Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Muszka i pajączek

    Wiem, że ostrość poszła w odwłok a nie oczy. No, ale wyszło jak wyszło.

    1

    2
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  2. #2

    Domyślnie

    pierwsze mi sie podoba (ps fajny okaz) tylko troche szumiasto
    ND200, 105 2.8 + PN11 & bellows; 70-300 4.5VR
    Edyta
    jestem na FB judith manson

  3. #3

    Domyślnie

    Szumiasto? Chodzi o tło? Bo nie rozumiem. Zdjęcie nie ma szumu. Tu masz większy rozmiar:

    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    1 dobry kolor i światło.
    2 ciężko położyć prawidłowo GO na takim grubasie.
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Mimo tej ostrości na oczach (z dwojga złego gdyby ostrość padła na oczy, to przy tej GO, pewnie reszta by się rozmydliła, a nie wiem, czy efekt byłby wtedy lepszy), jedynka też mi się podoba. Bardzo przyjemne w kolorystyce.

  6. #6

    Domyślnie

    W sumie z tą ostrością na oczach to różnie bywa.

    Jak zauważył Atrax, jakbym zrobił ostre oczy, mielibyśmy dwa ostre kółeczka, może trochę główki i to wszystko. Nie wyszedłby ostry odwłok, skrzydełka, które stanowią 95% owada. Ostre oczy jak najbardziej z perspektywy "3D" lub z przodu owada. Wtedy to jest logiczne, oczy sa na pierwszym planie i one stanowią centrum kadru. Ale z góry owada też trzeba pokazać, bo z przodu nie zaprezentujemy owada w całości. I wtedy jest problem, na co ustawić ostrość. Oczywiście fajnie byłoby ustawic tutaj przysłonę f/25, która zrobiłaby całą muchę ostrą. Ale przy takiej przysłonie to już wymagany jest statyw (lampy nie posiadam), a w takich warunkach ciężko upolować płochą muchę. Nie mówiąc już, że zdjęcia na wysokich przysłonach także nie zawsze w makro dobrze wychodzą. Mam zdjęcia motyli trzaskanych ze statywu na f/25. Wiekszosc poszla do kosza, bo ostre wyszlo wszystko. I motylki i krzaki za nim nimi, co raz ze wprowadzilo chaos gdyz bylo widac i modela i rozpraszajace jego chaszcze, a dwa że spłaszczyło obrazek. No to w takim razie f/25, kiedy owad jest na pojedynczym źdźble trawki, a tło jest daleko i rozmyje się nawet przy f/64. Ale przy takich przyslonach, czasy sięgają już 2-3 sekund, a nie ma bata, aby źdźbło trawki stalo nieruchomo pod ciężarem owada.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  7. #7

    Domyślnie

    Cos o tym wiem. Nie mialem jak wziac ze soba statywu i musialem radzic sobie przy pomocy plecaka, choc i tak brakowalo wezyka lub pilota. Zwykle najbardziej poruszone fotki powstawaly w momencie wyzwalania migawki, gdzie docisniecie przycisku, zawsze powodowalo jakis tam ruch aparatu. W nastepnym sezonie na pewno tego bledu nie popelnie (bez statywu spokojnie mozna sobie poradzic - aparat na plecaku - ale wezyk lub pilot jak najbardziej wskazany). Wszystkie moje obecne fotki to praktycznie 'z lapy'

  8. #8

    Domyślnie

    kadrowo całkiem ok, ale mimo wszystko sam napisałeś w pierwszym poście w czym tkwi problem
    Pozdrawiam
    Adamson

  9. #9

    Wink

    [QUOTE=Karbulot;2058210]Wiem, że ostrość poszła w odwłok a nie oczy. No, ale wyszło jak wyszło.

    GO na "kidełkach" i 2-3 segmencie tułowia. Odwłok całkowicie poza. Co wcale nie oznacza, że potrafię zrobić lepsze.
    D90

  10. #10

    Domyślnie

    a nie można zrobić "stacka"??
    zrób zdjęcie oczu i zdjęcie odwłoka i złóż w jedno.
    Pozdeo
    Nikon D300s + MB-D10 + Nikkor 50 + Nikkor 105 + Helios 44/2, Metz 48 + Bilora 1119

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •