Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Otwarlem nefa i zapisalem go -2EV, 0EV, +2EV
    Musisz zrobić trzy zdjęcia, a nie wywołać trzy razy to samo zdjęcie. Stig zamieszał i tela. HDR do zdjęć ludzi się nie nadaje.
    Jak chcesz widoczek w HDR - włącz braketing 3x lub 5x z krokiem 2EV (da się - empirycznie sprawdzone) i zrób trzy (czy pięć czy nawet jak radzą w podręczniku PS siedem) klatki. Takie zdjęcia bez problemu skleisz w pojedyncze zdjęcie HDR.

  2. #12

    Domyślnie

    No cos mi tu nie pasuje
    Biore fote w nefie ustawiam -2EV i zapisuje jako psd nastepnie operacje powtarzam dla innych ustawien EV robilem juz dla 2, 3 i 5 klatek
    Wiec dostaje kilka roznych fotek oczywiscie kazda nazywam inaczej
    Potem do sklejania warstw i ciagle ten sam komunikat
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  3. #13
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ale w PSD dalej siedzi EXIF, który mówi PSowi jak różnią się zdjęcia (a się nie róznią). PS musi wiedzieć gdzie umieścić "na histogramie" dane z kolejnych ujęć. W polskiej wersji CS2 podczas tworzenia HDRa pojawia się komunikat - odczytywanie wartości ekspozycji, czy jakoś podobnie.
    Może numer z JPGiem przejdzie (save fr web). Ja zawsze łączę bezpośrednio NEFy i to wydaje się mieć jakiś sens.

  4. #14

    Domyślnie

    Panowie... Wystarczy te roznie "wywolane" NEFy, po zapisaniu np. do TIFFa -- skonwertowac czyms, co w czasie konwersji usuwa EXIFa... Wtedy w "merge HDR" mozna podac ekspozycje "z palca"...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #15

    Domyślnie

    I tak wlasnie zrobilem
    Wyciolem z foty EXIF no i sie polaczylo
    Dzieki wielkie za porady
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  6. #16

    Domyślnie

    Nie rozumiem jedenego - skoro składał tylko z braketingu to czemu fotka po lewej jest mniej ostra od tej po prawo? Powinny róźnić się tylko naświetleniem...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    Nie rozumiem jedenego - skoro składał tylko z braketingu to czemu fotka po lewej jest mniej ostra od tej po prawo? Powinny róźnić się tylko naświetleniem...
    A po czym wnosisz, ze jest mniej ostra? Spojrz na wlosy powiewajace nad glowa -- sa idealnie tak samo ostre. Zreszta -- inaczej byc nie moze. TIffy generowane z C1 roznily sie tylko parametrami ekspozycji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #18

    Domyślnie

    ouuu shit, stig znowu sie czegos dowiedzialem... a jakie to fajne

    thx man:>

  9. #19

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi proszę jakim cudem CS2 9.0 nie potrafi otworzyć NEF'a z D50?? "... it's not the right kind of document"(!) mimo tego, że format NEF jest jednym z kilku wymienionych w grupie "Camera Raw" w "Otwórz jako".

    [ Dodano: Pon 21 Lis, 2005 ]
    Jak rozumiem nikt nie jest w stanie mi pomóc i tylko ja mam takie problemy??

  10. #20

    Domyślnie

    Nikon postanowił kodować WB i ściągać kasorę od producentów softu za swój wynalazek. Więc chłopaki z Adobe go olali.
    W końcu chyba jednak jedni i drudzy przyszli po rozum do głowy i się dogadali. Ostatni CR powinien już otwierać pliki z D50.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •