Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Smile ?? VAN, MPV, SUV, 3-4 letni, jaki?

    Cześć.

    Może mi podpowiecie.
    Planuję zakup używanego auta.
    Jednym z kluczowych warunków jest to, by tylne oparcie były regulowane, pod jak największym kontem.
    Zależy mi by moje dzieci z tyłu jadąc mogły spać w drodze, tak jak ktoś np na przednim siedzeniu.

    Od jakiegoś pół roku przymierzam się do owej zmiany i teraz na 100% muszę jej dokonać.

    Oczywiście jako drugi bardzo waży czynnik, to są koszty.
    I to nie tylko nabycia auta, ale późniejszej eksploatacji.
    Bo zazwyczaj będę woził powietrze, więc nie chciał bym płacić za 20L/ 100km benzyny.
    __________________________________________________ ______________________________________

    Ja od wielu lat jeżdżę Peugeotami i nie miałem z nimi nigdy problemu.
    Może dlatego, że regularnie je serwisuje i trochę się sam znam na mechanice (ale to nie ważne).

    Za to w pracy mam kilka VW.

    Jest to mój odnośnik, co do mitu aut francuskich w stosunku z niemieckimi.
    Tu jednak tego nie będę roztrząsał.


    Ale wracając do aut, które rozważam .......

    1. To jest Espace po 2006r, z 2.0 turbo dieslem.
    Z tego co się orientuje, to jest obecnie wyśmienity silnik.
    Konstrukcja na łańcuchu, zupełnie inna konstrukcja tłoków i wiele pozytywnych czynników.

    2. Mazda 5 - po prostu Japończyk, z kilkoma wyśmienitymi rozwiązaniami.

    3. Citroen C4 Picasso - auto jakby z tego samego koncernu co Peugeot, więc mam 100% pewności co do niego.

    4. Toyota Verso. z tym, że nie wiem czy ma tylne oparcia regulowane, a na dodatek nie widziałem jej z 2,0 dieslem.

    5. Renault Grand Scenic (koniecznie Grand), tu również z 2,0 dieslem.

    ....

    6. To już wyższa szkoła jazdy, czyli produkty USA, jak Toyota Sienna, Nissan Quest ... i inne które trzeba za GAZować.

    ....

    Jak macie jakiekolwiek doświadczenie z podobnymi autami, to będę wdzięczny za wszelką podpowiedź.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Włocławek/Poznań
    Posty
    151

    Domyślnie

    Mi sie wydaje że renault escpace jest tutaj samochodem troche niepasujacym do reszty gdyz jest on wiekszy i o klase wyzej, mysle ze skoro duzo dobrego slyszales o silniku to tym bardziej. Znajomy ma espace ale z silnikiem 2.2 dci i sprawuje sie wysmienicie a jezdzi dosc duzo. Skoro diesel to raczej nei bedzie palil 20 l. Przed zakupem jeszcze dowiedz się czy samochod jest wyposazony w filtr czastek stalych bo jesli kupujesz uzywany to najlepiej od kogos komu mozesz zaufac, kumpel zaufal nieznajomemu , przejechal 1000 km i filtr DPF do wymiany a to tania rzecz nie jest. Poza tym poczytaj jak z turbosprężarkami w tym silniku - kiedys czytalem ze to bolączka chocby renault lagun wiec moga byc jakies powiazania.
    ps w autroswiecie ostatnio robili ranking najmniej awaryjnych aut to w mpv wygral Vw Touran
    A700, Sigma 100-300/4, MTO , troche CZJ
    Jednak (S)tara miłość nie rdzewieje

  3. #3

    Domyślnie

    2.0dCi to super konstrukcja. Ja mam renaulty (2), nie są mega zadbane, ale też ich nie olewam i spisują się lepiej od toyoty, jestem bardzo zadowolony. Jak trafisz na zadbanego dCi to bierz śmiało. Polecam śmiało, tylko jak coś będzie nie tak, to żeby nie było na mnie...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M2SC Zobacz posta
    ps w autroswiecie ostatnio robili ranking najmniej awaryjnych aut to w mpv wygral Vw Touran
    To chyba VW wziął sobie do serca opinie o poprzedniku, czyli Sharanie. Kiedyś widziałem podsumowanie modelu Sharan - "to auto, w którym psuje się wszystko co może się w aucie zepsuć".

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie twoje kryteria spełnia S-Max
    Diesel jest od PSA a więc to do czego masz zaufanie,
    dynamiczny, oszczędny, najlepsza trakcja ze wszyskich vanów.
    Fotele się kładą, ale do pełnej regulacji trzeba zdjąć osłonę.
    Moje dzieci są zachwycone.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    (..)Kiedyś widziałem podsumowanie modelu Sharan - "to auto, w którym psuje się wszystko co może się w aucie zepsuć".
    A ja kiedyś widziałem szóstkę w lotka, ale po obudzeniu za chiny nie mogłem sobie jej przypomnieć

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    A ja kiedyś widziałem szóstkę w lotka, ale po obudzeniu za chiny nie mogłem sobie jej przypomnieć
    Nie kumam aluzji, ale spoko.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Nie kumam aluzji, ale spoko.
    Piszesz opnie zasłyszane gdzieś (sam nie wiesz gdzie-bo jakbyś wiedział gdzie to byś napisał - więc może ci się to przyśniło - stąd moja aluzja) i jeszcze ktoś w to uwierzy.
    A ja słyszałem ,że:
    - Ford jest gó.no wort,
    - BMW (BędzieszMiałWydatki),
    - alfiarze codziennie się witają w serwisie, (a prawdziwy facet w życiu powinien mieć przynajmniej jedną alfę - inaczej nie jest prawdziwym facetem),
    - włoskie auta są za delikatne na nasze drogi,
    - w oplu lecą blachy,
    - we francuzach wali się elektronika...
    itd... itd...
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 02-09-2010 o 21:31

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Piszesz opnie zasłyszane gdzieś (sam nie wiesz gdzie-bo jakbyś wiedział gdzie to byś napisał - więc może ci się to przyśniło - stąd moja aluzja) i jeszcze ktoś w to uwierzy.
    A ja słyszałem ,że:
    - Ford jest gó.no wort,
    - BMW (BędzieszMiałWydatki),
    - alfiarze codziennie się witają w serwisie, (a prawdziwy facet w życiu powinien mieć przynajmniej jedną alfę - inaczej nie jest prawdziwym facetem),
    - włoskie auta są za delikatne na nasze drogi,
    - w oplu lecą blachy,
    - we francuzach wali się elektronika...
    itd... itd...
    Dobrze, specjalnie dla Ciebie napiszę gdzie tę opinie słyszałem. Był to program z testem używanego Sharana na TVN Turbo. Oczywistym jest, że każdy test jest niejako subiektywny etc... Jednakże takie podsumowanie tam padło i jakoś tak mi się skojarzyło z tym wpisem o Touranie i tyle.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 02-09-2010 o 21:55

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M2SC Zobacz posta
    ...
    ps w autroswiecie ostatnio robili ranking najmniej awaryjnych aut to w mpv wygral Vw Touran
    A jaki inny mógł wygrać w niemieckim Auto-Śmieciu ? No może jeszcze Skoda, ostatecznie Audi. Bo na pewno nie Reno, czy Peżo.
    Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
    Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •