Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    a co poza magią nazwy przemawia za tą ofertą ?
    No nie wiem, jak przeglądam wątki na forum to wszyscy chawlą D2X, za ofertą przemawia stan aparatu, przeciw przebieg, nie wiem jaki jest koszt wymiany migawki, ale niech by było to 1000zł i załóżmy, że wynegocjuję cenę trochę niżej niż te 2700 to za jakieś 3000 - 3500zł mogę mieć profesjonalne body, a przecież on działa i migawki nie trzeba wymieniać od razu, dopiero jak się rozsypie. D300 może i fajny, ale grip do niego też trochę kosztuje no i jednak to niższa półka. A tak w ogole to miał ktoś z was doświadczenia z D2XS? ale z D2XS, a nie D2X. Siema!

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmpmwd Zobacz posta
    A tak w ogole to miał ktoś z was doświadczenia z D2XS?
    ja takiego używam, co chcesz wiedzieć?
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  3. #13

    Domyślnie

    Mam ten korpus, używam najczęściej z 17-55

  4. #14

    Domyślnie

    wymiana migawka kosztowała w PL nie mniej niż 1500zł i to jakieś 2-3lata temu. teraz może być droższa bo kursy walut inne.
    Wg mnie całkowicie nieracjonalny wybór - wprawdzie miałem "tylko" d2x a nie "aż" d2xs, ale jestem ciekaw czy Ty wiesz jakie są różnice między tymi aparatami ? Bo jeśli sądzisz że takie jak między d3 a d3s to grubo się mylisz. Teraz fotografuję "jednak niższą półką" i mam zdecydowanie więcej udanych zdjęć z każdego pleneru niż z profi puszki.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    spory przebieg! naprawdę...

  6. #16

    Domyślnie

    posłuchaj rad pana Pawła, mądrze prawi
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Znałem fotoreportera który miał d2xs i jak przesiadł się na d300 to był bardziej zadowolony z jakości. Ja też napalony byłem na serię jednocyfrową, ale postępu i upływu lat nie przeskoczysz. O ile nie robisz tematów wymagających pancerności puszki, to ja bym sobie darował to body. Ja marzę o d3, ale tyle nie zarabiam na foceniu, żeby usprawiedliwić taki wydatek.
    FX był i się zmył...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rg2000 Zobacz posta
    Znałem fotoreportera który miał d2xs i jak przesiadł się na d300 to był bardziej zadowolony z jakości.
    no jak już się przesiadł to co miał powiedzieć, że nie jest zadowolony?
    D2X(s) to ciągle świetny aparat i nadal robi bardzo dobre zdjęcia.
    Jeżeli ktoś nie potrzebuje wysokiego ISO to tyle frajdy z robienia zdjęć co daje D2X(s) w tym przedziale cenowym nie da żaden inny aparat.
    Byle nie z takim przebiegiem jak ten tytułowy.... oczywiście.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  9. #19

    Domyślnie

    Cóż... 250tysiecy to bardzo dużo, właściwie kupując go to po każdym zdjęciu możesz się spodziewać że migawka wysiądzie.
    Przy 8klatkach na sekundę jak ktoś robił sport to nie problem tyle wykręcić.
    Ja swojego (D2x - żadna prawie miedzy nimi różnica, coś jak D70 i D70s) kupiłem z 100000 na karku, ale myślę że go wymienię zanim dojdzie do 200tys.
    Body świetne, robi wspaniałe zdjęcia, brakuje mi w nim tylko wyższego Iso, wiec.. Zbierać na D3 by się chciało.

    Z takim przebiegiem jak wyżej nie brałbym aparatu, na pewno... najlepsze przebiegi o jakich słyszałem miały 400tysiecy, ale z pewnością nie są to czeste osiągi.
    Na Twoim miejscu dołożyłbym Do D300.
    Z biegiem czasu wszystko mija. Kumpela parę dni temu kupiła D5000, jeżeli chodzi o szumy to mój D2x się może schować.. (D5000 ma matryce D300), ogólnie jakość zdjęć z tego aparatu naprawde przyjemna. Myślę że D300 Ci w zupełności wystarczy, szczególnie że jak można wyczytać z Twoich postów, to nie do końca Ci jest potrzebny aparat klasy D3.

    Pozdrawiam.

  10. #20

    Domyślnie

    a teraz... TAM DA DAAAAM...

    d5000 robi lepsze zdjęcia od każdego d2. wiadomo ergonomia, AF, jednocyfrowość. ale może chodzi komuś jeszcze o jakość obrazka...

    dla mnie d2 obecnie to pomyłka. są dużo lepsze aparaty w podobnej cenie

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •