Close

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 145 z 145

Wątek: Bowens Explorer

  1. #141

    Domyślnie

    czas blysku 580tki znam od dawna. Chcialem miec punkt odniesienia do chinczykow i bowensa. Bo o ile Bowens mogl pisac faktyczny stan t0,5 (z reszta to t0,5 nie za duzo mowi o tym jak sie lampa spisze przy zatrzymywaniu ruchu) to w przypadku chinczykow to juz takie oczywiste nie jest.

    ponizej obiecane foty:
    580tka na 1/1
    580tka na 1/128
    580tka na 1/16
    CY200 na minimum
    Bowens 750pro na max
    Bowens 750pro na min (jednak widac lekka roznice miedzy max a min)
    Ostatnio edytowane przez maggot ; 17-01-2011 o 19:29
    Studio fotograficzne Photomatic w Białymstoku - zapraszam

  2. #142
    conik
    Gość

    Domyślnie

    no ale o czym to swiadczy....za szybki wiatrak masz

  3. #143
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maggot Zobacz posta
    czas blysku 580tki znam od dawna. Chcialem miec punkt odniesienia do chinczykow i bowensa. Bo o ile Bowens mogl pisac faktyczny stan t0,5 (z reszta to t0,5 nie za duzo mowi o tym jak sie lampa spisze przy zatrzymywaniu ruchu) to w przypadku chinczykow to juz takie oczywiste nie jest.
    1. t0,5 to mało precyzyjna informacja, lepiej jest znać t0,1. Najczęsciej jest to czas mniej-więcej 3x dłuższy.
    2. zapewne znasz czas (dla bowensa) dla pełnej mocy.
    Wiem. Niestety ciężko dotrzeć do materiałów mówiących o czasach t0,5 i t0,1 dla każdego ustawienia mocy lampy studyjnej. Bardzo mało firm tak podaje (chińczycy - chyba nigdzie, nie spotkałem się z tym)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #144

    Domyślnie

    zdaje sobie sprawe ze test jako taki nie wiele wnosi bo predkosc katowa smigla wiatraka znacznie przewyzsza jakikolwiek ruch osoby. Ale pokazuje jednak cos o czym czesto sie nie mowi podczas oceny lampy blyskowej. Wazne jest WB, jednakowa sila blysku, czas ladownaia itp. Przyjmujac za pewnik ze swiatlo blyskowe zamraza ruch. a potem wychodza kwiatki w stylu raczkujace dziecko rusza raczka ktora wychodzi poruszona. teraz znam winnego i wiem ze chinczyki do pewnych zastosowan nie beda mialy u mnie zastosowania. howgh!
    Studio fotograficzne Photomatic w Białymstoku - zapraszam

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    no ale o czym to swiadczy....za szybki wiatrak masz
    I o tym dlaczego chinczyki działają w FP, jak się je odpowiednio zsynchronizuje
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •