Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie XIX Rajd Rzeszowski

    Proszę o rady,opinie,jeśli trzeba to bezpardonową krytykę Próbowałem głównie dynamiki.Mam dużo więcej podobnych kadrów więc wstawiłem tylko troszkę.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.


    14.

    15.

    16.

    17.

    18.

    19.

    20.

    21.

    22.



    23.



    Bonus

  2. #2

    Domyślnie

    Mniejsza 13.-tka

    Ostatnio edytowane przez -Jimmy- ; 11-08-2010 o 09:01

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ujęło mnie akurat. Niektóre kadry ciekawe, taka ot reporterka bez zachwytów nad wykonaniem. Na niektórych fotach nie trafił af lub jest poruszone, trochę przepaleń i kontrastów. Ogólnie dość przeciętnie, dobre dla fana sportu na jakieś forum rajdowe.
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  4. #4

    Domyślnie

    Specjalnie dowaliłem światła bo zawsze mówią że za ciemne Ogólnie to nie byłem przygotowany , raczej eksperymentowałem więc szału nie ma.

  5. #5

    Domyślnie

    Najbardziej MZ rzuca się w oczy w tych zdjęciach brak ostrości. W drugiej kolejności szalejący balans bieli (od "zimnych" zdjęć jak np #7, do "ciepłych" takich jak np #14) - sprawia to wrażenie sklejenia ze sobą dwóch zupełnie innych relacji.
    Najlepsze wg mnie jest #2 i #16 (gdyby było trochę więcej powietrza z lewej strony).
    https://www.facebook.com/photoPJ
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo miło się oglądało Jak dla mnie naprawdę widać, że auta pędziły i walczyły z fizyką.

    Właśnie koledzy chyba poruszyli temat poruszeń, który mnie spotkał także jak bawiłem się panoramowaniem na Kubicy w poznaniu. Otóż podczas przejazdów na wolniejszych autach cywilnych udało mi się spanoramować na 1/80s, 1/100s (ogniskowa dx 50mm) i efekty uzyskiwałem podobnie jak kolega np na zdjęciu #15, przód jest ostry a tyłeczek auta pewnie troszeczkę się zarzucał i przez to rozmył, co dla mnie stanowi efekt dynamiki i pędzenia pojazdu, owszem nie cały pojazd jest ostry, ale taka fotka pokazuje, że pojazd naprawdę pędził. Panoramowanie przy czasach 1/200s dawało cały ostry pojazd ale za to efekt panoramowania już nie był taki "powalający"

    Proszę o sugestie jak to odbieracie.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #7

    Domyślnie

    koledzy piszą, co jest do poprawienia...to misię podoba na forum...bez zbędnego słodzenia, tylko konstruktywna krytyka. Z mojej strony ; mógłbyś dopieścić czas ekspozycji ...myślę że dzięki temu mógłbys lepiej pokazać dynamikę...tyle ode mnie. pozdrawiam
    ~"~

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jimmijump
    Najbardziej MZ rzuca się w oczy w tych zdjęciach brak ostrości. W drugiej kolejności szalejący balans bieli (od "zimnych" zdjęć jak np #7, do "ciepłych" takich jak np #14) - sprawia to wrażenie sklejenia ze sobą dwóch zupełnie innych relacji.
    To przez moje,niedbałe rozjaśnianie zdjęć.Poza tym wstawiając je nie patrzyłem czy do siebie pasują , no i były robione na różnych os'ach w różnych warunkach pogodowych, ja po prostu pozbierałem kilka i wstawiłem żeby dowiedzieć się co sądzicie, co powinienem dopracować, na czym się skupić itp.A co do poruszenia.Chciałem rozmyć tło,pozostawiając ostre elementy samochodu, i dzięki temu pokazac rajd ;p,to było celowe,trudne ale najwyraźniej niezbyt mądre

  9. #9

    Domyślnie

    Nigdy, nigdy ,nigdy żadnego rozmywania tła!
    Jak dla mnie dość dużo mało ostrych zdjęć,ale najlepiej według mnie wypadło 8,16 no i nie patrząc na ten przepał to 17 moge zaliczyć

  10. #10

    Domyślnie

    16,17 tam było pechowe miejsce bo samochody wjeżdżały z pełnego słońca do cienia ;p
    Mogłem po prostu stać i pstrykać na ,a jak głupi,skakałem po brzegach i krzywiłem się żeby złapać dynamikę Wstawię jeszcze kilka jak zrzucę z karty od kolegi bo i brakło miejsca.Postaram się poszukać czegoś ostrego, ale od teraz rajdy tylko na ujęciach statycznych.Dziękuję za komentarze.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •