Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96
  1. #31

    Domyślnie

    @sea21: Moderatorzy zawsze i wszedzie sa zli i brzydcy, przywyczaj sie
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A ja stwierdzę, że forum to pewien etap, i potem zaczynasz szukać czegoś więcej. Bo ile można pytać o to, jaki obiektyw do jakiejś puszki? Ile można się dowiadywać jak wywołać sobie nefa, ile jak wygląda poprawne B/W...
    Dlatego według mnie, nie można mieć pretensji o to, że ludzie sobie stąd odchodzą.

    Co do Cafe jako trzonu forum. Tak, 80% czasu spędzam w Cafe.

    A co do komentarzy do zdjęć i wątków zdjęciowych. Osobiście wolę powiesić sobie coś u siebie na ścianie, co wg mnie jest zaje****ym zdjęciem i cieszyć się z tego, niż z wywieszonym językiem czekać na przychylny komentarz.
    A ja myślałem że cafe to tylko mały dodatek do forum a nie trzon. Podstawą jest tutaj fotografia tj zdjęcia, sprzęt itp.

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    @sea21: Moderatorzy zawsze i wszedzie sa zli i brzydcy, przywyczaj sie
    Powoli się przyzwyczajam
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    A ja myślałem że cafe to tylko mały dodatek do forum a nie trzon. Podstawą jest tutaj fotografia tj zdjęcia, sprzęt itp.
    Przemku, ale ile można gadać o tym sprzęcie i o tych zdjęciach. Sprzęt się ma, a zdjęcia ogląda, tudzież robi
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frostic Zobacz posta
    Ale po co komu znać "moje odczucia" na temat jego pracy??
    Komentując profesjonalnie pomagamy autorowi unikać błędów warsztatowych.
    Tylko aby móc nazwać swoje wypowiedzi mianem profesjonalnych, trochę pojęcia o temacie mieć trzeba...

    To właśnie przelewając na słowa "prywatne odczucia", produkujemy komentarze, które i Ciebie drażnią.

    Tyle frostic miał na myśli
    Pozwole sie calkowicie z toba nie zgodzic. Czy wg ciebie autor zdjec (i pewnie ty tez) chce sluchac tylko o technicznych aspektach zdjecia czy takze o tym jak ono oddzialuje na widza i jak je odbiera?
    Ja udzielam sie glownie w dziale krajobraz, w tym temacie na pewno nie jestem profesjonalista, ale powiedzmy ze wiem w ktorym kosciele dzwonia.
    Ale czasami udzielam sie w innych dzialach (zbyt rzadko) przy komentowaniu zdjec. Przewaznie pisze: "nie moj dzial, ale wg mnie...." Zdaje mi sie ze autor z checia czyta moje przemyslenia na temat swoich prac. W koncu kazdy koment jest cenny i cos wnosi... a badz co badz jestem amatorem fotografii tak jak autor. I mimo ze np w ogole nie fotografuje mody, to mysle ze moja opinia dla autora jest cenna. Opinia innego amatora fotografii, co z tego ze o troche innych zainteresowaniach.

    Wiesz co, wlasnie w dziale "krajobraz" wisi moj watek, nic super-ekstra... ale bardzo ciekaw jestem twojej opinii nt. moich zdjec. Opinii kogos kto 3 lata bawi sie lustrem jak napisales, nawet jak nigdy nie zrobiles zdjecia krajobrazu, to jestem ciekaw twoich odczuc nt. tych zdjec, co bys zrobil inaczej i dlaczego, a moze ci sie podoba i dlaczego... czyli twoich odczuc na temat tych zdjec
    Jak ci sie chce to napisz pare zdan.
    Dla mnie twoj komentarz jest cenny, nawet jak nie jestes profesjonalista.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 01-10-2010 o 23:10 Powód: ort. "fotografi", "wogole", "opini". Po skrócie wyrażenia "na temat" wstawiamy kropkę: nt.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    [...] ile można gadać o [...] zdjęciach.
    Oj... w nieskończoność. Tylko rzeczowo, na poziomie i dopuszczając do swojej świadomości fakt, że inni mogą mieć inne zdanie
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #36
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A ja stwierdzę, że forum to pewien etap, i potem zaczynasz szukać czegoś więcej. Bo ile można pytać o to, jaki obiektyw do jakiejś puszki? Ile można się dowiadywać jak wywołać sobie nefa, ile jak wygląda poprawne B/W...
    Dlatego według mnie, nie można mieć pretensji o to, że ludzie sobie stąd odchodzą.

    Co do Cafe jako trzonu forum. Tak, 80% czasu spędzam w Cafe.

    A co do komentarzy do zdjęć i wątków zdjęciowych. Osobiście wolę powiesić sobie coś u siebie na ścianie, co wg mnie jest zaje****ym zdjęciem i cieszyć się z tego, niż z wywieszonym językiem czekać na przychylny komentarz.
    Miałem pisać coś długiego, ale już wszystko powiedziałeś.
    Mi to forum nie jest niezbędne - możecie je całkiem zamknąć.
    Zresztą - czasami nie ma mnie na nim nawet i pół roku...
    A wpadam po to, żeby w dziale Cafe pośmiać się i powygłupiać ze znajomymi, pogadać o muzyce którą polecają, czasem zajrzę jakie zdjęcia wstawili ostatnio. Nie muszę ich komentować - wiem że są dobre. To już nie są nowicjusze jarający się tym, że już wiedzą co to przysłona i przeczytali ostatnio najnowszą książkę Scotta Kelby'ego
    Działów sprzętowych nie przeglądam. Dobrze wiem jaki sprzęt mi potrzebny i nie potrzebuję 50 testów porównawczych takiej czy innej Sigmy z takim czy innym Samyangiem, opinii o odklejającej się gumie w aparatach Sony, Canon i Nikon (wygląda na to że dla niektórych taka informacja jest podstawą do wyboru nie tylko takiego czy innego sprzętu, ale i systemu )
    Dla mnie to są właśnie głupie dyskusje i bezsensowne trzepanie postów. Wątków o jednym obiektywie są setki, a zaraz będą nowe...
    Zresztą - po co ja to w ogóle piszę?
    Wracam do działu "Humor"

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Przemku, ale ile można gadać o tym sprzęcie i o tych zdjęciach. Sprzęt się ma, a zdjęcia ogląda, tudzież robi
    Może troszkę źle się wyraziłem. O zdjęciach można gadać w nieskończoność Tylko trzeba mieć z kim. Dlatego tak jak pisał swiatlo: ludzie organizują się w mniejsze grupy z ludźmi którzy nadają na podobnych falach. Jest to zrozumiałe. Na forum (nie tylko naszym) jest masa bełkotu. Trzeba nauczyć się czytać między wierszami tym bardziej że internet sprawia że mamy poczucie anonimowości i możemy pisać co nam się chce nie ponosząc praktycznie żadnych konsekwencji. Zdarza się że przed klawiaturą niektórzy obrastają w piórka i nie mięliby odwagi powiedzieć tego na żywo. Znam takie przypadki z autopsji.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  8. #38

    Domyślnie

    Zgodzę się z Tobą świder, tylko czasem mnie się wydaje, że doszliśmy w działach zdjęciowych do poziomu z digarta, gdzie każdy oczekuje oceny "rewelacja".
    Albo inaczej. Wchodzę do działu Repo, i oglądam same koncerty. I o czym tu mówić, że te zdjęcia są mniej lub bardziej WSZYSTKIE TAKIE SAME?

    Pomarudziłem, postanowienie poprawy jest - będę więcej zaglądał w dział zdjęciowy.

    Wracając do gadania w nieskończoność - Właśnie dlatego lubię grupy regionalne, bo można pójść na piwo, i pogadać.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #39
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Sabvel daj mi prosze linka do tej wypowiedzi światła ciekawy jestem kontekstu

  10. #40
    bth
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Zgodzę się z Tobą świder, tylko czasem mnie się wydaje, że doszliśmy w działach zdjęciowych do poziomu z digarta, gdzie każdy oczekuje oceny "rewelacja".
    Albo inaczej. Wchodzę do działu Repo, i oglądam same koncerty. I o czym tu mówić, że te zdjęcia są mniej lub bardziej WSZYSTKIE TAKIE SAME?

    Pomarudziłem, postanowienie poprawy jest - będę więcej zaglądał w dział zdjęciowy.
    Velaskez, problemem nie jest rodzaj wrzucanych zdjęć, jeno brak jakiegoś podstawowego szacunku dla drugiej osoby. Chociaż były propozycje założenia podforum "Koncerty", na razie "góra" tego pomysłu nie podchwyciła. A pisanie o tym, że zdjęcia koncertowe są wszystkie takie same... równie dobrze można to samo napisać o akcie (same gołe laski) albo makro (same powiększone pająki) i tak dalej...

    Ja osobiście po wrzuceniu kilkunastu wątków zdjęciowych (i nie, nie tylko z koncertów), z których wiele przeszło zupełnie bez komentarzy lub obok słychać było właśnie takie utyskiwania - przestałem wrzucać zdjęcia i raczej mi się na dobre odechciało. Nie to nie, nie jestem aż tak spragniony komentarzy, żeby na nic montować galerię i układać historyjkę

    Jako administrator dużego forum muzycznego mogę jedynie powiedzieć, że takie tematy trafiają się co jakiś czas i u nas - po prostu świat dookoła zmienia się i "stara gwardia" w pewnym momencie zauważa, że ich forum nie jest już ich...

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •