Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D700 - problem z AF przy zdjeciach pod słońce

    Wczoraj próbowałem swoim D700 zrobić trochę zdjęć osoby która stała tyłem do słońca. Ja robiłem zdjęcia 70-200 i 85 - niestety 90% jest nieostrych - tak jakby AF całkowicie się gubił - tryb S (założone na obiektywy filtry i osłony).

    W jednej opcji osoba była doświetlana blendą a w drugiej lampą SB900 - w obu przypadkach podobnie.

    Po tych niestety kiepskich wynikach użyłem jeszcze 50-tki i tu było ciut lepiej ale tez szału nie było bo odsetek nieostych był spory.

    Przysłona użyta we wszystkich przypadkach to 2,8-3,5; czas ok. 1/2500-1/5000

    Spróbowałem tego samego z D90 i tu zdjęcia o niebo lepsze tzn. odsetek nieostrych był taki jak w D700 ostrych

    Czy możliwe że to dolegliwość D700 czy może jednak fotografującego
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć czy sprzęt czy fotograf jest problemem. Należy pamiętać, że AF cudotwórcą nie jest i czasem należy mu pomóc kierując punkt AF na coś kontrastowego. Wtedy się nie pogubi.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba raczej fotograf musi bardziej rozumieć działanie AF
    Zwłaszcza przy 2.8 pod słońce ma prawo się gubić.
    Przynajmniej tak jest u mnie, szukam wtedy jak napisał kolega wyżej "czegoś kontrastowego" i po problemie
    Są na forum "spece", może wyjaśnią lepiej
    Pozdrawiam
    NIKON

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    Czy możliwe że to dolegliwość D700 czy może jednak fotografującego
    stawiam na fotografujacego

    1. oslona nic nie pomoze jak slonce wali prosto w soczewki
    2. jak Ci sie udalo wyzwolic migawke skoro ostrosci nie bylo?

  5. #5

    Domyślnie

    A może filtr, który był założony powodował, że wpadało więcej światła (flar, etc.), a może samo światło, które wpadało przez obiektyw powodowło, że już "klatka" była mniej kontrastowa Za kolegami powyżej, ostrzyć na coś kontrastowego.
    Pozdr
    D700 + D5100 + 10-20 + 24-70 + 70-200 + 35 + 50 + SB900 + różności
    www.pjfoto.pl - ślubnie i nie tylko

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    stawiam na fotografujacego

    1. oslona nic nie pomoze jak slonce wali prosto w soczewki
    2. jak Ci sie udalo wyzwolic migawke skoro ostrosci nie bylo?

    Odnośnie 2, to może mieć ustawiony priorytet migawki, a nie ostrości i wtedy naciskając spust zawsze się wyzwoli.
    Ostatnio edytowane przez broda13 ; 11-08-2010 o 23:16
    D700 + D5100 + 10-20 + 24-70 + 70-200 + 35 + 50 + SB900 + różności
    www.pjfoto.pl - ślubnie i nie tylko

  7. #7

    Domyślnie

    Jak na moje, skoro d90 sobie radzil a d700 nie to wina musi byc w malokontrastowym motywie. D90 z racji wiekszych punktow AF pewnie cos kontrastowego znalazl a d700 niet. Zastanawia mnie tylko...ten priorytet migawki, bo kto o zdrowych zmyslach i jak wnioskuje ze sporym doswiadczeniem (fajny sprzet, obiektywy i obsluga blendy i lamp), mialby to ustawione w sesji jak mniemam portretowej... Sprobuj powtorzyc na czyms kontrastowym

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez broda13 Zobacz posta
    Odnośnie 2, to może mieć ustawiony priorytet migawki, a nie ostrości i wtedy naciskając spust zawsze się wyzwoli.
    Oczywiście ustawiony priorytet ostrości a nie migawki wiec to nie to ale fakt że w ten sposób można wyzwolić spust bez złapanej ostrości (to dla tych mniej wtajemniczonych ).

    Kontrast: tak jak pisałem D90 i robione zdjęcia w ten sam sposób a efekt o 100% inny wiec może to coś jak pisze nickt tzn. powierzchnia punktów AF - muszę to sprawdzić

    Dzięki za uwagi.
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •