Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    chciałbyś żebyśmy zostawiali pod zdjęciami bluzgi i jad ?
    Na pewno bluzgi i jad powinny być usuwane, ale inteligentna ale ostra krytyka nie.

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Bombel jest na forum pod innym nickiem.
    Ciekawe. Podobne usposobienie do niego ma "Uboot"

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta


    Ciekawe. Podobne usposobienie do niego ma "Uboot"
    Pudło
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #13
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    bo ludzie się boją urażenia autora i późniejszej pyskówki z jego strony,
    Albo 95% z nas po prostu nie zna się na tym aż tak dobrze, żeby komentować w sposób sensowny i profesjonalny.
    Bo chyba nie zależy nikomu (zbyt) na komentach typu: super; fajowo; ładnie, nieładnie itp...
    Sam jestem jednym z nich. Co z tego, ze mam lustro od 3 lat i bawię się nim "na własny użytek".
    Moralnego prawa do rzetelnej i fachowej oceny pracy innych BRAK.
    Ale pooglądać i podpatrzeć lubię
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frostic Zobacz posta
    Albo 95% z nas po prostu nie zna się na tym aż tak dobrze, żeby komentować w sposób sensowny i profesjonalny.
    Bo chyba nie zależy nikomu (zbyt) na komentach typu: super; fajowo; ładnie, nieładnie itp...
    Sam jestem jednym z nich. Co z tego, ze mam lustro od 3 lat i bawię się nim "na własny użytek".
    Moralnego prawa do rzetelnej i fachowej oceny pracy innych BRAK.
    Ale pooglądać i podpatrzeć lubię
    Dla autora, ważne jest również, zwykłe lakoniczne "ładne" albo "słabe". Każdy autor, swój utwór, szczególnie zaraz po wykonaniu, czyli bez dystansu, widzi w jak najlepszym świetle. Ważne dla niego jest, czy inni też tak to widzą.

  5. #15
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta
    bluzgi i jad powinny być usuwane, ale inteligentna ale ostra krytyka nie.
    nikt raczej nie usuwa inteligentnej ale ostrej krytyki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    A w czym ta nadgorliwość się przejawia? Tym że wycinamy pyskówki?
    nie będę ci tego tłumaczył ponieważ kilka razy na forum już widziałem, że jest to bezcelowe.

    Cytat Zamieszczone przez frostic Zobacz posta
    Albo 95% z nas po prostu nie zna się na tym aż tak dobrze, żeby komentować w sposób sensowny i profesjonalny.
    Bo chyba nie zależy nikomu (zbyt) na komentach typu: super; fajowo; ładnie, nieładnie itp...
    Sam jestem jednym z nich. Co z tego, ze mam lustro od 3 lat i bawię się nim "na własny użytek".
    Moralnego prawa do rzetelnej i fachowej oceny pracy innych BRAK.
    Ale pooglądać i podpatrzeć lubię
    zna się na czym? na własnych odczuciach? własnym zdaniu?! Właśnie wszystkie komentarze typu "fajne", "świetne kolorki" powinny być wypieprzane w kosmos bo to do niczego nie prowadzi. Wiadomo, niektóre zdjęcia można oceniać tylko technicznie, natomiast większość ma wywołać w nas pewne odczucia. Przecież już Bresson mówił o "zatrzymaniu chwili" a to jak wiadomo musi wiązać się z jakimiś wspomnieniami, czyli sferą odczuć. Jest to swego rodzaju interpretacja ale przecież dziedzina jaką się bawimy nie jest tylko i wyłącznie technicznym zagadnieniem, więc nawet wskazane jest przekładanie sztuki utrwalania obrazu na własne

  7. #17
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    wątek o komentowaniu zdjęc pojawia się co najmniej raz na pół roku, wiem dobrze, bo sam założyłem dwa takie odkąd tu jestem...nawet chciałem zrobić konkurs na najlepszy komentarz pod zdjęciem! zgadnij ile osób oprócz mnie wzięło w nim udział???

    narzekanie na moderatorów tego nie zmieni
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-10-2010 o 16:20 Powód: pis.

  8. #18

    Domyślnie

    Temat-rzeka...
    Forum się zmienia i nic na to nie poradzimy. Ja to odbieram jako skutek uboczny ilości forowiczów*. Kiedy rejestrowałem się tutaj było nas kilkanaście tysięcy, teraz jest tych tysięcy ponad 40. W takiej masie statystycznie poziom merytoryczny spada, a jednocześnie wzrasta poziom wypowiedzi, z którymi nie ma się już siły dyskutować. Sam uważam się za osobę dość kompetentną (prawie 20 lat w zawodzie, od pewnego czasu prowadzę z ramienia Linhofa kursy dla profesjonalistów) i też zrezygnowałem z wdawania się w dyskusję, kiedy to z Rabijkim próbowaliśmy tłumaczyć pewne kwestie (dotyczące właśnie wielkiego formatu, w którym obaj jesteśmy praktykami) i byliśmy "zakrzykiwani" przez forowiczów przekonanych o swej wielkiej wiedzy, jednocześnie udowadniających swoimi wypowiedziami jej brak. W pewnym momencie przestaje się chcieć.
    To właśnie przez przyrost użytkowników mamy przesunięcie środka ważności z wątków zdjęciowych do cafe. Oczywiście, nie chodzi o to, że "cafe jest be", tylko jeśli staje się trzonem forum fotograficznego, to takie forum traci na wartości. Jednocześnie mam świadomość, że spadek jakości jest nieuniknionym wynikiem popularyzacji (przykładów wiele - choćby Porshe) i nic z tym zrobić się nie da.

    _____
    * tak przy okazji, to określenie "forowicze" (choć słownik podkreśla je na czerwono) jest, w przeciwieństwie do "forumowicze" (którego nie podkreśla) prawidłowe. Tako rzecze Pani Kłosińska.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    wątek o komentowaniu zdjęc pojawia się conajmniej raz na pół roku, wiem dobrze, bo sam założyłem dwa takie odkąd tu jestem...nawet chciałem zrobić konkurs na najlepszy komentarz pod zdjęciem! zgadnij ileosób oprócz mnie wzięło w nim udział ???
    Czyli potwierdza to moją tezę o kryzysie intelektualnym na forum.
    Czyli trzepanie postów o byle bzdetach.
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 01-10-2010 o 22:22

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teh_14m3 Zobacz posta
    nie będę ci tego tłumaczył ponieważ kilka razy na forum już widziałem, że jest to bezcelowe.
    To po co zaczynasz temat? Rzucasz coś bezpodstawnie (w kierunku moderacji czyli moim też) nie argumentując tego w żaden sposób. Bez sensu...
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •