Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75
  1. #1

    Domyślnie Nikon D2XS z dużym przebiegiem - czy warto?

    Zamieściłem to pytanie w dziale Rynek - przegląd, opinie, gdzie kupić, gdzie sprzedać, ale zniknęło, może zły dział więc pytam ponownie: czy warto kupić Nikona D2XS z przebiegiem 256242 zdjęcia, jeżeli tak to za ile? Sprzedający zapewnia, że aparat jest w 100% sprawny i w "zbliżonym do idealnego stanie wizualnym" (brakuje tylko gumy na klapce od gniazda karty pamięci). Sprzedający wycenia go na 2700zł, jak myślicie, warto? w końcu to model przed D3, nie wiem ile kosztuje wymiana migawki gdyby trzeba było, są tu może zorientowani, jak długo może jeszcze pochodzić na migawce z takim przebiegiem jak ma? Proszę o poradę. Siema!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym nie brał z takim przebiegiem, ale swoją drogą polecam sprzedającego, bo to na pewno photolo.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kamilkamien
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kamień Krajeński
    Posty
    139

    Domyślnie

    Pytanie o szacowanie wytrzymałości przebiegu migawki to czysta loteria. Ciężko jest określić jej faktyczny przebieg. Czasami wytrzyma jeszcze 100k klatek albo i więcej a w innym modelu przebieg będzie jej o połowę mniejszy niż ten co podajesz. Wpływa na to wiele czynników pomimo "pancerności" korpusu
    Osobiście nie brał bym z tak wysokim przebiegiem
    Pierdoły z żółtymi oznaczeniami i jakieś tam światło studyjne...

  4. #4

    Domyślnie

    za 300-500 zł więcej można dostać D300 z 10cio krotnie mniejszym przebiegiem. Dla mnie to jakieś nieporozumienie. Migawka kosztuje chyba więcej niż połowa tej kwoty. Ale nie trzeba brać pod uwagę że nie tylko migawka się zużywa - mechanizm lustr tak samo dostaje w dupę, bagnet na pewno ma luzy - mało kto robi 250.000zdjęć na jedny najlepiej lekkim obiektywie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    No tak tyle, że ponoć stan super, z tego co pisze wlaściciel to wlaściwie bez śladow używania, nawet gumy się nie odklejają, a D2XS w takim stanie ciężko dostać, zakładam, że jeżeli rzeczywiście stan jest taki to może opłaca się go kupić nawet gdyby trzeba bylo wymienić migawkę bo po wymianie migawki mam prawie nowy korpus. D300 i owszem, ale jednak to nie D2XS, ponoć do D300 ludzie wgrywają profile z D2X. No i w dodatku to jest D2XS. Skoro aparat jest w takim super stanie to pewnie był używany w studio i można liczyć na to, że nie był używany w warunkach reporterskich. D300 ma mniejsze szumy, ale ponoć kolory z D2XS i AF są super. W dodatku ogłaszający pisze, że możliwa jest zamiana na inny sprzęt foto. A jeżeli za gotówkę to ile zaproponować żeby się nie zblaźnić? Siema!

  6. #6

    Domyślnie

    Magia jednocyfrowego body...

    Do czego potrzebujesz tego aparatu? Co będziesz nim fotografował?
    Chyba, że po prostu chcesz zaspokoić zachciankę posiadania "legendarnej" puszki. Wtedy pytanie, czy to ma sens, jest bez sensu
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Napaliłeś się, nie ma co. Ja bym nie brał, bo po prostu to nie ten rocznik i więcej wyciągniesz z D300 a będziesz spał spokojniej. Korpus świetny, pancerny, mechanika wyśmienita itd, ale powiedzmy sobie szczerze, że matryca już nie powala. Przebieg jakiś z kosmosu, wow A najlepiej to odezwij się do fixationuk i spytaj ile kosztuje wymiana mechaniki w tym modelu. Dolicz to sobie do kosztów i pomyśl czy się opłaca.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Napaliłeś się, nie ma co. Ja bym nie brał, bo po prostu to nie ten rocznik i więcej wyciągniesz z D300 a będziesz spał spokojniej. Korpus świetny, pancerny, mechanika wyśmienita itd, ale powiedzmy sobie szczerze, że matryca już nie powala. Przebieg jakiś z kosmosu, wow A najlepiej to odezwij się do fixationuk i spytaj ile kosztuje wymiana mechaniki w tym modelu. Dolicz to sobie do kosztów i pomyśl czy się opłaca.
    Nie będę ściemniał, że nie, może gdyby to był D2X to by tak nie kusił, ale to D2XS, a to przecież tuż przed D3, wiem, że to nie FF i zupełnie różny aparat od D3, ale jednak poprzednik D3. Jeżeli odsuniemy na bok temat szumów to czy D300 jest nadal lepszym wyborem niż D2XS?

  9. #9

    Domyślnie

    akurat poprzednikiem d3 wcale nie jest d2x tylko d2h
    i zeby jeszcze ciekawiej bylo, roznice miedzy d2x a d2xs sa marginalne i naprawde nie warte zachodu

  10. #10

    Domyślnie

    a co poza magią nazwy przemawia za tą ofertą ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •