Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Sprzet studyjny

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Trzeba by najlepiej poeksperymentowac.
    Osobiście, uważam, że NIE NALEŻY eksperymentować ze zdalnymi wyzwalaczami. Chyba, że do eksperymentów użyjemy aparatu kolegi, którego bardzo nie lubimy.

    A zupełnie serio, to wyzwalacz uniwersalny (do analogów i syfrówek) kosztuje ok. 200-250 PLN.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    [...]Wbudowanego błyskograta ustaw w manual i lampy studyjne odpalisz z każdej fotoceli. W ten sposób odpalałem metza 45CT1 bo na krótko jednak się niezdecydowałem tego młotka podpiąć.[...]
    Przy takim rozwiazaniu, problemem może być: (a) moc lampy sterującej, (b) zasięg/kąt lampy sterujacej, (c) niechciane, dodatkowe źródło światła w postaci lampy sterujacej.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ayot
    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Wlasnie sam zaczynam sie zastanawiac nad jakims studyjnym oswietleniem. Myslalem o 2 prostych lampach do tego softboxy i ew jakies parasolki. Tylko nie bardzo wiem jak to wszystko wyzwolic z D70 zeby ladnie dzialalo. Ma ktos jakies doswiadczenia?
    Jakiś czas temu kupiłem taki przenośny zestaw firmy ELFO z flash'ami Mobilight 250. W jednym opakowaniu masz dwie lampy, softbox (60x60), parasolkę, statywy, przewody zasilajace i wyzwalajacy. Lampy mają wbudowane fotocele. Dokupiłem do tego wyzwalacz bezprzewodowy YH881-A i uwolniłem się od kabla...

    Zestaw jest bardzo wygodny, po złożeniu zajmuje malo miejsca. Dostępny jest w sieci dystrybucyjnej Elfo.
    ile dales i dlaczego tak drogo?

  4. #24

    Domyślnie

    [quote="AyotPrzy takim rozwiazaniu, problemem może być: (a) moc lampy sterującej, (b) zasięg/kąt lampy sterujacej, (c) niechciane, dodatkowe źródło światła w postaci lampy sterujacej.[/quote]

    Niekoniecznie. Rozwiązanie jest prowizorycznie proste. Wbudowana lampa na najmniejszą moc. Do palnika lampy przyklejamy taśmą izolacyjną fotocelę made in garaż lub zrób to sam. Tak by światło wbudownego błyskograta nie panoszyło sie na zewnatrz. Nie jest to specjalnie trudne. Dalej przewód PC do jednej z lamp, a dalej już normalnie. Rozwiązanie takie z pewnością profi nie jest, ale ma tę zaletę że kosztuje grosze. Fotocela ze 20 złocoszy, 5-o metrowy przedłużacz PC też chyba coś koło tego, a taśma izolacyjna jeszcze mniej.

    pozdrówka
    szymon

  5. #25
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    [...] Niekoniecznie. Rozwiązanie jest prowizorycznie proste. Wbudowana lampa na najmniejszą moc. Do palnika lampy przyklejamy taśmą izolacyjną fotocelę made in garaż lub zrób to sam. Tak by światło wbudownego błyskograta nie panoszyło sie na zewnatrz. Nie jest to specjalnie trudne. Dalej przewód PC do jednej z lamp, a dalej już normalnie. Rozwiązanie takie z pewnością profi nie jest, ale ma tę zaletę że kosztuje grosze. Fotocela ze 20 złocoszy, 5-o metrowy przedłużacz PC też chyba coś koło tego, a taśma izolacyjna jeszcze mniej. pozdrówka szymon
    Teraz, to juz zupełnie nie rozumiem tej konfiguracji...

    Fotocela - optycznie do palnika lampy w aparacie i przewód od fotoceli do lampy stacjonarnej? Jakie to ma mieć zastosowanie praktyczne?

  6. #26
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saint
    [...]ile dales i dlaczego tak drogo?
    Cennik: http://www.elfo.com.pl/pl/cennik.htm

    Sekcja: Zestawy lamp błyskowych

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Cytat Zamieszczone przez szymony
    [...] Niekoniecznie. Rozwiązanie jest prowizorycznie proste. Wbudowana lampa na najmniejszą moc. Do palnika lampy przyklejamy taśmą izolacyjną fotocelę made in garaż lub zrób to sam. Tak by światło wbudownego błyskograta nie panoszyło sie na zewnatrz. Nie jest to specjalnie trudne. Dalej przewód PC do jednej z lamp, a dalej już normalnie. Rozwiązanie takie z pewnością profi nie jest, ale ma tę zaletę że kosztuje grosze. Fotocela ze 20 złocoszy, 5-o metrowy przedłużacz PC też chyba coś koło tego, a taśma izolacyjna jeszcze mniej. pozdrówka szymon
    Teraz, to juz zupełnie nie rozumiem tej konfiguracji...

    Fotocela - optycznie do palnika lampy w aparacie i przewód od fotoceli do lampy stacjonarnej? Jakie to ma mieć zastosowanie praktyczne?
    Przepraszam za 'Gościa' - ciasteczka mi się skończyły... :P
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Cytat Zamieszczone przez Saint
    [...]ile dales i dlaczego tak drogo?
    Cennik: http://www.elfo.com.pl/pl/cennik.htm

    Sekcja: Zestawy lamp błyskowych
    Przepraszam za 'Gościa' - ciasteczka mi się skończyły... :P
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Teraz, to juz zupełnie nie rozumiem tej konfiguracji...

    Fotocela - optycznie do palnika lampy w aparacie i przewód od fotoceli do lampy stacjonarnej? Jakie to ma mieć zastosowanie praktyczne?
    Ano takie że przewodu PC nie podłączysz bezposrednio pod D70. Można oczywiscie skożystać z kostki wkładanej do sanek, ale tu pojawia się problem napiecia na stykach. Ja jak wspominałem kożystałem z takiego rozwiązania z metzem 45CT1 a ten potrafi nieźle dać po stykach. Mój F90 to wytrzymuje bez problemu, ale z D70 wolałem nie ryzykować.

    pozdrówka
    szymon

  10. #30

    Domyślnie

    chcialem kupic lampe z softboxem za jakies ok 1000 zl mozliwe? btw. ile dales za wyzwalac? a druga rzeczy czy uzywane sprzedaja takie lampy na gieldzie?

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •