Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Tani dalmierz

  1. #1

    Domyślnie Tani dalmierz

    Witam,

    zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego dalmierza, np. Yashica, ale nie bardzo orientuję się w temacie. Czy któryś z kolegów mógłby coś polecić?

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    http://www.aparaty.tradycyjne.net/35...lmierzowy.html zresztą możesz pokopać na tamtym forum jest dużo o takich starociach

    a u nas tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=3016

  3. #3

    Domyślnie

    O dzięki! Przekopię zalinkowane forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrpawcio Zobacz posta
    Witam,

    zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego dalmierza, np. Yashica, ale nie bardzo orientuję się w temacie. Czy któryś z kolegów mógłby coś polecić?
    Konica Auto S2 - miałem i bardzo sobie chwaliłem.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam Revue 400SE (Hi Matic 7 SII pod inna marka) - w porownaniu do Yashici o wiele mniejszy i lzszejszy. Superjasne szklo 40/1.7, ktore w odniesieniu do tego z Canonetki QL17 GIII wg. wielu opinii jest zdecydowanie ostrzejsze. Najlepiej szukac na niemeckim Ebay`u - trafisz spokojnie za 50 Euro z oryginalnym pokrowcem, a nawet lampa blyskowa Jedne co osobiscie bardziej mnie kusi to Yashica Electro 35GTN. Jesli szukasz czegos szerszego dobrym wyborem moze byc Y 35CC.
    Z uwagi na to iz w wiekszosci tych dalmierzy najkrotszy czas to 1/500, warto do kompletu zakupic filtr ND o zmiennej gradacji (np. LCW Fader ND2-400).

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedna uwaga.
    Yashica (wszystkie jej odmiany GS, GSN, CC) ma tryb A, natomiast wymienione wyżej Canon, Minolta mają tryb T.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nastawiałem się na Yashice Electro 35, ale chcę mieć ten aparat przy sobie 24/7, więc chyba wezmę Olympusa XA ze względu na rozmiar.
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  9. #9

    Domyślnie

    QL17 GIII- choć dla mnie był za duży i cięzki.
    Olympus 35RD-jeden z moich ulubionych, malutki i zgrabny, rewelacyjny obiektyw.
    Jestem tez za Yashica 7IIs
    Yashica serii GS itp troche duża, nie wiem jak z ergonomią pracy, ponieważ nie miałem.
    Ewentualnie bez manuala Minolta Hi-Matic E lub też ze słabszym światłem Ricoh 500RF i wiele wiele innych.
    Ważne żebyś szukał klikawki w bdb stanie to bedzie służyć bardzo długo.
    Miałem też ogromną frajde pracować z Olympusem Trip 35 i XA no ale one nie mają dalmierza.
    D90 + szklarnia z oświetleniem...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kimek27 Zobacz posta
    Jestem tez za Yashica 7IIs
    To jakas nowa yashica? Olek 35RD wyglada ciekawie - po zdjeciach domyslam sie, ze zamiast typowej "wajchy" do ustawiania dalmierza posiada pierscien na obiektywie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •