Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie liczba zdjęć na karcie

    Pierwszy raz sie chyba spotkałem z takim fantem.

    Poszedłem robic zdjęcia, karta pusta (4GB), no to jazda. Zgodnie z tym co pokazuje licznik powienienem zmieścić około 320 RAW-ów.

    Wracam do domu, a tu 480 zdjęć (wszystkie RAW-y oc)...jak to możliwe?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  2. #2

    Domyślnie

    To samo zauwazyłem u siebie. Nie powiem zdziwiło mnie to.. Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że pojemność NEFa zależy od tego co na nim jest być może większa paleta barw powoduje to, iż NEF waży więcej hmmm, ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze tak jest - ilość pozostałych do wykonania zdjęć jest "szacowana" na podstawie jakiejś średniej wielkości pliku. Z mojego doświadczenia wynika, że to szacowanie jest dosyć zachowawcze - programiści musieli przyjąć dość dużą "średnią" wielkość pliku. U mnie też zawsze wchodzi na kartę dużo więcej zdjęć niż pokazuje aparat.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Przy wyborze rodzaju i jakości pliku podane są te "szacowane" wielkości w MB. Na ich podstawie "wyliczana" jest ilość ujęć, jakie możemy jeszcze zrobić i jest na nowo analizowana po wykonaniu zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    Pierwszy raz sie chyba spotkałem z takim fantem.

    Poszedłem robic zdjęcia, karta pusta (4GB), no to jazda. Zgodnie z tym co pokazuje licznik powienienem zmieścić około 320 RAW-ów.

    Wracam do domu, a tu 480 zdjęć (wszystkie RAW-y oc)...jak to możliwe?
    A jakie to nefy robisz? Jeśli skompresowane, to na wyświetlaczu zawsze wykazywane jest dużo mniej niż można zrobić (pokazuje tak jakby były nieskompresowane), ale po zapełnieniu karty jest ich prawidłowa (czyli większa) ilość.

  6. #6

    Domyślnie

    No to wlasnie wyjasnil mi sie problem ktory mnie nurtuje NEFy w zaleznosci od histogramu maja rozna wage od 8mb do 11mb w D90.....nigdy nie zastanawialem sie nad tym do wczoraj, rozmawialem ze znajomym, ten odebral mojego nefa przez net i "nie wykozystujesz aparatu na 100%, twoje NEFy sa za male" no i posprawdzalem i faktycznie wszystko zalezy od tego co na zdjeciu jest zapisane, duze NEFy maja bogaty histogram od lewej do prawej, male natomiast wiadomo

  7. #7

    Domyślnie

    a to NEF może być skompresowany? myślałem, że NEF jest NEF-em i już

    może ktoś mnie pokierować, jak mogę sprawdzić czy moje NEF-y są po kompresji, czy też są full wypas?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  8. #8

    Domyślnie

    może być bez stratnie ? skompresowany
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    a to NEF może być skompresowany? myślałem, że NEF jest NEF-em i już

    może ktoś mnie pokierować, jak mogę sprawdzić czy moje NEF-y są po kompresji, czy też są full wypas?
    Puszki DXX wypluwają NEFy z kompresją,
    tylko serie DXXX i DX pozwalają na wybór zapisu NEFa z kompresją stratną, bezstratną lub bez kompresji

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sznuras Zobacz posta
    Puszki DXX wypluwają NEFy z kompresją,
    tylko serie DXXX i DX pozwalają na wybór zapisu NEFa z kompresją stratną, bezstratną lub bez kompresji
    He? W D300 mam tylko wybor kompresji bezstratnej, braku kompresji i trybu 14-bit.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •