Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie A moje takie zwykłe

    Witam wszystkich,
    Oglądam od dłuzszego czasu wasze piekne zdjęcia i analizuję swoje. Coś muszę robić źle. Mój sprzęt - Nikon D80 + Nikkor 18-105 AF-S. Laik ze mnie bardzo mocny, ale non stop sie uczę. Ciągle jakies zamydlenia, mgła, nieostre, poruszone, itd. Może jakieś porady od kolegów i kolezanek (tez chciałbym tak pieknie focić jak wy )

    Zdjęcie 1


    Zdjęcie 2 (chyba ładne...)


    Zdjęcie 3


    Bedę wdzięczny za porady .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malypio ; 31-08-2010 o 20:52

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Nic nie widać.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz już udało mi sie wstawić zdjęcia. Wszystko widac jak na dłoni

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Wozlow
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Rzeszów/Krosno
    Posty
    146

    Domyślnie

    Jedynka - nieostre, zauważ, że tło trochę "leci" na lewo
    Drugie - przepaliłeś niebo (moim zdaniem nie powinieneś dzielić kadru na pół, trzeba było pokazać tylko wierzchołki gór i więcej nieba)
    Trójka - tak samo, brak ostrości i niebo bielutkie

    Takie spostrzeżenia amatora

  5. #5

    Domyślnie

    jedynka - trochę jak z komórki, nie wiem czy to wina obróbki czy co?
    dwójka - ten przepał w LG dyskwalifikuje to zdjęcie,
    trójka - ewidentny BF, ewentualnie zobacz w ustawieniach jak masz AF, Af-S czy Af-C,
    problem w tym, że gdy mamy Af-c ostrzymy na postać po czym przesuwamy lekko w którąś stronę, żeby złapać więcej kadru jak w tym przypadku i efekt końcowy taki, że drugi plan ostry a postać niestety nie

    Ewentualnie może to być przyzwyczajenie z czasów pierwszych małpek, gdzie wszystko w kadrze jest ostre i nikt nie myślał o kadrowaniu, GO itp poprostu sie pstrykało i wszystko wychodziło
    Ostatnio edytowane przez Kordian d70 ; 31-08-2010 o 21:41
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

  6. #6

    Domyślnie

    Jedynka, to chyba jednak wina obróbki,
    Dwójka - tzn. co powininem zrobić, żeby nie było przepału
    trójka - faktycznie af-c, czyli powinno byc af-s ?

  7. #7
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    By nie bylo przepalu pomiar swiatla wykonaj na niebo i na tej podstawie ustaw parametry. Dol wyjdzie ciemny ale to latwiej z RAWa wyciagnac.
    Masz swietna, piekna modelke (córa jak mniemam) Ciekawie zapowiada sie styl jak na 1. choc nie powinna tak calkem bokiem i na srodku kadru byc.

  8. #8

    Domyślnie

    1. byłaby bardzo dobra gdyby nie brak ostrości,na 3 zresztą też.Coś musisz robić nie tak.Na początek proponowałbym ustawić jako aktywny tylko środkowy punkt AF,i nim celować w obiekt główny(modelka) potem trzymając wciśnięty do połowy spust przekadrować ujęcie.Obiekt będzie ostry,a umieszczony w kadrze jak chciałeś.Na 1. ostrość jest chyba na włosach z tyłu postaci,a na 3. na roślinkach-pewnie tam celowałeś,albo AF sam wybrał ten punkt.
    2.j.w. koledzy pisali,ustaw pomiar światła na centralny lub punktowy,a najlepiej zrób 2 - 3 zdjęcia mierząc w niebo,ziemię i w ich styk(na centralnym).Najlepiej w RAW(NEF),bo potem możesz sporo wyciągnąć przy obróbce.Takie ujęcia,o ogromnych kontrastach należą do najtrudniejszych.
    3. poza błędem ostrości to zdjęcie wykonałeś ze zbyt małej odległości na krótkiej ogniskowej-efektem jest zniekształcenie twarzy.
    A new shit has come to light...

  9. #9

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Na taką pomoc liczyłem. Super.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •