Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zamienniki tuszy

    Jakich używacie zamienników tuszy do drukarek? Obecnie posiadam Canon IP4600
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  2. #2

    Domyślnie

    hej ja sobie w piątek kupiłam activejet do swojej drukarki canon IP4300 i po pierwszych wydrukach zdjęć muszę przyznać, że są bardzo fajne. Często drukuję b&w więc jakoś nie odbiega od oryginalnych canonowych tuszy. Kolor także daje radę. Za cały komplet zapłaciłam 124 zeta i nawet nie chcę liczyć ile zapłaciłabym za oryginały. Teraz jest fajniej bo w tych activejet są już tusze z chipami, a wcześniej wywaliłam cały komplet bo pomimo, iż przyczepiłam chipy z oryginalnych na zamienniki to jakoś drukarka cały czas mówiła że tusze trzeba wymienić i nie chciała drukować.
    w google lejczer

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lejczer Zobacz posta
    hej ja sobie w piątek kupiłam activejet do swojej drukarki canon IP4300 i po pierwszych wydrukach zdjęć muszę przyznać, że są bardzo fajne. Często drukuję b&w więc jakoś nie odbiega od oryginalnych canonowych tuszy. Kolor także daje radę. Za cały komplet zapłaciłam 124 zeta i nawet nie chcę liczyć ile zapłaciłabym za oryginały. Teraz jest fajniej bo w tych activejet są już tusze z chipami, a wcześniej wywaliłam cały komplet bo pomimo, iż przyczepiłam chipy z oryginalnych na zamienniki to jakoś drukarka cały czas mówiła że tusze trzeba wymienić i nie chciała drukować.
    hm
    http://www.proline.pl/?p=CANON+CLI521+MP = 95zł
    http://www.proline.pl/?p=CANON+CLI521BK = 39zł
    http://www.proline.pl/?p=CANON+PGI520B = 40zł
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  4. #4

    Domyślnie

    no pojemność też chyba ma znaczenie? bo skoro tej jeden cieńszy black w Twoim zestawie ma 9 ml to chyba reszta też. Activejack mają po 14ml. No ale ja się mogę nie znąc. Pytałes to Ci napisałam
    w google lejczer

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lejczer Zobacz posta
    a wcześniej wywaliłam cały komplet bo pomimo, iż przyczepiłam chipy z oryginalnych na zamienniki to jakoś drukarka cały czas mówiła że tusze trzeba wymienić i nie chciała drukować.
    Po przełożeniu chipów na zamienniki drukarka przez jakiś czas krzyczy, że należny wymienić tusze po czym podaje komunikat o wyłączeniu sczytywania poziomu tuszu przez wciśnięcie na 5sek przycisku wysuwu papieru. Po tej operacji drukarka już nie wskazuje aktualnego poziomu tuszu i można nadal drukować. Wtedy trzeba pamiętać aby co jakiś czas zaglądać pod pokrywę i sprawdzać ile jest tuszu w kartridżach. Tak się robiło do czasu kiedy nie było dostępnych zamienników z chipami.


    Tusze które wskazałeś to seria CLI521 i pasują tylko do najnowszych modeli PIXMA IP3600 i 4600, a do IP4300 to tusze CLI8. Za komplet oryginalnych trzeba zapłacić ok 250zł.

    Ja używam zamienników UNINK. Za komplet z chipami płacę ok 40zł. Co do jakości to jest różnie. Czasami trafiają się wkłady przy których trzeba częściej robić programowe czyszczenie głowicy. Jeszcze nigdy nie przytrafiło mi się tak, aby tusz spowodował niedrożność głowicy. Może dla tego, że dość często drukuję.
    Odwzorowanie kolorów trochę odbiega od oryginalnych.

    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Zakupiłem teraz takie zestaw http://allegro.pl/tusz-do-canon-ip47...195762460.html
    nie wiem jak to będzie drukowało nie używałem jeszcze zamienników, zawsze oryginały w dobrej cenie szukałem.
    Będę zmieniał na jakiś kombajn drukarkę i skaner więc nie za bardzo mi szkoda gdyby coś padło. Sprzedać nie ma raczej szans no chyba że jest ktoś chętny
    Canon IP4600
    Canon 3000EX
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na dobrej jakości zdjęć, to do zamienników musisz sobie sprawić profil, pod konkretny tusz oraz papier. Spodziewaj się zmiany jakości po zamianie tuszy. A, i głowica musi być porządnie przeczyszczona po zamianie Samo z siebie nie będzie ładnie

  8. #8

    Domyślnie

    Do zamienników (choć nie tylko), polecam zdalną kalibrację - drukujesz przesłany test, wysyłasz i dostajesz profil z instrukcją
    Tylko potem trzeba się trzymać zamienników tego samego producenta

  9. #9

    Domyślnie

    Zerknąłem na wasza strone halokolor.pl - najtanszy profil z 3000 patchy - 125zl. Czyli za cene okolo 12 takich profili mozemy sobie kupic ColorMunki Photo(+przesylka). Oczywiscie nie zawracamy sobie glowy orginalnym sofwarem X-rite tylko wgryzamy sie w ArgyllCMS. W ten sposob mozemy sobie trzaskac takie profile kiedy tylko mamy ochote. Malo tego... przed kazdym wiekszym drukowaniem mozemy (a nawet powinnismy) przeprowadzic szybka kalibracje naszej drukarki z juz uprzednio zrobionym profilem. Pelna swoboda i uciecha po pachy... Wybor nalezy do Ciebie drogi nikoniarzu...!
    Tak na marginesie... lubie jak firmy reklamuja swoja dzialalnosc na publicznum forum.

  10. #10

    Domyślnie

    digger teraz to im zrobiłeś reklamę
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •