestaw pracował stabilnie i żeby był wystarczająco silny do gier i obróbki zdjęć, czasem obróbki wideo (tylko czasem, dla zabawy)



    Proc. intel i5 661 3,33gHz/4mb/ LGA 1156 Box 799zł

    Płyta 1156 asus p7p55 LX p55 389zł

    Pamięć ddr3 kingston 4gb/1600/CL9 KHX 1600C9D3K2/4g 330zł

    Grafika gainward GF GTS 450 1024MB DDR5/128b PCI-E

    Obudowa I-BOX orion 320TB bez zasilacza prescot 99zł

    zasilacz FSP (fsp500-60APN 85+) 500W 80+Bronze OEM 189zł

    Nagrywarka DVD NEC AD-7260S 89zł

    HDD Samsung HD103SJ 1TB Sata II 5400/32MB 229,99zł

    razem: 2574,99 zł BRUTTO


    Podaje też ceny żebyście mogli powiedzieć czy nie przepłacam


    OPRÓCZ TEGO szukam monitora graficznego. Mogę na niego przeznaczyć dodatkowo 1500zł... razem na całość mam 4000zł ale mogę przerzucić część kasy z monitora do zestawu i na odwrót.
    Słyszałem że monitory graficzne nie nadają się zbytnio do gier ze względu na długie czasy odświeżania (smużenie), jak to się ma do rzeczywistości i jaki monitor w takim razie, polecacie. I do obróbki zdjęć i do gier.

    Dziękuję za fachowe porady
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  2. #2

    Domyślnie

    Troche nie ten dzial

    Obudowa do wymiany IMHO - male, ciasne, prymitywne technologicznie g... Poszukaj np. Antec Three Hundred. Bardzo ladna i funkcjonalna "buda" za rozsadne pieniadze (ok. 250zl). Ew. wersja "wypas" to Fractal Define R2 za ok. 400.

    Poza tym zmien sklep, bo podane ceny to zwykle zdzierstwo. Z morele.net:
    - procek 707zl
    - plyta 333zl
    - RAM 307 (swoja droga, tu mozna spokojnie zaoszczedzic, HyperX nic nie wnosza tutaj)
    - grafika 435zl (nie podales ceny wiec nie wiem, czy drozej, czy taniej)
    - zasilacz 172
    - naped DVD 74
    - dysk 210

    Co daje nam 2238 brutto bez obudowy, a jakby skladac zestaw w ram.net.pl wyszloby jeszcze taniej, dokladnie 2162zl... tyle, ze slyszalem narzekania na terminowosc wysylek z ram.net (dlugi czas realizacji zamowien), wiec podalem wariant troche drozszy, ale sprawdzony.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  3. #3

    Domyślnie

    Procesor nieopłacalny. Lepszy core i5 750 albo 760

    Płyta lepiej DFI Lan Party - tania i dobra

    Pamięć: najtańsza 4 GB (jeśli do gier), do obróbki foto to już sam musisz zdecydować ile ci potrzeba

    Grafika: do gier przydałoby się coś lepszego, np. GTX 460

    Obudowa: tragedia. Najtańsze Cooler Mastery dają radę, a już całkiem przyzwoitą obudową za relatywnie niewielkie pieniądze jest Apartech Venator

    Zasilacz: też tragedia. Weź jakiegoś OCZ-a, Corsaira, Fractala.

    Dysk twardy: weź Samsunga F3 (mam takie dwa i są bezgłośne)

    Na monitorach się nie znam.

    Obudowa do wymiany IMHO - male, ciasne, prymitywne technologicznie g... Poszukaj np. Antec Three Hundred. Bardzo ladna i funkcjonalna "buda" za rozsadne pieniadze (ok. 250zl). Ew. wersja "wypas" to Fractal Define R2 za ok. 400.
    Ani jedna, ani druga nie jest specjalnie wypasiona. Fractala mam w domu, a Antec 300 - znam gościa, który przesiadł się do CM 690 II Lite i Antec wymięka, więc to też buda bez szału.

  4. #4

    Domyślnie

    Płyta lepiej DFI Lan Party - tania i dobra
    DFI sa plytami dla dlubaczy, maja multum opcji w biosie, w ktorych mozna sie zgubic bez mapy i miewaja swoje humory. Jako plyte "install & forget" nie polecam, ten Asus spokojnie starczy.

    Zasilacz: też tragedia. Weź jakiegoś OCZ-a, Corsaira, Fractala.
    Dla ktorych to zasilacze robi FSP w swojej fabryce Podany zasilator jest jak najbardziej w porzadku - nie ma "swiatlobzdryni", ale swoja podstawowa funkcje spelnia bezblednie.

    Dysk twardy: weź Samsunga F3 (mam takie dwa i są bezgłośne)
    On wzial Samsunga F3...
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    ...a jakby skladac zestaw w ram.net.pl wyszloby jeszcze taniej, dokladnie 2162zl... tyle, ze slyszalem narzekania na terminowosc wysylek z ram.net (dlugi czas realizacji zamowien), wiec podalem wariant troche drozszy, ale sprawdzony.
    od ram.net to chyba się należy odzwyczaić - kiedyś był sensowny sklep, ale ostatnie parę miesięcy mają co najmniej tragiczne - http://www.ceneo.pl/254-0s , obawiam się, że 2k bym im nie wpłacił obecnie

    notabene Radosso, na Towim miejscu sprawdziłbym ceny w sensownych sklepach stacjonarnych (lub internetowych z siedzibą w Twojej okolicy) - może się okazać, że będziesz miał niewiele wyższe, a wszystko na miejscu
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego wlasnie zwrocilem uwage na czas realizacji zamowien u nich. W morelach kupowalem wielokrotnie, zlego slowa nie moge powiedziec. Maja tez sporo sklepow stacjonarnych.

    EDIT:
    Ani jedna, ani druga nie jest specjalnie wypasiona. Fractala mam w domu, a Antec 300 - znam gościa, który przesiadł się do CM 690 II Lite i Antec wymięka, więc to też buda bez szału.
    Zgadzam sie, ze sa duzo fajniejsze budy od Fractala - ale tez duzo drozsze. Define R2 ma IMHO bardzo dobry stosunek ilosci "bajerow" do ceny. A do tego jest wykonana bardzo porzadnie.

    Co do przesiadki - zalezy jeszcze, czego owy gosciu oczekiwal. CM690 II ma duzo bardziej od 300 agresywny design, no i jest to straszliwy kurzolap, obudowa dziurawa jak sito. Nie kazdemu musi sie to podobac. Za to fajna jest w niej stacja dokujaca SATA.
    Antec 300 jest moim zdaniem bardzo dobra jak na swoja cene. Do tego ma stonowany design, ktory mi akurat lezy (fakt, ze Fractal stojacy pod biurkiem podoba mi sie duzo bardziej, piekna jest ta obudowa ).
    Ostatnio edytowane przez costi ; 09-10-2010 o 12:18
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    DFI sa plytami dla dlubaczy, maja multum opcji w biosie, w ktorych mozna sie zgubic bez mapy i miewaja swoje humory. Jako plyte "install & forget" nie polecam, ten Asus spokojnie starczy.


    Dla ktorych to zasilacze robi FSP w swojej fabryce Podany zasilator jest jak najbardziej w porzadku - nie ma "swiatlobzdryni", ale swoja podstawowa funkcje spelnia bezblednie.


    On wzial Samsunga F3...


    Ke? Zasilacze dla Corsaira robi Seasonic. Fortron robi niezbyt udane konstrukcje.


    Zgadzam sie, ze sa duzo fajniejsze budy od Fractala - ale tez duzo drozsze. Define R2 ma IMHO bardzo dobry stosunek ilosci "bajerow" do ceny. A do tego jest wykonana bardzo porzadnie.
    Widziałeś ją w ogóle na żywo? Ostatnie co mógłbym o niej powiedzieć to to, że jest porządnie wykonana. Wcale nie trzeba dawać więcej za sensowniejszą budę. Taki CM 690 II (czy to Lite czy to Advanced) jest lepszy i porządniejszy.

    Co do przesiadki - zalezy jeszcze, czego owy gosciu oczekiwal. CM690 II ma duzo bardziej od 300 agresywny design, no i jest to straszliwy kurzolap, obudowa dziurawa jak sito. Nie kazdemu musi sie to podobac. Za to fajna jest w niej stacja dokujaca SATA.
    Antec 300 jest moim zdaniem bardzo dobra jak na swoja cene. Do tego ma stonowany design, ktory mi akurat lezy (fakt, ze Fractal stojacy pod biurkiem podoba mi sie duzo bardziej, piekna jest ta obudowa ).
    CM nie jest mniej dziurwy od Anteca. Nie łapie też wcale mniej kurzu niż taki Fractal. Wszędzie są filtry.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 09-10-2010 o 12:25

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    Proc. intel i5 661 3,33gHz/4mb/ LGA 1156 Box 799zł
    Wolałbym zamiast tego dwurdzeniowca, czterordzeniowego i5 760 2,8 Ghz za 700 zł


    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    Pamięć ddr3 kingston 4gb/1600/CL9 KHX 1600C9D3K2/4g 330zł
    Lepiej Kingston Value Ram 1333 4GB(2x2) za 265 zł

    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    HDD Samsung HD103SJ 1TB Sata II 5400/32MB 229,99zł
    Będzie się toto wlokło. Wolałbym jedno-talerzowego Samsung F4 640 GB 7200 RPM - niebawem powinny wejść na rynek.


    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    OPRÓCZ TEGO szukam monitora graficznego. Mogę na niego przeznaczyć dodatkowo 1500zł... razem na całość mam 4000zł ale mogę przerzucić część kasy z monitora do zestawu i na odwrót.
    Słyszałem że monitory graficzne nie nadają się zbytnio do gier ze względu na długie czasy odświeżania (smużenie), jak to się ma do rzeczywistości i jaki monitor w takim razie, polecacie. I do obróbki zdjęć i do gier.
    Ja polecam EIZO S2243W ew. jak chcesz zaoszczędzić S2233W - dobry do gier i pracy z kolorem ... ale kosztuje więcej niż 1500 zł ... i WARTO dołożyć zamiast kupować jakieś zabawki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Widziałeś ją w ogóle na żywo? Ostatnie co mógłbym o niej powiedzieć to to, że jest porządnie wykonana. Wcale nie trzeba dawać więcej za sensowniejszą budę. Taki CM 690 II (czy to Lite czy to Advanced) jest lepszy i porządniejszy.
    Define Fractal R2 Titanium Grey stoi obok mnie i naprawde poleciłbym tą obudowę każdemu - cicho, estetycznie, funkcjonalnie, stabilnie, bo ciężka i nie przenosi drgań dysków/ CD etc, niezbyt drogo (oczywiście to nie poziom obudów z hipermarketów) i w moim przypadku bardzo sensownie komponuje się z monitorem/monitorami Neca. O gustach nie ma jednak sensu dyskutować i najlepiej samu zobaczyć.

    jedyna wada (ale to każdej czarnej obudowy) to pozostające na niej odciski palców, więc najlepiej nie dotykać bez potrzeby boków obudowy albo co jakiś czas przetrzeć ją szmatką z mikrowłókien
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Define Fractal R2 Titanium Grey stoi obok mnie i naprawde poleciłbym tą obudowę każdemu - cicho, estetycznie, funkcjonalnie, stabilnie, bo ciężka i nie przenosi drgań dysków/ CD etc, niezbyt drogo (oczywiście to nie poziom obudów z hipermarketów) i w moim przypadku bardzo sensownie komponuje się z monitorem/monitorami Neca. O gustach nie ma jednak sensu dyskutować i najlepiej samu zobaczyć.

    jedyna wada (ale to każdej czarnej obudowy) to pozostające na niej odciski palców, więc najlepiej nie dotykać bez potrzeby boków obudowy albo co jakiś czas przetrzeć ją szmatką z mikrowłókien
    W zasadzie pozostaje mi sie pod tym podpisac, poza tym, ze nie mam NECa.

    A moja opinie nt. tej budy mozna przeczytac tutaj: http://www.purepc.pl/obudowy/fractal_design_define_r2 (mam nadzieje, ze nie zostanie to poczytane za spam czy reklame). Dla rownowagi, recezja CM 690 II tez sie tam znajdzie, wiec autor tematu moze sobie porownac obie budy. Zreszta, recenzji ich w sieci jest cale mnostwo.

    Ke? Zasilacze dla Corsaira robi Seasonic. Fortron robi niezbyt udane konstrukcje.
    Ok, zwracam honor co do Corsaira. Co do tego, czy Fortron robi udane czy nieudane konstrukcje - IMHO jak na swoja cene sa bardzo dobre. Szczegolnie, ze przy proponowanym konfigu ten zasilacz sie nawet nie spoci.
    Inna rozsadna cenowo alternatywa jest seria BEQuiet PurePower.

    Będzie się toto wlokło. Wolałbym jedno-talerzowego Samsung F4 640 GB 7200 RPM - niebawem powinny wejść na rynek.
    Juz chyba sa nawet, aczkolwiek ja bym zrobil jeszcze inaczej: nieduzy SSD na system i aplikacje, a tego F3 jako magazyn danych, sprawdza sie w tej roli idealnie.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 09-10-2010 o 13:44
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •