Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie D90; S85 1.4 z chipem, czy używka N85 1.8?

    Co lepsze i dlaczego? Samyanga z chipem do pomiaru światła można kupić nowego za ok 1100zł, używki nikonowskie 85 1.8 są za jakieś 1300zł

  2. #2

    Domyślnie

    Samyang z chipem da lepsze rezultaty jeśli jesteś wystarczająco zawzięty i nauczysz się z tym szkłem współpracować. Trzeba się nauczyć współpracować z potwierdzeniem ostrości, korygować focus shift na mocnym przymknięciu (zjawisko którego nie zna redakcja Optyczne.pl i nie bierze pod uwagę w testach zbyt mały przyrost ostrości na małym przymknięciu w teście to efekt niekompetencji optycznych). Sam zmieniłem 85/1.8 na SY 85/1.4 i jestem zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja odwrotnie - zmieniłem SY na 85 1.8 i jestem super zadowolony co do cen używek - nie 1300 tylko raczej w przedziale 1100-1200zł czyli praktycznie ta sama cena obu szkieł... znajdz kogoś w okolicy z samyangiem i sprawdz czy Ci odpowiada manual... ja nie miałem cierpliwości i szkoda mi była tracenia ulotnych spojrzeń, uśmiechów itp.

  4. #4

    Domyślnie

    I to jeszcze przy takiej sobie matówce w D90 używanie S85 może nie dawać pozytywnych rezultatów.
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze tylko dopiszę że też używam D90 i ostrość ustawiam na kropkę, jest OK

  6. #6

    Domyślnie

    mam ten sam problem co do wyboru szkła-chętnie bym poczytał więcej opinii- a co do samego obrazka- porównując ostrość samyanga a nikkora na f/2.0 jak to wychodzi
    ?

  7. #7

    Domyślnie

    no sam obrazek to pomijając kwestie indywidualnych odczuć jak kolory czy rozmycie, to technicznie Samyang jest lepszy.

    Cytat Zamieszczone przez pawelpiotrm Zobacz posta
    I to jeszcze przy takiej sobie matówce w D90 używanie S85 może nie dawać pozytywnych rezultatów.
    w D200 jest taka sama i jakoś ludzie nie piszą, że do D200 się nie nadaje, a wręcz przeciwnie to chyba jakaś autosugestia że D90 to dwucyfrowa puszka i się nie da
    nie jest to D3/D700 ale po przyzwyczajeniu "da się"
    ja dodatkowo zastanawiam się czy od samyanga z chipem nie jest lepszy zwykły samyang bez chipa + chip z allegro :
    http://allegro.pl/chip-do-nikon-pomi...234034600.html

    jeżeli funkcja "twardego" wyzwolenia migawki z opisu rzeczywiście działa, to mamy takie szkło "pół AF" - tylko że trzeba samemu kręcić pierścieniem, ale aparat tak jak przy szkle AF zrobi zdjęcie dopiero jak będzie ostro.
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 04-10-2010 o 22:41
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    O samym chipie jeszcze nie słyszałem. Mam do dyspozycji Mira 37, Heliosa 55 i prawdopodobnie zdobędę jupitera 135. W takim razie lepszym rozwiązaniem było by kupno Samyanga bez chipa i dokupienie go na alledrogo. Jeżeli da się go przekładać do innych szkieł to by bardzo pasowało.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja myślę, że nie jest lepszy bo jak wiemy kropka ma pewną tolerancję i jeśli to będzie działało tak że wyzwala ostrość po dojechaniu do kropki z jednej czy drugiej strony to może się okazać że 100% fot jest nieostrych a na D90 da się ostrzyć manualnie tak jak i na D200 co zawsze pisałem na forum - owszem nie jest to jakoś wygodne jak na FX, ale też nie jest jakoś szczególnie źle
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hipcio_stg Zobacz posta
    O samym chipie jeszcze nie słyszałem. Mam do dyspozycji Mira 37, Heliosa 55 i prawdopodobnie zdobędę jupitera 135. W takim razie lepszym rozwiązaniem było by kupno Samyanga bez chipa i dokupienie go na alledrogo. Jeżeli da się go przekładać do innych szkieł to by bardzo pasowało.
    Chip do nikona to pic. Jest drogi. Ceny oscyluja okolo 200pln na allegro. Zamowienie od Ruskich tansze nie jest. Po drugie - trzeba ciac 'dupke', zeby go zalozyc/przykleic. Wiekszosc szkiel ma tam kolnierz, ktory uniemozliwia proste przyklejenie. Sam chip nada sie do adapterka m42.
    Nie polecaj czegos, o czym nie masz pojecia.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •