Close

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 339
  1. #11

    Domyślnie

    No to Nikon dodał dzisiaj do oferty jeszcze jeden Coolpix S8100 with back-lit CMOS sensor
    http://www.dpreview.com/news/1009/10...nikons8100.asp
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba_eM Zobacz posta
    Pewnie nie, bo stosunkowo niedawno wydali 11-kę. Ale oglądając specyfikację tej 7000-ki widzę: brak odpowiednika minimalnej ogniskowej 24mm, brak odchylanego ekranu... Reszta wygląda całkiem-całkiem. No i z tą ceną to chyba nieporozumienie...
    Ja też nie rozumiem polityki Nikona. Dla mnie brak ruchomego ekranu w kompakcie to wielki minus. Pozostałe parametry też nie powalają. No może poza ogniskową. Fajny długi koniec, trochę mało na szerokim. Sample na stronie Nikona beznadziejne. Fajne zdjęcia, ale trudno coś powiedzieć o jakości. Ponadto większość sampli nie można powiększyć do oryginału. W sumie wygląda na lekkie bicie piany. Technicznie nic nowego, a można by oczekiwać od Nikona czegoś super po paru latach przerwy w tym segmencie. Ciągle zastanawiam się nad zmianą kompaktu i raczej jednak G11 chyba, że doczekam się G12. Fanem Canona nie jestem, ale G11 w tej klasie jak na moje wymagania nie ma konkurencji. Samsung EX1 prawie prawie, ale coś mi z ostrością nie pasuje.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Plessis Zobacz posta
    P7000.
    Ciekawi mnie poziom stabilizacji, szumy na 1600, szybkość AF w gorszych warunkach. To alternatywa do TL 500 Samsunga.
    Może jakieś sample ktoś znajdzie?
    Pozdrawiam
    Grześ
    Miałem go dziś w ręku
    - szumy bez rewelacji. Na 400 ISO jest lepiej niż w P5100 na 200 ISO. W P7000 JPEGi do przyjęcia są przy czułości 800 ISO (przynajmniej jak dla mnie)
    - czułość, szybkość i precyzja AF jak najbardziej na tak.
    - ergonomia i obsługa: ZACHWYT! Najlepszy Coolpix wszechczasów. Bardzo fajną funkcją jest jednoczesne wyświetlenie histogramu i rozkładu półtonów.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  4. #14

    Domyślnie

    Mam dwa głupie pytania do marcin_g, jako macacza Na nikon.com napisali, że ma rewelacyjną obsługę nastawień ręcznych. A ostrość pierścieniem na obiektywie można nastawić, czy to tylko karbowanie do odkręcania/tubusa? Pewnie nie ma :P I drugie - czy ma LCD dotykowy? Właśnie na krótkim wyjeździe pstrykałem trochę ze swojej komórki i bardzo byłem zaskoczony jak cholernie to jest przydatne - nastawianie punktu AF palcem itp.

  5. #15
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    Mam dwa głupie pytania do marcin_g, jako macacza Na nikon.com napisali, że ma rewelacyjną obsługę nastawień ręcznych. A ostrość pierścieniem na obiektywie można nastawić, czy to tylko karbowanie do odkręcania/tubusa? Pewnie nie ma :P I drugie - czy ma LCD dotykowy? Właśnie na krótkim wyjeździe pstrykałem trochę ze swojej komórki i bardzo byłem zaskoczony jak cholernie to jest przydatne - nastawianie punktu AF palcem itp.
    Naczelny Macacz Rzeczypospolitej odpowiada:
    - nastawienia ręcze są rzeczywiście szybkie i logiczne, bo czas migawki zmieniasz pokrętłem pod kciukiem (troooooszke za małe, jak dla mnie, w rękawiczkach być może nie do ruszenia...), a przysłonę obrotową tarczką (tą taką a'la Canion) Do tego dodano ładne skale przesuwające się podczas obrotu pokręteł. Przyjemne w obsłudze
    - Jest tryb ręcznego ustawiania ostrości, ale zmianę ostrości uzyskujesz wciskając górną lub dolną część wybieraka. Z boku monitora wyświetlona jest symboliczna skala ostrości (zbyt skromne jest podawanie odległości),a centralna część LCD jest "lupą" silnie powiększającą środek kadru, czyli niejako pole AF. Przednie pierścień wokół obiektywu jest zdejmowanlny (bagnet z blokadą) i przeznaczony będzie pewnie do akcesoriów typu redukcja na filtry, nasadki, digiscoping
    - nie ma (uważam, że na szczęście...) monitora dotykowego.
    - Za to jest zupełnie dobry wizjer optyczny z korekcją wady wzroku (!). Byłem pozytywnie zaskoczony zgodnością pola widzenia wizjera i kadru.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #17

    Domyślnie

    Marcin, gdzie była macanka? Chętnie pobawiłbym się tym maleństwem, coraz bardziej korci mnie pozbycie się D80 wraz z graciarnią i zakup czegoś znacznie mniejszego. Poza LX3, G11 i EX1 najciekawszym kompakcikiem może być dla mnie P7000, tym bardziej, że mam SB400.
    Pozdrawiam, Tomasz

  8. #18

    Domyślnie

    Marcin, gdzie była macanka? Chętnie pobawiłbym się tym maleństwem, coraz bardziej korci mnie pozbycie się D80 wraz z graciarnią i zakup czegoś znacznie mniejszego. Poza LX3, G11 i EX1 najciekawszym kompakcikiem może być dla mnie P7000, tym bardziej, że mam SB400.

    Przy okazji, na ile wyceniacie początkowe wyceny p7000? 1700-1800pln?
    Pozdrawiam, Tomasz

  9. #19

    Domyślnie

    Tez myślę nad czymś małym jednak mój wybór pada na NEX-5 i adapter na obiektywy nikona, tak to wygląda z 16-35 f4 trochę przesada ale do jakiś stalek fajny zamiennik zamiast D80.

    D80 I D600 I N50 1.4 I S15 2.8 I S24-70 I S70-200 2.8

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMK Zobacz posta
    Marcin, gdzie była macanka? Chętnie pobawiłbym się tym maleństwem, coraz bardziej korci mnie pozbycie się D80 wraz z graciarnią i zakup czegoś znacznie mniejszego. Poza LX3, G11 i EX1 najciekawszym kompakcikiem może być dla mnie P7000, tym bardziej, że mam SB400.

    Przy okazji, na ile wyceniacie początkowe wyceny p7000? 1700-1800pln?
    Macanka była u mnie w firmie. Na Postępu w Wawie
    Nikoniarz-majsterkowicz

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •