Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question zestaw oświetleniowy do studia

    Chcę skompletować sobie sprzęt do studia fotograficznego, bedą to śluby, sesje zdjeciowe, martwa natura też myślę. Zaznaczam , że dopiero zaczynam na tym polu i nie wiem zbyt dużo o dobrych markach sprzętu oświetleniowego, statywach, ten do którego link podaje wydaje mi się ok za pieniądze które akurat mam do dyspozycji czyli 1500 PLN. Nie ma w nim ani tła, anistatywu na tło. Wiem , że są tu ludzie, którzy znają się na rzeczy
    i mogą mi rozsądnie i szczerze doradzic. Aha, czy bedzie możliwość jakos ten zestaw w plener wywieść i też użyć, oczywiście z jakimś akumulatorkiem - też prosze o rade wiecej informacji na stronie: www.funsports.pl
    Otóż zestaw nad którym się zastanawiam to:
    2 x Lampa CY200
    2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
    2 x Statyw W803
    2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
    1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
    1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

    Nominalna wartość zestawu: 1742,-
    Nasza cena za zestaw: 1499,-
    Oszczędność: 243,-

    Z góry dzięki za podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez pelamka ; 27-12-2006 o 20:39 Powód: zmienić emotikone

  2. #2

    Domyślnie

    Zaczynasz na polu fotografii ogolnie czy fotografii studyjnej? Zestaw na sam poczatek moze byc ale do komercyjnych zastosowan to troszke malo.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    na polu studyjnej, wczesniej lampki domowe , prześcieradla...
    jeśli mało to czego jeszcze potrzebuję?

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    więcej pieniędzy najbardziej
    to trochę słabe i tylko 2 lampki. będzie ciężko ładnie oświetlić co najmniej 2 całe postacie.
    po co 2 parasolki i 2 softboxy.
    lepiej zrezygnuj z czegoś tu i dołóż do lampy nr 3, albo kup jakąś choc jedną silniejsza. lampy nie musza być równej mocy, i tak nie ustawia sie symetrycznie oświetlenia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki JACEK Z za podpowiedz, a polecilbyc jakas trzecia lampe do tego? czyli parasolki i softboxy nie potrzebne zupełnie?

  6. #6

    Domyślnie

    Albo soft boxy albo parasolki o to Jackowi chodzilo, a nie rezygnacja z tego i tego
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tak, albo - albo.
    co nie znaczy, że 1 lampa to tylko 1 nasadka na nią. Dobrze miec cos odmiennego - np zwykły reflektor do ostrego swiatła też sie czasem przydaje, choć moze nie wtedy gdy sie ma tylko 2 lampy i by robić pary ślubne.

    softbox i parasolka daje inne światło.
    parasolka - zależy w jakim pomieszczeniu sie uzywa.
    lampa świeci też obok parasolki i jest sporo światła odbitego - także od ścian i jak masz małe pomieszczenie i białe ściany to będzie bardziej rozproszone niż softbox, który ma zakrytą budowe i nie daje nic na boki.
    z drugiej strony parasolka transparentna daje cień, bo słabo sama miesza światło. świeci takim tzw gorącym punktem, intensywniej środkiem, niz bokami. softboxy maja równiejszy rozkład.
    sam nie wiem co w twoim przypadku lepsze, trochę to zalezy od pomieszczenia (wielkość, białe sciany)

    może kup jedną z lampek silniejszą - np CY300. albo 2 silniejsze i jedną słabsza - 2xCY300 i 1x CY200.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed podobnym dylematem tzn. wyboru lampek i akcesoriów do prowizorycznego studia.
    Ja będę fotografował głównie małe przedmioty, głównie biżuteria.

    Zwróć uwagę, że w tym zestawie proponowany jest starszy model lamp tzn nie z serii K.
    Różnią się one istotnym parametrem jakim jest regulacja mocy.

    Przydatny jest statyw z boomem który umożliwi umieszczenie lampy z softboxem nad przedmiotem bądż modelem.
    Jest taki w ofercie Funsportu- symbol W 501. Jest dość fajny ale niestety do ludzi trochę niski- max.
    wysokość 212cm. Być może jest możliwość zamontowania samej poprzeczki do wyższego statywu.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •