Close

Strona 4 z 32 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 313
  1. #31

    Domyślnie

    Dla mnie to lepszy wybór niż 24-70, światło 2,8 mi w tym zakresie niepotrzebne, VR tak, uniwersalność zdecydowanie lepsza Oby obrazek był na wysokim poziomie i AF równie skuteczny co w 24-70.
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Dla mnie to lepszy wybór niż 24-70, światło 2,8 mi w tym zakresie niepotrzebne, VR tak, uniwersalność zdecydowanie lepsza Oby obrazek był na wysokim poziomie i AF równie skuteczny co w 24-70.
    Jakbym słyszał siebie. Jeśli będzie tak jak napisałeś a mam taką nadzieję to będę jednym z pierwszych kupców. Chciałbym aby optyczni wzięli się za test 24-120 najszybciej jak się da.

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Dla mnie to lepszy wybór niż 24-70, światło 2,8 mi w tym zakresie niepotrzebne, VR tak, uniwersalność zdecydowanie lepsza Oby obrazek był na wysokim poziomie i AF równie skuteczny co w 24-70.
    Mogę sie pod tym podpisać. Lubię szkiełka z VR, nie fotografuje niczego specjalnie dynamicznego. Dzięki VR mam o kilka EV w zapasie więcej niz w pracy ze szkiełkiem 2,8.
    Nikon zrobił sobie jednak wewnatrzną konkurencję z 28-300, które też jest fajnym spacerowym szkłem. No i jest problem. Czy lepiej szerzej o 4 mm, czy lepiej tele. Trzeba poczekać na zdjęcia pokazujące które z nowych szkiełek jest lepsze (ostrzejsze itp)
    fajny zestaw: 16-35 + 28-300 albo 16-35, 24-120 i 70-300.
    Ja tam lubię jak ogniskowe zoomów trochę na siebie zachodzą
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2010 o 00:15
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    fajny zestaw: 16-35 + 28-300 albo 16-35, 24-120 i 70-300.
    Ja tam lubię jak ogniskowe zoomów trochę na siebie zachodzą
    Lubisz dla poczucia komfortu? Poważnie pytam! Ja mam zestaw pod FX taki: 16-35, 50, 70-300 i in. Te dziury w zakresie to w praktyce krok w przód lub w tył. Wychodzi taniej, poręczniej i mam dobrą stałkę (zamienię ją jak wyjdzie 50/1,2 i będzie full wypas). Pozostałe szkła z VR też od dawna sobie dokładnie "zaprojektowałem" i czekałem z zakupem na niechybny ruch Nikona. Naprawdę dziury w zakresie niestraszne jak się ma FX i DX i TC na dodatek. I "jednokrokowy" zoom nożny oczywiście
    70F,D70s,D700,P7000,D7100, szklarnia N z gwintem na filtry 77 i inne graty (w tym m.in. SB700)

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonamający_na_7 Zobacz posta
    Lubisz dla poczucia komfortu? Poważnie pytam! Ja mam zestaw pod FX taki: 16-35, 50, 70-300 i in. Te dziury w zakresie to w praktyce krok w przód lub w tył..
    Po prostu nie lubię przepinać szkieł (dlatego lubię zoomy). Czasami bywa tak, że chcielibyśmy zoomować uzywając ogniskowych takich, że jedną mamy w jednym zoomie, a drugą w kolejnym. Stąd lubię raczej spore przełożenia w zoomach no i zachodzące na siebie ogniskowe.
    Pamietaj, że ja lubiłem pod DX zooma 18-200
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #36

    Domyślnie

    Jasne, przepinanie trochę trwa i ogólnie jest szkodliwe dla sprzętu. Moja opcja to kompromis pomiędzy poglądem, że zoom jest dobry na wszystko i purystami jakościowymi czyli wielbicielami stałek, których na tym forum niemało. Ale coraz częściej myślę o wygodzie, czyli na tym wątku o zakupie 24-120/4 lub nawet lepiej ze wzgl. na zakres: 28-300 (jeśli okaże się dobry). Świetne szkła do foto w podróży! Ale jeśli wygoda na urlopie to mam dylemat: czy nie lepiej od zestawu D700+28-300 zabierać coś takiego jak G11 lub G12 firmy na C (niestety Nikon nie ma, a bezlusterkowce kuszą zabawą w wymienne szkła). Opcja tańsza ("a niech se kradną nawet"), no i jak widać też jestem b.wygodny
    70F,D70s,D700,P7000,D7100, szklarnia N z gwintem na filtry 77 i inne graty (w tym m.in. SB700)

  7. #37
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    ...wrzuć tę fotkę do nowego ViewNX2, zaznacz ptaszki Axial Color Aberration i Auto Lateral Color Aberation i zobacz jak pięknie znika aberacka. W tej chwili ta wada przestaje mieć znaczenia, przynajmniej dla mnie

    To dość specyficzne podejście.
    Więc niech Nikon produkuje same buble nawet w wyższych zakresach cenowych,a użytkownicy jego produktów niech sobie poprawiają co Nikon spartolił?

  8. #38

    Domyślnie

    Robi się ciekawie. Sądzę że to szkło może zagościć na pełnoklatkowych korpusach nie tylko podróżników Ciekawe jak będzie kształtowała się cena. I jakość. Ale to czas pokaże.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d80 Zobacz posta
    To dość specyficzne podejście.
    Więc niech Nikon produkuje same buble nawet w wyższych zakresach cenowych,a użytkownicy jego produktów niech sobie poprawiają co Nikon spartolił?
    A to dopiero przewrotne stwierdzenie... Jeśli bublem nazywasz każdy przedmiot który ma choćby minimalną niedoskonałość, to musze Cię rozczarować - świat skłąda się z samych megabubli. Juz nie mówią o nas - ludziach. My to dopiero jesteśmy skopani
    A odnosnie samej CA w szkłach nikona i korekty jaką robi soft - obejrzyj sobie JPGi z canonowskich eLek, to docenisz mechanizmy redukujące CA na zdjęciach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #40

    Domyślnie

    Fotki jakieś z tej nowości są może gdzieś w sieci??

    Piotr
    D750_N17-35/2.8_N24-70/2.8_S35/1.4_N70-180micro_N80-200AFS

Strona 4 z 32 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •