Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Posty
    198

    Domyślnie

    Miałem również problem z tym obiektywem i dostałem odpowiedź, że jest nieserwisowany już..tyle, z u mnie jest mydło nawet na f11...

  2. #12
    mradek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zurek17 Zobacz posta
    Miałem również problem z tym obiektywem i dostałem odpowiedź, że jest nieserwisowany już..tyle, z u mnie jest mydło nawet na f11...

    A skąd tą odpowiedź dostałeś z Nikona Polska czy jakiegoś zagranicznego? Nie oferowali Ci wysyłki do Niemiec? Z tego co wiem to w Polsce nie biorą się za niego a w bardziej rozwiniętych technologicznie krajach wykonanie kalibracji nie stanowi problemu.

    No i ciekawe co z niego w takim razie zrobiłeś... flakon na kwiatki czy kubek na kawę...
    Ostatnio edytowane przez mradek ; 28-08-2010 o 14:08

  3. #13
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mradek Zobacz posta
    Nie oferowali Ci wysyłki do Niemiec? Z tego co wiem to w Polsce nie biorą się za niego a w bardziej rozwiniętych technologicznie krajach wykonanie kalibracji nie stanowi problemu.
    A z tego co ja wiem, w niemieckich serwisach Nikona, nie reguluja szkiel bez AF-S.

  4. #14

    Domyślnie

    z tego co wiem, to szkła bez AF-S nie da się wyregulować, przynajmniej pod kątem AF i bf/ff

  5. #15
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    z tego co wiem, to szkła bez AF-S nie da się wyregulować, przynajmniej pod kątem AF i bf/ff
    A ja z tego co wiem (bo robilem, a nie powtarzam zaslyszane opowiesci kapitana misia) to sie da.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  6. #16
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    A ja z tego co wiem (bo robilem, a nie powtarzam zaslyszane opowiesci kapitana misia) to sie da.
    Dac, to sie wszystko da, pytanie tylko czy jakikolwiek autoryzowany serwis to zrobi? Chodzi zapewne o sposob z podkladkami?

  7. #17
    mradek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Dac, to sie wszystko da, pytanie tylko czy jakikolwiek autoryzowany serwis to zrobi? Chodzi zapewne o sposob z podkladkami?
    Zobacz jakie mydło do Niemiec wysłałem i się zgodzili.

    http://www.mateuszradek.com/test/1.NEF

    Pytanie jest jednak następujące, czy podobna "usterka" zdarza się nagminnie kupując używane szkła 35-70 AF (chodzi o te starsze 4+1 stykowe). Bo to szkło najwyraźniej nie jest wadliwe, po prostu nie rozmawia z d80. W Nikon Polska powiedzieli mi ,ze możliwe jest, ze na d1x szkło mogło działać poprawnie, tamto body konstrukcyjnie było bardziej zbliżone do 35mm.

    Komu tu wierzyć.Na to wygląda,że kupując 35-70 to loteria w szczególności dla osób uczciwych, które nie chcą dalej odsprzedawać źle działającego szkła.

  8. #18
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mradek Zobacz posta
    Zobacz jakie mydło do Niemiec wysłałem i się zgodzili.
    OK, pozyjemy zobaczymy. Daj znac jak juz bedzie zrobione, to zapewne interesujaca informacja dla wielu uzytkownikow szkiel bez AF-S.

  9. #19

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem tegoz obiektywu (bez D) i uzywam z D90. Na 2.8 nie jest idealnie, ale da sie uzywac. Od f4 wyglada b. dobrze. U mnie tez wystepuje problem z ff, jednakze jest niezauwazalny przy normalnym uzytkowaniu.

    Kupilem dosc okazyjnie, wiec nie wybrzydzam za bardzo Planuje jednak sie pozbyc na rzecz N35 1.8.

  10. #20

    Domyślnie

    Miałem identyczne problemy:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=143838

    Co do FF przy 70mm i 2.8 to przeczytaj manuala swojej puszki. Z tego co wiem wszystkie cyfrowe body "to" mają:
    Cytat ze strony 174 instrukcji manual D200:
    pkt 9: "Jeśli obiektyw AF 80-200 f/2.8S, AF35-70mmf/2.8S, nowy model AF 28-85 f/3,5-4,5S lub AF 28-85 f/3,5-4,5S ma ustawioną maksymalną ogniskową podczas ustawiania ostrości przy minimalnym zakresie, obraz na matówce w wizjerze może być nieostry, kiedy wyświetlony jest wskaźnik ostrości. Ustaw ostrość ręcznie, posługując się obrazem w wizjerze jako wskazówką"
    Miałem także AF 28-85 f/3,5-4,5S i też był ten feler.

    Zaakceptuj FF albo sprzedawaj szkiełko. Testowałem moje byłe szkło z D70, D200, D300 i D700 - wszędzie FF zwłaszcza przy max ogniskowej i przy minimalnej odległości ostrzenia. Świetnie działa za to podpięte do analoga (kumpel wciąż nim pstryka).
    Co nie zmienia faktu, iż obraz z tego szkła o wiele bardziej mi odpowiada niż z S 18-50, a szkoda.
    Wersja D nie ma już tej przypadłości.
    Ostatnio edytowane przez Grygolas ; 22-09-2010 o 16:51
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •