Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 96 z 96
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    Jak chcę przeczytać 10 komentarzy składających się z jednego słowa, włączam fotkę.pl czy naszą klasę i mam nie tylko komentarze identyczne, ale i zdjęćia podobne. Z tym, że ubaw jest dużo większy przynajmniej. Gdzie czasy, kiedy tutaj pod jednym moim zdjęćiem było 5 stron komentarzy, kłótnie, dyskusje, postulaty, przepychanki i przekonywania - a wszystko o zdjęciu a nie o osobie. Idźcie sobie popatrzeć teraz...
    Masówka Panie
    Kiedyś było mniej użytkowników i mniej zdjęć to raz. Dwa że jak ktoś dostał zjebkę za foty to później 3 razy się zastanowił zanim coś pokazał. Teraz z uporem maniaka atakuje forum kolejnymi knotami. Oczywiście nie bierze sobie do serca poprzednich uwag. Kolejna sprawa to taka że chyba niektórzy boją się negatywa (w ramach odwetu) pod swoim zdjęciem. Kiedyś żeby mieć pozytywne komentarze pod zdjęciem trzeba było pokazać naprawdę dobry materiał chociaż i tak ktoś się przyczepił do jakiegoś szczegółu (na tym to polegało) Dzisiaj wystarczy mieć kilku kumpli i masz gratki
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 04-10-2010 o 19:12 Powód: pis. ("na prawdę")
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  2. #92
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta
    ....Zarejestrowałem się na tym forum dlatego, że jestem użytkownikiem sprzętu NIKON, sprzętu z mocowaniem NIKON, sprzętu dedykowanego do NIKON. Chciałem znaleźć źródło informacji nt tegoż sprzętu i efektywnego korzystania z niego. Zarówno w zakresie sprzętowym jak i twórczym (czyli oceny moich wypocin).

    Użytkownicy, jak w temacie oraz inni, którzy odeszli, mieli swoje zdanie. Byli krnąbrni, kontrowersyjni ale byli kompetentni. Ich opinie, czasem były trudne do zaakceptowania dla zainteresowanych, ale były ciekawe. To tworzyło klimat forum. Niestety czasem za swoją indywidualność dostawali BANA (może nie wszyscy, ale proszę mnie nie łapać za słowo).
    ..
    Ostatnio zadałem pytanie nt ważnego dla mnie problemu w kwestii obiektywu SAMYANG 8mm ..

    Ludzie jak w temacie, którzy odeszli, odeszli pewnie dlatego, że szkoda im było czasu na jałowe i cienkie dyskusje...
    Sailor, światło czy bombel generalnie nie wypowiadali się w kwestii sprzętu Nikona i od nich porady na temat Samyanga tez byś nie dostał. Ale rozumiem, że tak naprawdę nie o to ci chodzi. Te osoby nie zostały zbanowane, a same chciały zniknąć z forum, choć potem, jak praktyka pokazuje - wracają, czytają.....

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Temat-rzeka...
    Forum się zmienia i nic na to nie poradzimy. Ja to odbieram jako skutek uboczny ilości forowiczów*. Kiedy rejestrowałem się tutaj było nas kilkanaście tysięcy, teraz jest tych tysięcy ponad 40. W takiej masie statystycznie poziom merytoryczny spada, a jednocześnie wzrasta poziom wypowiedzi, z którymi nie ma się już siły dyskutować. Sam uważam się za osobę dość kompetentną (prawie 20 lat w zawodzie, od pewnego czasu prowadzę z ramienia Linhofa kursy dla profesjonalistów) i też zrezygnowałem z wdawania się w dyskusję, kiedy to z Rabijkim próbowaliśmy tłumaczyć pewne kwestie (dotyczące właśnie wielkiego formatu, w którym obaj jesteśmy praktykami) i byliśmy "zakrzykiwani" przez forowiczów przekonanych o swej wielkiej wiedzy, jednocześnie udowadniających swoimi wypowiedziami jej brak. W pewnym momencie przestaje się chcieć.
    To właśnie przez przyrost użytkowników mamy przesunięcie środka ważności z wątków zdjęciowych do cafe. Oczywiście, nie chodzi o to, że "cafe jest be", tylko jeśli staje się trzonem forum fotograficznego, to takie forum traci na wartości. Jednocześnie mam świadomość, że spadek jakości jest nieuniknionym wynikiem popularyzacji ..... i nic z tym zrobić się nie da.
    Zgoda, trafna analiza.

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    .. Do wymienionych tu nicków mógłbym jeszcze parę dołożyć. Pewnie spora grupa z zdziwieniem, by stwierdziła "to ktoś był taki na forum?".....
    sprzęt został poznawany, jednocześnie poznawaliśmy siebie nawzajem. Wirtualnie i w realu. Przyszedł jednak moment w którym już za bardzo nie było co odkrywać. Liczba userów i wątków rosła. Nie dało się czytać forum od deski do deski jak to się zwykło robić wcześniej. Zresztą nie miało to sensu, bo tematy powielano starając się otwierać wyważone drzwi. Co ma miejsce do tej pory. Równocześnie pojawiły się różnice userów co kształtu czy kierunku działania forum. Jedni się rozwijali artystycznie, czy biznesowo inni zostali na swoim poziomie, jednak lepiej znając możliwości swoje i swoich zabawek. Część odeszła z braku czasu, część stwierdziła że już niczego nowego się tu nie dowie, jeszcze inni się po prostu obrazili. Inni zostali z sentymentu, a kolejni się po prostu tu dobrze czują.
    Prawda jest tak że ktoś kto jest tu od D70 czy D2h, to z "technikali sprzętu" niczego nowego, odkrywczego tu się nie dowie. Może tylko uświadamiać innych, pogadać w cafe o pierdołach z znajomymi i się fajnie bawić. Jak zabawa przestaje się podobać,czy sprawiać frajdę,to odchodzi i tyle.
    Tu też zgoda.

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    ..Większość tych, którzy odeszli dzieliło się swoją wiedzą. Jest jednak zasadnicza różnica. jeśli kompletny laik pyta - jak się robi takie zdjęcie? (pokazując przykład profesjonalnie sfotografowanej biżuterii) to oczywiste, że nie może dostać sensownej odpowiedzi, bo trzeba by mu napisać książkę i piętnaście tutoriali - po czym wiesza psy na innych, że nie dostał kompletnej wiedzy. Jednak jeśli ktoś pytał o konkretne elementy ustawień, o coś, na co można było sensownie odpowiedzieć (jaki modyfikator użyłeś, jak uzyskałeś taki a taki konkretny cel), to zawsze, nawet od znienawidzonego Sailora dostawali konkretną odpowiedź, lub wskazówkę kierunku działań.
    Co do warsztatów, to właśnie wiele osób na forum oczekuje w jednym poście wiedzy przekazywanej przez dwa-trzy dni podczas praktycznych warsztatów i wiesza psy na innych, że jej nie otrzymuje. Ile to razy już przerabialiśmy przypadki, kiedy ktoś pytał o absolutnie elementarne podstawy i wściekał się, ze nie dostaje uniwersalnego kompedium w 5 sekund, bo przecież on już ma zlecenie i musi je w sobotę zrobić...
    No i znowu zgoda.
    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Zresztą zwróćcie uwagę choćby na Jacka_Z - prowadzi komercyjne warsztaty a jednocześnie przekazuje na forum ogromne ilości wiedzy.
    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Ci co mają jakiś tam autorytet, doświadczenie i wiedzę, wolą ją sprzedawać na swoich warsztatach niż za darmo na forum.
    Ja w ostatnim roku zauważyłem straszny wysyp warsztatów ...
    No i powiem Wam, dlaczego tak jest. Po prostu w porównaniu do dawnych czasów zarabia sie teraz na zdjęciach podle. Więc się szuka innych źródeł - np kursy. Gdybym dobrze zarabiał na zdjęciach, to bym nie prowadził kursów. To tłumaczę, bo wywołano mnie "po nazwisku".
    Przyznam, że często mnie już irytują różne posty, wątki, pytania. Odpuszczam sobie odpowiadanie w nich. Mam jednak nadzieję, że nikt nie będzie mi czynił zarzutu zaniechania z przyczyny dość oczywistej - ja mam na te chwilę najwięcej postów na tym forum, ciężki mi zarzucić, że nie piszę. Przy czym rolą moderatora nie jest zabieranie głosu w sprawach merytorycznych, a nazwijmy to sprawy porządkowe i mediacje. Ja robię jedno i drugie. Robię ciągle tak samo. Podobnie jak i inni. A że średnia się zmienia, bo jest mnóstwo kupujących tanie lustrzanki i zaczynających zabawę - nic na to nie poradzimy. No bo jak? Możemy tylko ciągle od nowa to samo tłumaczyć. To, że nowi nie zawsze sa kulturalni, że żądają odpowiedzi, że im się nie chce czytać staroci - nic na to nie poradzimy. Chyba. Ma ktoś pomysł jak to poprawić? Bo narzekać to można. To podobno nasza narodowa specjalność.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 04-10-2010 o 19:14 Powód: pis.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sailor, światło czy bombel generalnie nie wypowiadali się w kwestii sprzętu nikona i od nich porady na temat Samyanga tez byś nie dostał.
    Ale jest też drugie dno. Odeszło sporo ludzi robiących dobre zdjęcia, czy potrafiących doradzić co poptawić.
    Wiele osób które ma coś do pokazania nie publikuje zdjęć z prostego powodu aby nie dyskutować z osobami które nie powinny zabierać głosu, czy też dyskutować z różnej maści prowokatorami lub osobami szukającymi tylko aby się odegrać.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #94
    bth
    Gość

    Domyślnie

    Jako swoiste podsumowanie tego niezbyt radosnego wątku polecam przyjrzenie się najnowszemu reportażowi w dziale, a jakże, reportażu. Nawet moderator jest

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=160030

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb Zobacz posta
    No to sorry, ale odniosłem wrażenie, że UBoot to stary user tego forum pod nowym nickiem i po prostu zgadywałem, czytając że Bombel jest dalej na forum.
    ulalalala
    faux pas

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Jest. Ale to nie ten. Różnych podejrzewano o bycie UBootem, nawet Grzesia-Psychotropa, ale to chybione strzały.
    Cytat Zamieszczone przez Korchez Zobacz posta
    Grzesiu Ubootem???? Zaiste niezwykła by to musiała być metamorfoza......
    ha ha to ja, biedronka pstra, która szczęście wam da, ha ha to ja ... lalala
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  6. #96

    Domyślnie

    A mi sie nie chce czytac calego watku, przynajmniej nie teraz ale ja np nie komentuje juz raczej watkow gdzie zdjecia mi sie nie podobaja. A przyczyna jest prosta - jak komus napisalem ze w/g mnie jest kicha to zaraz jakies TWA na mnie wsiadlo ze jak ten Nielot w ogole tak moze. A ze czasami nie bywam zbyt delikatny to inna sprawa. Takze lepiej 3mac dziób na klodke i przynajmniej nikt mi cisnienia nie podnosi. Wlasne zdjecia tez raczej przestaje wystawiac, poniewaz stwierdzilem ze 3 komentarze pod fotkami w dziale np Portret mnie kompletnie nie rajcuja. Kolejna rzecz to poziom kompetencji oceniajacych. Moim zdaniem, w niektorych dzialach praktycznie zaden. HOWGH
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 31-03-2011 o 11:29 Powód: orto. ("dziub")

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •