Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sony A55

  1. #1

    Domyślnie Sony A55

    nie wiem czy było, ale wszyscy się zachwycają Nikonem D7000, więc:

    http://www.sony.pl/product/dsi-body-...TechnicalSpecs

    oraz tańsza zabawka:

    http://www.sony.pl/product/dsi-body-...TechnicalSpecs
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #2

    Domyślnie

    To Sony ma swoje zalety. Po pierwsze jest NAPRAWDĘ małe.
    Mniejsze niż np. Nikon D3100.
    Ja lubię jasne obiektywy, to Sony ma 3 punkty krzyżowe AF.
    Nikon tylko 1 nawet w D90.
    No i jeszcze Sony ma teraz nowy obiektyw 85mm 2.8,
    waży poniżej 200g.
    Profesjonalny sprzęt to oczywiście nie jest,
    ale ten aparat z niewielkimi stałkami może być fajny.

  3. #3

    Domyślnie

    Sony idzie w stronę zalania rynku EL jaknajróżniejszym sprzętem (lustrzanki konwencjonalne, pelikany, nexy) - mają w tej chwili w ofercie A290/390/450/560/580/33/55 i dwa NEXy, to jest chyba tyle co pozostali najwięksi gracze rynku w tym segmencie razem wzięci. Potem dłuuuugo nic i nagle rodzynki A850/900 z powoli kompletującą się high-endową szklarnią. Najbardziej jednak boli ta dziura w środku bo rowzijający się amatorzy nie mają na co przeskoczyć. Ale idzie Photokina i zobaczymy co najbliższa przyszłość pokaże - zapowiadany jest roadmap E-systemu, może makieta A77, coś konkretnego powinno być w sprawie następcy A700 i więcej optyki cajsa dla A-systemu.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  4. #4

    Domyślnie

    a77 --> górny wyświetlacz, chyba będzie bardziej praktyczny niż w modelach pełno klatkowych Link
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Sony robi na prawdę mocny sprzęt. W każdym razie mogę tak powiedzieć po swojej przygodzie z A700, którą jakiś czas temu sprzedałem. Wielu twierdzi, że najlepsza z alf jakie powstały i chyba coś w tym jest. Ja jednak miałem z nim jedyny, ale za to dla mnie duży problem. Nie podobało mi się oddanie barw skóry. Wychodziła jakoś szaro i nieciekawie nawet po obróbce. Fakt, że wcześniej miałem Fuji S3 Pro i mam trochę inne standardy, co do odcieni skóry, ale te alfy mają coś nieteges z odcieniami skóry (może europejskiej). Początkowo myślałem, że to wina obiektywu sigmy, ale miałem później inne szkła, w tym Sonnara i problem pozostał. Ciekawy jestem czy to zmienili. Jak widzę sample z innych alf, to problem się powtarza. Balans bieli też pozostawał trochę to życzenia, ale nie było w sumie źle. Ogólnie akurat A700 świetna i jak widać po cenach - wciąż trzyma się mocno. Gdy ja kupowałem, to przelicznik dolara był super i wyszła śmiesznie tanio.
    Ostatnio edytowane przez Facet ; 22-09-2010 o 19:54
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •