Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Sprzet studyjny

  1. #1

    Domyślnie Sprzet studyjny

    zamierzam popstrykac troche zdjec w szkolach bo mam dobry uklad a kasa sie przyda chodzby na dodatki - obektywy i sb800 - i tu moje pytanie jakie jakie lampy beda dobre do takiego fotografowania? czy jedna w zupelnosci wystarczy? jak sie uporac z tym malym kosztem? jak ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie prosze o podpowiedz.

  2. #2

    Domyślnie

    Wlasnie sam zaczynam sie zastanawiac nad jakims studyjnym oswietleniem. Myslalem o 2 prostych lampach do tego softboxy i ew jakies parasolki. Tylko nie bardzo wiem jak to wszystko wyzwolic z D70 zeby ladnie dzialalo. Ma ktos jakies doswiadczenia?
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    wyzwalanie jest poprzez blysk lub na fotokomorke do tego trzeba takie male urzadzenie, ktore sie montuje zamiast lamby - mozna je kupic za 100 zl

  4. #4

    Domyślnie

    Tak wiem, ale problem polega na tym ile takie cudo kosztuje do D70 bo z tego co sie orientuje do jest raczej drogie. Ponoc te zwykle od analogow nie dzialaja.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5

    Domyślnie

    wszystko jedno jak sobie ustawisz mozesz blyskiem lampy z aparatu wyzwolic lampy studyjne. co to tego puzderelka to najlepiej to sprawdzic na gieldzie.

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba by najlepiej poeksperymentowac.
    Pozdrawiam Karol

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Tak wiem, ale problem polega na tym ile takie cudo kosztuje do D70 bo z tego co sie orientuje do jest raczej drogie. Ponoc te zwykle od analogow nie dzialaja.
    Lampy studyjne w ttl-u i tak nie bedą działać. Wbudowanego błyskograta ustaw w manual i lampy studyjne odpalisz z każdej fotoceli. W ten sposób odpalałem metza 45CT1 bo na krótko jednak się niezdecydowałem tego młotka podpiąć.

    pozdrówka
    szymon

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko trzeba by zalozyc na wbudowanego flesza jakis domowej produkcji oslabiacz mocy zeby nie psuc sobie efektu dodatkowym blyskiem.
    Pozdrawiam Karol

  9. #9

    Domyślnie

    z tego co wiem nie wplywa to az tak bardzo na zdjecie kwestia ustawienia flsha

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem jeszcze nie mialem okazji sprawdzac.
    Pozdrawiam Karol

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •