Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Refleksja nad zamkniętym "gdzie są "autograf" i "bombel" Sailor, Światło i inni

    Uprzejmie proszę modów o nie usuwanie posta. Ewentualnie możecie go zamknąć żeby nie kontynuować w dyskusji idiotyzmów typu "gdzie jest Nemo" itp. itd.

    Niedawno zapadło pytanie jak w temacie. Śledziłem wątek; chciałem pod nim to napisać, ale go zamknięto. Zapytam więc:
    A gdzie mają być?
    Poziom tego forum wg mnie obniża się. Nie chcę być źle zrozumiany i nie chcę zarzutów, ani uwag, pod moim adresem nt mojego poziomu. Mój poziom jest taki jaki jest.
    Zarejestrowałem się na tym forum dlatego, że jestem użytkownikiem sprzętu NIKON, sprzętu z mocowaniem NIKON, sprzętu dedykowanego do NIKON. Chciałem znaleźć źródło informacji nt tegoż sprzętu i efektywnego korzystania z niego. Zarówno w zakresie sprzętowym jak i twórczym (czyli oceny moich wypocin).
    Użytkownicy, jak w temacie oraz inni, którzy odeszli, mieli swoje zdanie. Byli krnąbrni, kontrowersyjni ale byli kompetentni. Ich opinie, czasem były trudne do zaakceptowania dla zainteresowanych, ale były ciekawe. To tworzyło klimat forum. Niestety czasem za swoją indywidualność dostawali BANA (może nie wszyscy, ale proszę mnie nie łapać za słowo).

    Obecnie wątki nt:
    "zegarek - czyli co masz dziś na ręku..." ponad 1000 postów
    "czego teraz słuchasz?" ponad 2000 postów
    Po co takie głupie pytania? Równie dobrze można zadać pytanie:
    "jaki masz samochód?"
    "Co pijesz?"
    "czy zdradzasz żonę"
    I inne tego rodzaju bzdety.
    W jaki sposób to pomoże lepiej fotografować albo rozwiązać dylematy sprzętowe?
    Ktoś może powiedzieć ... Jeśli ci nie odpowiada, to spadaj. No zgoda, ale czy o to chodzi?

    Niestety czasem na zadane pytanie nt konkretnego problemu uzyskuje się lakoniczne odpowiedzi, albo się ich nie uzyskuje w ogóle.
    Ostatnio zadałem pytanie nt ważnego dla mnie problemu w kwestii obiektywu SAMYANG 8mm w wątku o ponad 180 000 postów (nie zakładałem nowego żeby nie śmiecić na forum). I co? I nic du...a. Co prawda odpowiedzieli mi "sn00p", "R" ale ich odpowiedzi raczej odbiegały od tematu. Odpowiedział mi również "pioter m" stwierdził że się czepiam. Nie mogę stwierdzić czy nie jest zaangażowany w sprawę bo Foto-Tip, gdzie kupiłem obiektyw też ma siedzibę w Krakowie (może moje obawy są bezpodstawne, ale no cóż są - On też jest z Krk). Jedynie "arek-hs" pokusił się o sprawdzenie i odpowiedział konkretnie. Jednak, jedna konkretna odpowiedź to mało w temacie najpopularniejszego obiektywu ostatniego roku.
    To co piszę powyżej to tylko przykład ale mniej więcej tak to bywa ostatnio na forum.

    Ludzie jak w temacie, którzy odeszli, odeszli pewnie dlatego, że szkoda im było czasu na jałowe i cieńkie dyskusje.
    Mod może skasować mojego posta ale jeśli go zostawi to proszę o przemyślenia w tym temacie.

    Pozdrawiam serdecznie, a może powtórzę za klasykiem "pozdawiam bombelkowo"!
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 01-10-2010 o 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •