Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie D80 - bracketing

    Hey,

    Mam pytanko odnośnie Bracketingu - w moim starym aparacie (s20pro) działał on tak że ustawiałem "krok" i aparat robil 3 zdjęcia na raz (przyciskałem spust migawki i on ciachał 3 na raz).

    Teraz się nawie D80 i jest deko inaczej - mianowicie ustalam "krok", ile zdjęć, bracketing czego (BW/EV/Lampa) i on robi zdjęcia według zadanych parametrów ale to ja muszę zrobić te 3 zdjęcia (3 razy przycisnąć spust migawki).

    Czy to faktycznie jest różnie w różnych aparatach, i jakie jest uzasadnienie takiego rozwiązania? (że niby się po drugim zdjęciu rozmyślę z BK?)

    EDIT:
    O tyle to dziwne że on tych ustawień nie zapomina, więc jeśli ustawie +3EV 3 zdjęcia, a zrobie 2 to potem moge dobre ujęcie stracić bo bo on zrobi to 3 z ekspozycją +3EV...

    tnx!
    Ostatnio edytowane przez Brachson ; 28-12-2006 o 20:41

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brachson Zobacz posta
    Teraz się nawie D80 i jest deko inaczej - mianowicie ustalam "krok", ile zdjęć, bracketing czego (BW/EV/Lampa) i on robi zdjęcia według zadanych parametrów ale to ja muszę zrobić te 3 zdjęcia (3 razy przycisnąć spust migawki).
    Wlacz tryb zdjec seryjnych i za jednym sekundowym przycisnieciem spustu, bedziesz mial te 3 zdjecia.


    Cytat Zamieszczone przez Brachson Zobacz posta
    O tyle to dziwne że on tych ustawień nie zapomina, więc jeśli ustawie +3EV 3 zdjęcia, a zrobie 2 to potem moge dobre ujęcie stracić bo bo on zrobi to 3 z ekspozycją +3EV...
    To wylacz bracketing.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Wlacz tryb zdjec seryjnych i za jednym sekundowym przycisnieciem spustu, bedziesz mial te 3 zdjecia.
    A faktycznie - czyli takie rozwiązanie też jest rozbudowane o możliwość pstrykania po jednym...fajna sprawa, tylko pamiętać trzeba o tym że się przestało pstrykać na 2-gim kroku

    TNX!

  4. #4

    Domyślnie

    Nie musisz wykonywać 3 klatek, możesz wybrać też 2 klatki w trybie bracketingu.
    Możesz też robić fotki w NEF-ach i bracketingu dokonać na etapie konwersji do jpg lub obróbki w NC lub PS.
    N D70, N 18-70, N 55-200, SB-600, Tamrac Expedition 3

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritchaser Zobacz posta
    Nie musisz wykonywać 3 klatek, możesz wybrać też 2 klatki w trybie bracketingu.
    Możesz też robić fotki w NEF-ach i bracketingu dokonać na etapie konwersji do jpg lub obróbki w NC lub PS.
    co nigdy nie bedzie tym samym co prawdziwy bracketing...
    Korekcja EV na etapie wolania NEFa, to to samo co podnoszenie ISO w aparacie. Przy takich 3 EV, z ISO 100 robi sie ISO 400, wiec chyba malo ciekawie, jesli ktos np. chce uzyc takiej serii do pracy z HDR, prawda?!
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    co nigdy nie bedzie tym samym co prawdziwy bracketing...
    Korekcja EV na etapie wolania NEFa, to to samo co podnoszenie ISO w aparacie.
    Nieprawda, to nie jest to samo.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    co nigdy nie bedzie tym samym co prawdziwy bracketing...
    Korekcja EV na etapie wolania NEFa, to to samo co podnoszenie ISO w aparacie. Przy takich 3 EV, z ISO 100 robi sie ISO 400, wiec chyba malo ciekawie, jesli ktos np. chce uzyc takiej serii do pracy z HDR, prawda?!
    Oczywiście, że nie to samo, sugerowalem tylko koledze rozwiązanie problemu zapominania o wyłączeniu bracketingu.
    Przy 3EV to jest koszmarna różnica, ale jeśli chce się dokonać "bracketingu ISO" na etapie wołania NEFa o 1 EV to efekt jest całkiem znośny.
    N D70, N 18-70, N 55-200, SB-600, Tamrac Expedition 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •