Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 145

Wątek: Bowens Explorer

  1. #131

    Domyślnie

    Dolacze sie z pytaniem - jaki czas trwania blysku potrzebny jest aby zamrozic rozprysk cieczy w akwarium ?
    Rzedu 1/1000 czy wiecej ?
    D 300 - N 24-70D / T 12-24 PRO / SB - 800 / N 50 - 1,4 AFS
    Najgorsze jest pierwsze 100 000 Zdjec

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KEYZOR Zobacz posta
    Elinchrom mrozi ruch spokojnie np. podskakujacego czlowieka sprawdzalem to.
    poziom ogólności tej wypowiedzi jest zbyt welki. Jaki model lampy i ustawiona na jaką część mocy? Bo nie uwierzę, że to obojętne, że wszystkie elinchromy zawsze zamrożą ruch. Ba, sądzę, że raczej mało który da radę. Niestety czasy t 0,1 lamp studyjnych generalnie są długie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #133

    Domyślnie

    niektóre lampy mają bardzo krótkie czasy t 0,5 i bardzo przyzwoite t 0,1 tyle, że przy niskich energiach błysku

    http://www.youtube.com/user/markderoo

    a o wodzie tutaj
    http://www.markderoophotography.com/PFwater.php
    [ .pl ]

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HENSEL Zobacz posta
    niektóre lampy mają bardzo krótkie czasy t 0,5 i bardzo przyzwoite t 0,1 tyle, że przy niskich energiach błysku
    przyzwoite bywa niewystarczające, o to na jakiej części mocy (energii błysku) pytałem właśnie dlatego.
    Ja wiem, że są lampy o bardzo krótkim czasie błysku - niektóre serie profoto dajmy na to. Mam wątpliwości (uzasadnione), że elinchromy są jakoś nadzwyczajnie dobre w tym względzie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #135

    Domyślnie

    Bowens Gemini 500PRO/500PRO Studio Kit posiada czas 1/2900 Sek.
    Czy wystarczy to do zamrozenia poruszajacej sie szybko modelki ?
    Albo wlewajacego sie do szklanki piwa.
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 21-10-2010 o 14:20
    D 300 - N 24-70D / T 12-24 PRO / SB - 800 / N 50 - 1,4 AFS
    Najgorsze jest pierwsze 100 000 Zdjec

  6. #136

    Domyślnie

    To t 0,5 ale jak sądzę t 0,1 będzie w okolicach 1/1000 s na pełnej mocy lampy, więc dasz radę mrozić ruch (w najgorszym przypadku pracując na częsci mocy)
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #137

    Domyślnie

    Przepraszam za nie jasnosc mojej wypowiedzi chodzilo o Ranger RX Speed moc na fuul, ten model testowalem na "podskakujacym czlowieku", powiem wiecej mniej wiecej w tym czasie interesowalem sie tez bowensem Gemini 750PRO i Ranger byl znacznie lepszy w tym wzgledzie od niego. Mnie natomiast bardzo zdziwily lampy FOMEI DIGITAL PRO FLASH X bo z tej trojki byly zdecydowanie najlepsze, powiem nawet tak ze jak bedzie mozliwosc to musze je znow wziac na testy bo byly niesamowite pod wzgledem trwania blysku i szybkosci ladowania.

    To sa oczywiscie jedynie moje malo obiektywne testy, bo podskakujacy czlowiek albo odbijana pilka do kosza to nie sa demony szybkosci.
    Ostatnio edytowane przez KEYZOR ; 21-10-2010 o 23:08

  8. #138

    Domyślnie

    Zgadza się, szczególnie że w górnym momencie podskoku jest się w takim momencie zawieszenia. Rozmycie najlepiej widać na dłoniach czy stopach i oczywiście w cropie 100%. Ale jak czytam o rangersach RX speed to mają podobne czasy jak powyżej omówiony Bowens Gemini 500 PRO
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #139

    Domyślnie

    pare dni temu po tym jak kolejna podskakiwana sesja poszla w wiekszosci do kosza. Postanowilem sprawdzic co sprawia ze nawet raczkujacy maluch potrafi wyjsc poruszony. Winna okazala sie oczywiscie chinka ale... to bylo z gory do przewidzenia. Najciekawsze jest to ze Bowens 750pro nie wykazuje zauwazalnej roznicy w dlugosci blysku. nie wazne czy blyskamy min czy max. Wykonywalem zdjecia krecacego sie wentylatora. W chinczykach smiglo calkowicie rozmazane, w Bowensach dobrze widoczne smugi, w canonowskiej 580 przy 1/128 - totalne zamrozenie ruchu, 1/16 lekki szum na krawedziach, 1/1 sporo gorzej jak w bowensach.
    Z reszta po co ja to pisze jutro postaram sie zgrac te zdjecia z laptopa to pokaze.
    Studio fotograficzne Photomatic w Białymstoku - zapraszam

  10. #140

    Domyślnie

    Popatrz na specyfikacje techniczną lamp. Nawet nie trzeba robić zdjęć.
    Reporterska lampa - Sb800 na 1/128 mocy ma 1/40.000 s, więc nic dziwnego, że się nadaje wiele lepiej do mrożenia niż lampy studyjne. EX580 jak widać podobnie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •