Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Biuro nieruchomości - dolnośląskie

    Witam zwracam się z pytaniem do kolegów z forum czy może ktoś korzystał z tego biura http://www.scheiner.pl/index.php , mianowicie mam dom do sprzedania i pytam czy nie ma problemów z tą firma jeśli chodzi o współprace .

  2. #2

    Domyślnie

    Nie doradzę Ci co do konkretnego biura... Jednak patrz na to co podpisujesz. Nie wiem czy to jest standard, ale jak sprzedawałem mieszkanie, to 'moja' agencja nieruchomości pobierała ode mnie prowizję (co rozumiem) ale też pobierała prowizję od kupujących. Kupujący zanim mógł obejrzeć mieszkanie podpisywał jakieś sterty dokumentów i musiał godzić się na miliony warunków, jeśli nie podpisał to nie miał wstępu do mojego mieszkania i inne cyki. Dopóki trwały oględziny, to ludzie z agencji byli bardzo mili, a po podpisaniu umowy wstępnej ich stosunek zmienił się diametralnie (na minus).

    Generalnie poznaj dobrze ludzi..

  3. #3

    Domyślnie

    Biuro nieruchomości nie może ograniczać dostępu klientów do Twojego mieszkania. Nie ma prawa brać prowizji od dwóch stron. Może wziąć tylko wtedy, kiedy sprzedający i kupujący są klientami tego samego biura. Jeżeli robią w ten sposób zgłoś do Komisji Odpowiedzialności Zawodowej. Generalnie bał bym się podpisywać umowę na wyłączność.
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  4. #4

    Domyślnie

    Zdarza się ze niektórzy agenci nie chca pokazywać mieszkania jeśli potencjalny kupujący występuje bez tzw swojego agenta/pośrednika. Wiem bo to przerabiałem ostatnio. Aczkolwiek na szczescie moja piękniejsza połowa jest agentem nieruchomości więc gdy pojawiał się taki problem z agentem drugiej strony najzwyczajniej w świecie jechaliśmy razem oglądać nasze wspólne mieszkanie - ja jako kupujący, Ona jako mój agent
    Ale potwierdzam ze są takie sytuacje ze mieszkań nie chca pokazywać, umowy agencyjne są co najmniej chore w swej konstrukcji, a cała branża jest naszpikowana cwaniakami bez licencji z totalną pustką w głowie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Korchez Zobacz posta
    Generalnie bał bym się podpisywać umowę na wyłączność.
    Właśnie o to chodzi ze to tylko na wyłączność

  6. #6

    Domyślnie

    Stary, masz internet i rozum. Czego potrzeba wiecej do sprzedazy? Chcesz oddac ok. 6% ceny nieruchomosci za to, ze ktos doda dom na Allegro i inne portale? A moze wezmie do sprzedajacego te 3% (6/2, bo obie strony placa) za to, ze ten nie potrafi isc do banku, sadu i urzedu skarbowego i wypelnic formularze?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    Właśnie o to chodzi ze to tylko na wyłączność
    Są biura które podpiszą umowę nie na wyłączność, ale wyższą prowizję chcą.
    Spróbuj samemu sprzedać. Dopiero jak będzie cisza to oddaj do biura. Chyba że Ci sie bardzo spieszy....
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  8. #8

    Domyślnie

    W moim przypadku to jest troszkę skomplikowane , dom kiedyś kupiłem na kredyt i nadal go spłacam wiec formalności są bardziej skomplikowane . A najgorsze jest to ze mnie w Polsce nie ma i oni się wszystkim zajmą , w zasadzie troszkę mi się spieszy . A biuro pobiera o de mnie 3 % wartości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •