Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: F80 i SB25

  1. #1
    RafałBP
    Gość

    Domyślnie F80 i SB25

    Witam.
    Przy ustawieniu aparatu na M, A, S, lampa z wysunietą nakladką szerokokątną i ustwioną na slow synchro pokazuje niedoświetlenie na
    -3EV. W trybie P jest OK, dlaczego?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w Twojej lampie ale prawdopodobnie zadzialala blokada zooma. Jest ona sprzezona z nakladka zmiekczajaca, stad niedoswietlenie...

  3. #3
    RafałBP
    Gość

    Domyślnie

    Film ISO 400, wysunięta nakładka, zoom 20mm (M), dzień, pełne słońce, Manual 1/60 f4, (fokus na 2 metry) lampa pokazuje niedoświetlenie -3EV, coś chyba nie tak. Jak ktoś ma podobny zestaw foto to proszę o kontakt.

  4. #4

    Domyślnie

    Zraz zaraz, w sloneczny dzien na filmie iso 400 przy przeslonie 4 wyszedl Ci czas 1/60 sekundy? NIEMOZLIWE! Chyba ze z bardzo ciemnymi filtrami.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5
    RafałBP
    Gość

    Domyślnie

    Nie, nie, taki czas ustawiłem sam, chcąc celowo prześwietlić, ale dlaczego lampa info... że jest niedoświetlenie. Jeśli lampa ma wysuniętą nakładkę szer. to przy dowolnym czasie, przesłonie i dowolnych warunkach ośw. jest info o niedoświetleniu.

    Kolejna pytanie.
    Lampa SB25 z fotocelą ma być ustawiona na A, M, stobo, TTL???
    Fotki na dużej sali, ciemnej, lampa w body na wprost, lampa z fotocelą w sufit. Jakieś sugestie ???

  6. #6

    Domyślnie

    CO do pierwszego pytania to prawdopodobnie lampa nie miala dosc sily blysku aby zrownowazyc swiatlo ostrego slonca. To calkiem normalne. A w drugim przypadku lampa moze byc na A, M lub strobo.
    Pozdrawiam Karol

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RafałBP
    Film ISO 400, wysunięta nakładka, zoom 20mm (M), dzień, pełne słońce, Manual 1/60 f4, (fokus na 2 metry) lampa pokazuje niedoświetlenie -3EV, coś chyba nie tak. Jak ktoś ma podobny zestaw foto to proszę o kontakt.
    Hmmm. Co najmniej dziwne moja przy tych ustawieniach w trybie "A" (tryb lampy, nie korpusu) pokazuje użyteczny zakres 1-9m.

    Dla reszty ogniskowych to jest:
    24mm 1,5-13m
    28mm 2-18m
    35mm i 50mm jak wyżej
    70mm 85mm od 3 do powyżej 18m.

    pozdrówka
    szymon

  8. #8
    RafałBP
    Gość

    Domyślnie

    Jak znajdę drugie body F80 i drugą SB25 i zrobie test i będę wiedział co i jak. Założyłem moją lampę do Fuji S2Pro i przy wysuniętej nakładce szer. nie ma info o niedoświetleniu.
    Pozdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •