Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Sprzet studyjny

  1. #11

    Domyślnie

    wyglada na to ze nie wiele osob zainteresowala sie tym tematem a szkoda

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saint
    wyglada na to ze nie wiele osob zainteresowala sie tym tematem a szkoda
    dobra....
    ciężko jest tak opowiadać bo nie wiem czego Ty nie wiesz, ale...
    jeśli mówimy o portretach dzieci (bo zdjęcia grupowe to osobna bajka) to pewnie można zrobić to jedną lampą z parasolką + jakiś reflektor (blenda) do złagodzenia cieni
    rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i bardziej uniwersalnym jest zestaw dwóch lamp z osprzętem przystosowanych do transportu - takie zestawy produkują nawet nasi rodzimi producenci (skrzynka lub torba do spakowania tego)
    co do mocy to lampy po 250Ws wystarczą ze względu na startowe ISO200 w D70 (oczywiście 500Ws będą lepsze, ale pod warunkiem odpowiedniego podziału mocy no i chęci zaangażowania finansowego kupującego)
    jeżeli kupisz taki zestaw startowy ze statywami, parasolkami itp to zawsze możesz go rozbudować o dostępne w ofercie elementy w późniejszym terminie jeśli Twoje potrzeby wzrosną
    nie wiem jakie są teraz "trydny", ale pewnie przydadzą się dwa dodatkowe statywy i tzw. pol (autopol) do powieszenia teł (tła też się przydadzą )
    tła można kupić w szerokości 1,35m i 1,5m i te powinny wystarczyć do portretów dzieci (2,7m są dobre do studia, ale ciężkie w transporcie)
    jeżeli chcesz być świadomym użytkownikiem zestawu to oczywiście światłomierz światła błyskowego (co najmniej padającego) - oczywiście możesz przetrenować ustawienia i jechac na jednym więc światłomierz możesz odrzucić
    do wyzwalania polecam wyzwalacz na podczerwień (tak jak pisałeś do kupienia za ok. 100-150PLN) - wyzwalanie lampą jest możliwe po przysłonięciu lampy bo trzeba zdawać sobie sprawę, że obce światło zawsze psuje portret; wyzwalania z kabla nie polecam bo bardzo łatwo przewrócić sprzęt szczególnie jak się robi w obcym terenie
    jeśli jeszcze jakieś pytania to mogę odpowiedzieć
    pzdr

  3. #13

    Domyślnie

    chce to zrobic jakims malym kosztem na poczatek nie chce wkladac w to kilku tys. zl wiec jesli masz jakies konkretne propozycje odnosnie lamp to bardzo chetnie wyslucham. czekam mnie duza kasa po tych zdjeciach bo jak dobrze rozegram cala sprawe i beda zadowoleni to co miesiac bedzie z tego 1000 czy 2000 zl bo szkola ma jakies dofinansowanie z unii. Wiec chodzi mi o jakies lampy, ktore beda 1. dobre do portretow 2. nie drogie 3. do rozbudowy btw. jakis konkretny wyzwalacz na podczerwien polecasz? jakis testowales?

  4. #14

    Domyślnie

    ja bym zaproponował coś takiego (ale nie wiem czy Cię to zainteresuje bo będzie to kosztowało kilka tysięcy, ale z kolei nie kilkadziesiąt jak przy zaawansowanym sprzęcie):
    1. zestaw lamp Elfo (firma przyzwoita i urzadzenia sprawdzają się) lub jakiś inny polski producent; tak naprawdę to dysponując dwiema lampami i dwiema parasolkami (srebrna i biała przezroczysta można już wiele zwojować); jeżeli chcesz oszczędzić to mozna zakupić jedną lampę i kombinować z blendami (fabrycznymi Lastolite, ale bardzo dobrze się sprawdza biała pianka 5mm), ale to juz zależy od umięjętności i doświadczenia; tak jak pisałem 250Ws wystarczy
    2. tła papierowe, ew. tło ze szmaty - do 1,5m można kupić w hurtowniach bez problemu (zaleta taka, że można uprać, no i składa się, a nie jest na rolce i nie zajmuje miejsca)
    3. 2 statywy i pol do powieszenia tła (bo rozumiem, że praca będzie polegała ma pojawieniu się w szkole, rozstawieniu sprzętu, walnięciu trochę zdjęć i zdemontowaniu wszystkiego)
    3. wyzwalacz dowolny współpracujący z danym typem lamp (bo to od fotoceli w lampie zależy czy jest uczulona na IR cy też nie) - mój jest akurat chyba Prolinca i działa z moimi Elinchromami, ale też działał z Elfo i Broncolor
    pzdr

  5. #15

    Domyślnie

    mozesz zaproponowac cos podac centy moja wczesniej nie mialem do czynienia z takimi lampami wiec to co napisales brzmi jak czarna magia

  6. #16

    Domyślnie

    zobacz http://www.elfo.com.pl/pl/index.html i dalej "cennik"

    tam pod koniec są zestawy - są też odnośniki do opisów poszczególnych sprzętów
    moja znajomość tego sprzętu jest znikoma - z Elfo pracowałem kilka razy na Quant'ach i trochę starszych sprzętach, których nazw czy tez symboli nie pomnę
    opinię na temat tego sprzętu mam taką: nie jest tak wyrafinawany jak zachodnie konstrukcje i tak "gładki" i ładny, ale mój kolega, który błyska ze 100x tyle co ja pracuje na elfo i nigdy nie miał problemów, a mój elinchrom nawet na gwarancji był w serwisie (a to przecież szwajcarska precyzja i cena jest co najmniej 2x wyższa niż elfo)
    jedyne co zauważyłem to była duża różnica w obsłudze osprzętu na korzyść konstrukcji zachodnich (np. softboxy elfo upierdliwie było składać i rozkładać, ale być może to się zmieniło)
    pzdr

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Tylko trzeba by zalozyc na wbudowanego flesza jakis domowej produkcji oslabiacz mocy zeby nie psuc sobie efektu dodatkowym blyskiem.
    A po co. Przecież masz podział błysku w manualu. Ja młotek miałem na szynie, a fotocelę poprostu ordynarnie przylepiłem czarną taśmą izolacyjną do wbudowanego błyskograta.

    pozdrówka
    szymon

  8. #18
    Darek
    Gość

    Domyślnie

    Może ci wystarczy dyfuzor na lampę sb 800 z boku na statywie wyzwalana zdalnie z D70

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Wlasnie sam zaczynam sie zastanawiac nad jakims studyjnym oswietleniem. Myslalem o 2 prostych lampach do tego softboxy i ew jakies parasolki. Tylko nie bardzo wiem jak to wszystko wyzwolic z D70 zeby ladnie dzialalo. Ma ktos jakies doswiadczenia?
    Jakiś czas temu kupiłem taki przenośny zestaw firmy ELFO z flash'ami Mobilight 250. W jednym opakowaniu masz dwie lampy, softbox (60x60), parasolkę, statywy, przewody zasilajace i wyzwalajacy. Lampy mają wbudowane fotocele. Dokupiłem do tego wyzwalacz bezprzewodowy YH881-A i uwolniłem się od kabla...

    Zestaw jest bardzo wygodny, po złożeniu zajmuje malo miejsca. Dostępny jest w sieci dystrybucyjnej Elfo.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    [quote="pX"][...]
    jedyne co zauważyłem to była duża różnica w obsłudze osprzętu na korzyść konstrukcji zachodnich (np. softboxy elfo upierdliwie było składać i rozkładać, [...]quote]

    'Udało mi się' połamać pierścień softbox'a Elfo, przy pierwszym użyciu...
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •