Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
Samo "nieprawda" to stanowczo zbyt malo, zeby podwazac czyjas opinie.
Sprawdz sobie jak zachowuje sie obraz podczas korekcji EV RAWa. Rosnie szum i zmniejsza sie tonalnosc zdjecia -- ten sam efekt jak przy podnoszeniu ISO w aparacie.
Wiem jak się obraz zachowuje w jednym i w drugim przypadku. Nie zmienia to jednak faktu, że to nie to samo. Podnosząć ISO przy wywoływaniu dokonujesz jedynie obróbki programowej. Zmieniając ISO w aparacie mogą zmieniać się parametry pracy matrycy jak np. zmiana napiecia zasilania matrycy, poziom wzmocnienia sygnału. To już parametry sprzętowe, na które już wpływu nie ma.