Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Nikon D3100!

  1. #11

    Domyślnie

    Ale jak juz musza, to mogli by sobie robic te wojny na na megapiksele/iso w klasie amatorskiej, bo ci wszyscy ktorzy kupuja lustrzanke, 'bo robi ladne zdjecia' na to leca. Natomiast w bardziej zaawansowanych modelach nie robili by sobie jaj, bo klient wie czego chce i nie jest to ogrom pikseli.
    D90 + słoik po Kieleckim

  2. #12

    Domyślnie

    dzej, ale temat chyba właśnie dotyczy klasy amatorskiej i wydaje mi się, że (wg prawdopodobnej specyfikacji D3100) to dobry krok nikona względem modelu D3000 (i prawdopodobnie szykuje się niezła konkurencja dla D5000). Może nieco nikon nadrobi względem Canona w klasie "entry level", bo IMO zarówno wobec C 1000D, jak i 450D, 500D oraz 550D nie bardzo N ma co przeciwstawić.

    A te pierdyliony px - przecież nikt nikomu nie każe zmieniać puszki - prawda? Niestety, technika idzie naprzód i nic tego nie powstrzyma.
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 13-08-2010 o 23:40
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    A te pierdyliony px - przecież nikt nikomu nie każe zmieniać puszki - prawda?
    Legenda głosi, że starsze modele przestają robić zdjęcia

  4. #14

    Domyślnie

    Czytając forum, to odnoszę wrażenie, że dopiero D90 robi zdjęcia. Pozostałe modele, a w szczególności Dxxxx, to takie atrapy dla ...., hmmm, no właśnie - dla kogo?
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    Czytając forum, to odnoszę wrażenie, że dopiero D90 robi zdjęcia. Pozostałe modele, a w szczególności Dxxxx, to takie atrapy dla ...., hmmm, no właśnie - dla kogo?
    No wlasnie....dla kogo?
    Mam D40 i mam D90 i co.....oba robia zdjecia, roznica jest widoczna, nie da sie ukryc!
    Kiedy wyszedl D40 stal sie hitem i byl tani......kupilem i szybko dowiedzialem sie ze popelnilem blad, zaoszczedzilem odrobine i nie kupilem D80.....
    Jednak dla niektorych byla to wystarczajaca puszka i to najwazniejsze!
    Sa tacy ktorym te maluszki pasuja i dobrze, mnie jest teraz ciezko robic zdjecia tym aparacikiem zwlaszcza jak przeszedlem przez D200 a teraz siedze na D90

  6. #16

    Domyślnie

    A mi Dxxxx bardzo pasują pod względem wielkości. Taka wakacyjno-spacerowe korpusy. D200 jest jakoś dla mnie za ciężki na spacery...Poczekam aż D40 stanieje to 400 zł za korpus i sobię sprawię
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  7. #17

    Domyślnie

    Mam D80, robiłem zdjęcia D40 i D60. Widać różnicę. Choć teraz uważam, że D80 to też za mało. Przydałaby się matryca z mniejszą ilością kolorowych ziarenek I tak to już jest. Im dalej w las tym chęć na większe grzybki rośnie.
    Ale i takie aparaty z niższej półki są potrzebne. Dla niektórych są początkiem ku wspaniałej podróży z fotografią. Z czasem stwierdzają, że ta podróż lepiej by wyglądała z lepszym sprzętem... i tak to się wszystko kręci...
    D80 + N50 1.8 + Nissin Di622
    www.zdjeciaslubne.za.pl; Drugie hobby http://www.zegarmistrzwroclaw.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Widzisz różnicę między D60 i D80 (oczywiście chodzi o jakość zdjęć)?
    Ostatnio edytowane przez Squier ; 14-08-2010 o 09:57
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  9. #19

    Domyślnie

    @ad2122 mysle ze kto jak kto ale Ty powinienes wiedziec dla kogo sa przeznaczone serie Dxxxx, sa dzac po opisie

    Seria Dxxxx moim zdaniem bardzo udana. Jezeli ktos, taki jak ja zaczyna obcowac z fotografia, to po jakiego grzyba ma kupwac od razu D90, skoro jest wlasnie taka seria amatorska. Co do jakosci zdjec, to nie wiem moze sie myle, ale pamietajmy ze nowszy model aparatu nie gwarantuje od razu, ze nasze zdjecia beda wywolywaly zachwyt. Jezeli ze starego lustra nie osiagamy 100% jego mozliwosci, a nie mamy pomyslow na nowe kadry, to na nowszym lustrze bedzie to samo.

    Co do 3100 to mysle, ze ta cena dlugo sie nie utrzyma. Ale zawsze tak bylo jest i bedzie ze nowosci na rynku sie cenia.

    Pozdrawiam
    Marcin
    D3000 | Nikkor 18-55 VR | Dużo zapału

  10. #20

    Domyślnie

    A czy to ważne dla kogo jest dana seria ? Kupi ten kto będzie potrzebował i tyle. Co z tego, że D3100 to klasa totalnie amatorska, w pewnym momencie jego istnienia na rynku, najprawdopodobniej przynajmniej pod jednym względem będzie lepszy od D3s.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •