Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2020
    Miasto
    sszczecin
    Posty
    2
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Mam d100 do dzis !Zrobilem nin chyba milion zdjec ! Konstrukcja pancerna !Fotografowalem w ekstremalnych warunkach.Moge go tylko porownac do F4 !.
    Oczywiscie parametry dzis wydaja sie smieszne a jednak wczoraj wyciagnalem go ze strychu- uruchomilem/ baterie mimo lezakowania kilka ladnych lat- naladowaly sie idealnie !
    Zrobilem kilka tifow i moge smialo je porownac/ oczywiscie po obrobce / z osiagnieciami wspolczesnych nikonow.To nie zart !! /
    Mam 81 lat i teraz na emeryturze fotografuje codziennie !
    W fotografii przeszedlem chyba wszystko / zreszta 17 lat w Gaz.Wyb. dostalem niezle w kosc ! /Teraz w okresie pandemii zacvzynasm wyciagac stary sprzet by sie pobawic!/ Wczoraj fotografowalem SONY MAVICA 1000- mam wszystkie modele ! Poezja wykonania!! Wszystkie dzialaja , nawet te DYSKIETKACH ! Rozgadalem sie ! POZDRAWIAM !

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i tak trzymaj bo często ludzie mają najnowsze zabawki i nie wiele z tego radości czy efektów w postaci zdjęć.

  3. #23

    Domyślnie

    SONY MAVICA na dyskietki miałem kilka, nawet jakieś fotki na dysku pozostały, co do d100 miałem go dość długo, w zasadzie to dla mnie miał dwie wady, bardzo mały bufor i trzeba było bardzo starannie określać parametry, bardzo nie lubił prześwietleń, w moim odczuci blisko my było do diapozytywów, co do obrazka nie miałem żadnych zastrzeżeń, wprost przy przejściu na d200 miałem mieszane odczucia właśnie do tego drugiego ,
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24

    Domyślnie

    Potwierdzam D100 to bardzo fajny sprzęt Mając świadomość jego możliwości/ograniczeń, spokojnie da się poużywać i dzisiaj.

    Swojego pozbyłem się tylko dlatego, że potrzebowałem coś świeższego parametrowo by było backupem do D700 + uznałem, że trochę za dużo różnych aparatów już bym miał. Teza była błędna, naskładałem do tej pory i tak więcej "wynalazków" Szkoda teraz D100 trochę

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Bez przesady. Pewnie darzycie go takim sentymentem jak ja D200. Ale już D70 się pozbyłem . D200 leży w szafie od paru lat, choć niby skoro świetny to powinienem na nim pracować.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Problem (ogólny) ze starociami jest taki, że do pracy to one się już wcale nie nadają Przy czym oczywiście wiem, że kiedyś ludzie nimi zdjęcia (i to świetne) robili. Teraz to bardziej przyjemna odmiana

    Ja osobiście lubię po prostu pobawić się takimi sprzętami. Traktuje je w kategorii nowej zabawki, dającej radość a i zdjęcia przy okazji wychodzą.

    Zdaję sobie przy tym sprawę gdzie starego aparatu nie ma najmniejszego sensu zabierać. I wtedy nie zabieram by nie zmarnować zdjęc.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tu kompletnie nie chodzi o pracę tylko hobby albo zwyczajnie zabawę.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    D200 leży w szafie od paru lat
    U mnie Fuji s5pro, po wymianie migawki wegetuje też lat kilka. Ile to planów było, jak to ja będę go używał...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •