Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Suszenie obiektywów.

    Od trzech dni robię zdjęcia w deszczu. Niestety użycie reklamówek czy innych wynalazków jako pokrowca nie wchodzi za bardzo w grę, więc sprzęt po prostu moknie. Teoretycznie korpus i obiektywy są uszczelnione, ale i tak skrupulatnie wszystko potem suszę. Obawiam się jednak, żeby w środku nie wdało się jakieś ognisko grzyba czy innego syfu...

    Macie jakieś sprawdzone patenty na osuszanie sprzętu?
    forum.niekojarze.pl

  2. #2

    Domyślnie

    W sąsiedniej stajni robią tak

    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Worek płócienny, szmatka, cokolwiek przepuszczalnego, do środka idzie coś higroskopijnego: żel sylikonowy lub sól gruboziarnista, wszystko razem z gratami pakujesz do plastikowego worka strunowego. Sprawdzone, działa.

  4. #4

    Domyślnie

    Czad, dzieki. Ryż może być?
    forum.niekojarze.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Gurgul99
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Polska, na dole.
    Posty
    222

    Domyślnie

    http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoc...219161800.html
    W plecaku mam zawsze takie małe torebeczki które czasami są w pudełkach z butami etc, ogólnie chodzi o żel silikonowy.
    Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam
    W tym miejscu trzeba się chwalić sprzętem?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja słyszałem jeszcze o podstawieniu sprzętu pod klimatyzator, ale nie sprawdzałem. Tzn., tylko tyle, że z klimą w samochodzie, szybciej schodzi para z przedniej szyby

  7. #7

    Domyślnie

    No tak, powietrze z klimatyzatora jest suche. Wielkie dzieki za pomoc, jutro chyba zamowie ten zel silikonowy. Pozdro!
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli już obiektywy tego wymagają, kładę je po prostu na "kratce" obudowy telewizora, oczywiście takiego z kineskopem. Oglądasz TV a szkiełka się suszą (wydziela się ciepło). Kiedyś w ten sposób odratowałem swoją starą 50tkę która wpadła do strumienia i choć było to 2 lata temu działa do dziś bez problemów.
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •