Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rozne przegladarki, rozne kolory

    Czesc.
    Jak to jest, ze wszystkie zdjecia wyswietlane w firefoxie sa delikatnie "cieplejsze", niz te ogladane przez Opere czy IE?
    Ktora przegladarka jest zatem wiarygodna, i najlepsza do zdjec?

    Przyznam, ze nigdy do tej pory nie zwrocilam na to uwagi, bo od dawna uzywam tylko firefoxa, ale kilka dni temu przez przypadek rzucilo mi sie to w oczy.. W czym wiec jest rzecz?

    Dzieki!
    d700

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiadomo, najlepsza do zdjęć jest Safari.



  3. #3

    Domyślnie

    Ja tam przestaję wierzyć w fotografię cyfrową... Ostatnio zrobiłem zdjęcia dla jednej firmy i jak przesłałem im zdjęcia na płycie, to na niektórych kompach tak beznadziejnie wyglądały, że się za głowę złapałem. Prezes oglądał na swoim kompie i był bardzo zadowolony, a znajoma na swoim R60 miała maksymalnie wyprane kolory... Jak w takim razie mam robić zdjęcia, skoro na każdym kompie wyglądają inaczej? Zwykły śmiertelnik nie kalibruje monitora, a tym bardziej nie kupuje drogiego Eizo, tylko tanie marketówki.
    D90+BP, N18-105, N80-200 AF f/2.8, N35 AF-s f/1.8, N50 AF f/1.8, N50 MF f/1.8E, M58 AF-1, M808RC4, GP YH324C, Zenit, Helios i dużo innych szpargałów.

  4. #4

    Domyślnie

    Firefox (chyba od wersji 3.6.6) ma domyślnie włączoną opcję wsparcia zarządzania kolorem (about:config gfx.color_management.mode ustawione na 2). To odróżnia go od pozostałych przeglądarek, które zarządzanie kolorem (osadzone w pliku profile ICC) ignorują. Też mam z tym problem:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=156200
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •