Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Question Problem z DIGIMATE III+

    Witam.
    Wprawdzie zadałem już pytania użytkownikom tego urządzenia na PW (bardzo dziękuję za odpowiedzi), ale problem nadal mi się nie rozwiązał, stąd zdecydowałem się założyć nowy temat z prośbą może do foto-informatyków.
    Sprawa wygląda następująco. Otóż po zakupie tego urządzenia zainstalowałem sterowniki, podłączyłem, zainicjowałem w "zarządzaniu dyskami" pod XP, następnie sformatowałem programem xsDrive zakładając ładną partycję 57GB (dysk 60GB 5200 obrotów). Wszystko działało mi bez większych kłopotów w pracy i w domu. Któregoś dnia na domowym komputerze w żaden sposób nie mogłem digimata uruchomić. Pojawiały się ikonki trzech napędów, ale już ostatniego - właściwego - nie. (mam 2 dyski z dwoma niezależnymi systemami XP i ani na jednym, ani na drugim nie widział mi Digimata). Po chwili czekania otrzymywałem błąd We/Wy.
    Podłączyłem urządzenie do kompa w pracy (gdzie znalazł je bez kłopotów) zapuściłem PartytionMagika. Pokazał, że ma partycję FAT. Wybrałem mu formatowanie ponowne na FAT32. Sformatował dysk i urządzenie się wyłączyło.
    W tej chwili nie mogę go w ogóle włączyć. Na przyciśnięcie włącznika reaguje króciutkim mignięciem. Zaniosłem sam dysk do serwisu, gdzie na tasiemce ATA zlikwidowali mi wszystkie partycje, ale wciąż nie mogę włączyć digimata z dyskiem (jeśli włączę go bez dysku to podświetlenie jest wciąż włączone, nie gaśnie więc pewnie samo urządzenie jest OK)
    Troszkę długi wątek, ale bardzo prosiłbym o pomoc jeśli tylko ktoś z Was jest w stanie takowej udzielić.
    Pozdrawiam.
    D50 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1.4 D | Sigma 70-300 APO DG |SB-600 | SD 2GB Extr. II |DigiMate III+ (60GB)

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o pomoc zanim mój wątek zginie za falą powodziową postów. Może jednak ktoś z Was ma jakiś pomysł?
    D50 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1.4 D | Sigma 70-300 APO DG |SB-600 | SD 2GB Extr. II |DigiMate III+ (60GB)

  3. #3

    Domyślnie

    Może to problem z kompatybilnością dysku z obudową czytałam że niektóre dyski źle współpracują z DigiMate II może też jest problem z III ale nie wiem ja mam w obudowie DigiMate II dysk Jujitsu model MHT2060AT i nie używam go tylko do zgrywania zdjęć ale także jako dysk przenośny kopiowałam w obie strony pliki po 10-15GB i nic się nie działo poza mocnym nagrzewaniem obudowy, może ma ktoś z twoich znajomych jakiś stary dysk innej firmy spróbuj czy też ma problemy

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale jak pisałem wcześniej wszystko działało bez problemów dopuki nie sformatowałem go pod PartitionMagik na FAT32.
    D50 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1.4 D | Sigma 70-300 APO DG |SB-600 | SD 2GB Extr. II |DigiMate III+ (60GB)

  5. #5

    Domyślnie

    Ja się nie znam ale skoro obudowa bez dysku się nie wyłącza to pewnie wina jest po stronie dysku jak masz przejściówkę to bym podłączyła pod PC i spróbowała coś na nim zapisać może są jakieś błędy na talerzach jest taki program HDD Regenerator ale nie powiem Ci czy będzie w stanie sprawdzić dysk podłączony przez przejściówkę ja swój naprawiłam ale z niego mi startuje system a żeby zaczął działać musisz zrobić dysk startowy nie pamiętam już czy była możliwość wyboru dysku

  6. #6

    Domyślnie

    napisz jaki masz dysk
    jak WD to się nie zdziwię
    pracuj na zasilaniu sieciowym, bo może akku daje ciut za małe napiecie i już dysk nie wyrabia.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majster7 Zobacz posta
    Witam.
    Wprawdzie zadałem już pytania użytkownikom tego urządzenia na PW (bardzo dziękuję za odpowiedzi), ale problem nadal mi się nie rozwiązał, stąd zdecydowałem się założyć nowy temat z prośbą może do foto-informatyków.
    Sprawa wygląda następująco. Otóż po zakupie tego urządzenia zainstalowałem sterowniki, podłączyłem, zainicjowałem w "zarządzaniu dyskami" pod XP, następnie sformatowałem programem xsDrive zakładając ładną partycję 57GB (dysk 60GB 5200 obrotów). Wszystko działało mi bez większych kłopotów w pracy i w domu. Któregoś dnia na domowym komputerze w żaden sposób nie mogłem digimata uruchomić. Pojawiały się ikonki trzech napędów, ale już ostatniego - właściwego - nie. (mam 2 dyski z dwoma niezależnymi systemami XP i ani na jednym, ani na drugim nie widział mi Digimata). Po chwili czekania otrzymywałem błąd We/Wy.
    Podłączyłem urządzenie do kompa w pracy (gdzie znalazł je bez kłopotów) zapuściłem PartytionMagika. Pokazał, że ma partycję FAT. Wybrałem mu formatowanie ponowne na FAT32. Sformatował dysk i urządzenie się wyłączyło.
    W tej chwili nie mogę go w ogóle włączyć. Na przyciśnięcie włącznika reaguje króciutkim mignięciem. Zaniosłem sam dysk do serwisu, gdzie na tasiemce ATA zlikwidowali mi wszystkie partycje, ale wciąż nie mogę włączyć digimata z dyskiem (jeśli włączę go bez dysku to podświetlenie jest wciąż włączone, nie gaśnie więc pewnie samo urządzenie jest OK)
    Troszkę długi wątek, ale bardzo prosiłbym o pomoc jeśli tylko ktoś z Was jest w stanie takowej udzielić.
    Pozdrawiam.
    to może zabrzmi śmiesznie ale spróbuj włączyć z włożoną kartą. Mi kiedyś pomogło w DII
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  8. #8

    Domyślnie

    Wciąż bez rezultatu. Z włożoną kartą nie działa wciąż. Ale prawa Murphy'ego ciąg dalszy. Za radą Jacka_Z podłączyłem zasilcz dołączony do digimata i.... mało mi rąk nie urwało! Huknęło i ściemniło na amen! Zasilacz, który dostałem okazał się być z jakimś zwarciem. Ale już machnąłem na niego ręką. Po nowym roku odeślę go, bo pewnie jest na niego jakaś gwarancyja. Podszukałem inny zasilacz o parametrach takich jak oryginalny. Bez efektu! Nie podnosi się dysk, wyświetlacz na krótko mignie. A dysk mam SAMSUNGA podkreślam, że wszystko do niedawna działało mi bez problemu. Aż coś mnie podkusiło, żeby wypróbować formatowanie dysku... jasny gwint... (
    D50 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1.4 D | Sigma 70-300 APO DG |SB-600 | SD 2GB Extr. II |DigiMate III+ (60GB)

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem czy czytałeś to może coś Ci pomoże http://canon-board.info/showthread.php?t=13531
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam Digimate III bez +, z dyskiem samsunga 80GB.
    pisałem na PW o tym problemie z płytami VIA, nie wiedziałem gdzie czytałem ten wątek - a tu go Antonina odnalazła.
    my linkujemy do nich, oni do nas
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •