Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadas Zobacz posta
    po co wam więcej to tak jak z szybkimi samochodami masz licznik do 400km/h a w mieście latasz tylko 50km/h
    eee... trochę się z tym nie zgodzę ...

    czasami jak jest ciemno trzeba, szczególnie w sporcie
    www.mat.ownlog.com
    D70 | N AF 10,5 f/2,8 Fish | N AF-S 50 f/1,4G | N AF-S 18-70 f/3,5-4,5 | SB600 | SB26

  2. #12

    Domyślnie

    Trza z latarnią własną chodzić
    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    Ja rozumiem że Ty jesteś stary praktyk i kupe sprzetu macałeś, ale ciężko w aż taki rozrzut uwierzyć. Tym bardziej że sam drukuję z d300 iso 1600...
    Ja mam takie z ISO 3200 papier wszystko łyknie
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    Ja rozumiem że Ty jesteś stary praktyk i kupe sprzetu macałeś, ale ciężko w aż taki rozrzut uwierzyć. Tym bardziej że sam drukuję z d300 iso 1600...
    Piszę tu ( niestety ) o specyficznym rodzaju fotografii jaką jest lotnictwo.
    Na D300s mam podpiętą 500 i chodzi mi o ciasne kadry - duuuże cropy i tu niestety wyższe ISO w kiepskich warunkach daje popalić. Na FX ( D700 sprzedałem ) mam podpięte 200-400 i tu mi chodzi o szerszy plan i mniejsze cropy więc do 3200 z biedą styknie.
    A wysokie ISO często w dobrych warunkach stosuję do skrócenia czasu migawki

  4. #14

    Domyślnie

    ok, nie bedziemy się licytować. MOżna robić do takiego iso do jakiego się klienci nie czepiają.
    cheers
    D800

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadas Zobacz posta
    Trza z latarnią własną chodzić

    Ja mam takie z ISO 3200 papier wszystko łyknie

    Chodzę z dwiema latarniami ale jeśli chodzi o sporty wodne gdzie akcja toczy się dalej od ciebie, niebo jest pochmurne nie ma innego rozwiązania.
    www.mat.ownlog.com
    D70 | N AF 10,5 f/2,8 Fish | N AF-S 50 f/1,4G | N AF-S 18-70 f/3,5-4,5 | SB600 | SB26

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatDe Zobacz posta
    Jakie najwyższe iso według was jest w 100 % używalne w d300s i d700?
    Wszystko zlależy: jakie tematy, jakie śwatło, jaki % klatki wykorzystany docelowo, jakie powiększenia/monitor - jaki PP/a może bez prosto z JPGów ? Iso 6400 w D300 i 25600 w d700 też jest w 100% użyteczny w pewnych sytuacjach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Wszystko zlależy: jakie tematy, jakie śwatło, jaki % klatki wykorzystany docelowo, jakie powiększenia/monitor - jaki PP/a może bez prosto z JPGów ? Iso 6400 w D300 i 25600 w d700 też jest w 100% użyteczny w pewnych sytuacjach.
    Dokladnie!
    ps. Czy ja juz pisalem o Twoich wypowiedziach?

  9. #19

    Domyślnie

    d300s daje spokojnie rade na iso 1600 wyzej równiez
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  10. #20

    Domyślnie

    Generalnie jak porównywałem te korpusy, to ja oceniłem praktyczną różnicę na 2 EV. To jest mniej więcej tyle ile widać w większości sytuacji. Natomiast możliwości wyciągnięcia z RAW dodają czasem jeszcze trochę. Gdy się kadruje, to też łatwiej z D700 gdyż w D300 szybko dochodzisz do poziomu widocznego szumu, a w D700 to bardziej sprawa ograniczonej rozdzielczości. Ale w uproszczeniu przyjmowałbym 2EV różnicy jeśli mowa o szumach. Bo zostaje jeszcze dynamika, czyli kolory.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •