Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie System czyszczenia matrycy

    ciekaw jestem czy ktos juz tego uzywal http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5228 jak sie sprawdza

  2. #2

    Domyślnie

    Też o tym czytałem, i też jestem bardzo ciekaw.
    Sam się nad tym zastanawiałem, ale taki zestaw jest trochę drogi (250 zł).
    Jeśli ktoś miał już do czynienia z tym zestawem, proszę o recenzje!

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Tekla
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Tipton/Black Country
    Posty
    56

    Domyślnie

    Chyba musimy poczekac na rescenzje z fotopolis .Chyba ze ktos ich ubiegnie.
    Ciekawi mnie co to za gaz tam jest, czy tylko sprężone powietrze.
    D200+MB-D200,N 17-55 2.8, SB-900,Zenit 12XP,trochę szkieł M42,mieszek makro,Lowepro CompuTrekker Plus AW, 055XPROB+488RC2

  4. #4

    Domyślnie

    275 zł. to jest mniej więcej równe 4 czyszczeniom w servisie czyli ok. 3 lata używania,jak dla mnie zbyt drogo.Ja stosuję inną i tańszą metodę.
    1- grucha wielkości średniej ok.5-7 zl.
    2- paczka patyczków z wacikami do uszu 100 szt. ok.2 zł.
    3- alkohol izopropylowy 1 L - ok.20zł.
    4- cierpliwość,dokładność i ostrożność - za darmo

    filtr na matrycy czyściutki za grosze.
    Oczywiście jeśli ktoś się boi lub nie ma zdolności manualnych to polecam servis bo zestaw czyszczący też nie pomoże
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Oczywiście jeśli ktoś się boi lub nie ma zdolności manualnych to...
    ...zawsze można sobie pomóc tym alkoholem
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    ten alkohol izopropylowy nanosisz na wacik i smarujesz po matrycy?? czy jak?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez life Zobacz posta
    ten alkohol izopropylowy nanosisz na wacik i smarujesz po matrycy?? czy jak?
    Valdkowi chyba o to chodziło, ale ja mówiłem o radzeniu sobie za jego pomocą z trzęsącymi się rękami
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odie83 Zobacz posta
    Valdkowi chyba o to chodziło, ale ja mówiłem o radzeniu sobie za jego pomocą z trzęsącymi się rękami
    Nie radzę bo skutki dla rąk mogą być fatalne.
    Przed czyszczeniem bardzo dokladnie wydmuchać gruszką wszelkie pyłki z filtra.
    Alkohol izopropylowy nanosze na wacik na patyczku trochę trzeba odczekać żeby nieco odparował,tak żeby wacik nie był mokry a wilgotny i delikatnie przesuwać po filtrze szczególnie zwracać uwagę należy na kąty, dość często zmieniać patyczki.ostatni patyczek powinien być praktycznie suchy bo sluży do przepolerowania filtra.
    Czynnośc tą czasami trzeba powtórzyć ,poprostu sprawdzam gdzie są jeszcze zabrudzenia i w tych miejscach czyszczę,poprostu trzeba trochę nabrać wprawy i można sobie wypucować b.dokładnie filtr na matrycy.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #9

    Domyślnie

    Dokladnie tak samo czyszcze jak Waldek -

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •