Od razu na początku napiszę, że to żaden wynalazek, ale może komuś akurat może się przydać (jednemu użytkownikowi na pewno, bo mnie poprosił o opinię na temat tego rozwiązania). Otóż chciałem pokazać jak sobie poradziłem z mocowanie statywu do plecaka Lowepro Fastpack 250, który tego w standardziie nie posiada. Posiadam statyw Velbon Sherpa 700 i z moim rozwiązaniem zwiedziłem już trochę i na razie nie narzekam. Mocowanie statywu do tego plecaka rozwiązuje kawałek (około 30 cm) paska parcianego z przyszytym rzepem. Poniżej zdjęcia,jak to mniej więcej wygląda.

Rozwiązanie jest na tyle banalne, że każdy może sobie to zrobić i nie skreślać fastpacka (który jest dla mnie rewelacyjny, przesiadłem się na niego z wielkiego compurovera) z powodu baku mocowania na statyw. Oczywiście nie każdy statyw pewnie da się tak przypiąć, ale pewnie z większością nie będzie problemu.

A oto foty :