Co powiecie na temat balansu bieli w D80 i SB800 ? Nikona mam od 2 tyg. i zauważyłem, że przy robieniu zdjęć z lampą i standartowym ustawieniu WB na A, aparat ma tendencję do podwyższania temp. i zdjęcia wychodzą za niebieskie. Na próbę ustawiłem WB na "słoneczko" i efekt się powtóżył. Dodam że zauważyłem też nierówną pracę aparatu przy ustawieniach głowicy lampy pod różnym kątem, z lub bez dyfuzora oraz z lub bez wysuniętej z lampy białej "karteczki". Na niektórych zdjęciach WB był prawidłowy na innych nie. Czy można to jakoś zaleczyć? pozdrawiam![]()
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami