Close

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 313
  1. #1

    Domyślnie Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR oficjalnie

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11354

    Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR to uniwersalny obiektyw o stałym świetle przygotowany do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami. Spory zakres ogniskowych i dość kompaktowe wymiary czynią go idealnym "zoomem spacerowym", choć oczywiście sprawdzi się też w poważniejszych zadaniach.

  2. #2

    Domyślnie

    I tak jak mocno na niego czekałem, tak mocno się chyba rozczarowałem :/ Straszną CA ma to szkło, oczywiście oceniając po samplach oficjalnych (co tym bardziej źle o nim świadczy). Trzeba będzie poczekać na inne sample, ale skoro jest na tych oficjalnych zdjęciach, tak będzie i na innych.
    FX/DX/CX/www

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gryson Zobacz posta
    I tak jak mocno na niego czekałem, tak mocno się chyba rozczarowałem :/ Straszną CA ma to szkło, oczywiście oceniając po samplach oficjalnych (co tym bardziej źle o nim świadczy). Trzeba będzie poczekać na inne sample, ale skoro jest na tych oficjalnych zdjęciach, tak będzie i na innych.
    jeśli myślisz o tym sameplku z kamienicami, to wrzuć tę fotkę do nowego ViewNX2, zaznacz ptaszki Axial Color Aberration i Auto Lateral Color Aberation i zobacz jak pięknie znika aberacka. W tej chwili ta wada przestaje mieć znaczenia, przynajmniej dla mnie
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, ale jak nie obrabiam w NX to co? ACR też ma moduł usuwania, ale trzeba się w to bawić, tylko po co? Czy takie szkło powinno mieć tak dużą CA? Poza tym nie tylko kamienice. Spójrz na zdjęcie pionowe grupy (sample nr 4) i zauważ co dzieje się na latarni za nimi po lewej stronie, na słupach po prawej, i lewej stronie osoby niebieskiej. Zaraz zacznę się zastanawiać nad kupnem 28-70/2,8, też ma CA, więc po co przepłacać (wiem, wiem, to inne szkło, to żart, ale od jego zakupu powstrzymywała mnie tylko CA, potem zacząłem czekać na takie 24-120 i się rozczarowałem).
    Ostatnio edytowane przez gryson ; 19-08-2010 o 10:10
    FX/DX/CX/www

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie że to szkło mogłoby być pozbawione wad, ale kosztowałoby pewnie z dwa razy tyle. Dla mnie to nie problem puścić batcha w viewnx z kasowaniem aberacji na auto. Na zdjęciu z tymi trzema postaciami CA również znika po zastosowaniu tej funkcji. Dla mnie to nie problem

    ps. pozwolę sobie wrzucić przykłady:
    1.przed

    1. po

    2. przed

    2. po

    zajęło mi to jakieś 2 sekundy w każdym zdjęciu ...
    Ostatnio edytowane przez qooba ; 19-08-2010 o 10:27
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem, wiem, że się da (tyle, że ostatnio wolę korzystać z Vivezy w PS, więc NX bardzo rzadko otwieram, w sumie tylko do IRenek, z powodu balansu bieli, bo robię w NEF-ach, najpierw więc korzystam w ACR a potem vivezy i filtrów w PS już ). Tylko szkło trochę rozczarowuje, mimo to (żeby nie było, staram się nie narzekać nigdy przesadnie). Ale przywykłem już, że nie ma w świecie rzeczy idealnych Nawet 24-70/2,8 ma wady
    Pewnie więc po dłuższym zastanowieniu kupię to szkło, zresztą dopiero zaczynam na nie ciułać dutki, więc z rok to potrwa Dobrze, że jest, coś się ruszyło, jest jakiś wybór. A jak się dłużej będę zastanawiał to jeszcze wybór padnie na 28-300
    FX/DX/CX/www

  8. #8

    Domyślnie

    powtórzę tylko, że zrobiłem to w darmowej przeglądarce Nikon ViewNX 2, nie mam nawet zainstalowanego Capture NX, na netbooku za wolno to działa
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    j to wrzuć tę fotkę do nowego ViewNX2, zaznacz ptaszki Axial Color Aberration i Auto Lateral Color Aberation i zobacz jak pięknie znika aberacka.
    a gdzie mają wrzucić foty ludzie pracujący na negatywie?
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  10. #10

    Domyślnie

    A ja z "ac(piorun)dc" korzystam Dobra, nie będę już narzekał. Wiem, że się da, bo przecież też mam jedno szkło, które CA ma (tokina 28-70/2,6-2,8 ), więc jak muszę to walczę. Swoją drogą moja tokina ma naście lat, a nikkor kilka godzin po premierze, a CA chyba nawet większa w nikkorze
    Ostatnio edytowane przez gryson ; 19-08-2010 o 10:58
    FX/DX/CX/www

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •