Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    3EHIT
    Gość

    Domyślnie Prześwietlony środek - jaka może być przyczyna?

    Na niektórych zdjęciach wychodzi mi prześwietrlony środek, wydaje mi się że winietoanie to raczej nie jest. Nie mam koncepcji skąd to się bierze. Raczej nie jest to wada obiektywu, coś robie źle. Przykad: http://wm40.inbox.com/thumbs/1_1f3d2...d_tn.jpg.thumb

    Będe wdzięczny za sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Negatyw się wytarł na środku jak dżinsy - i normalnie, jak to na wytarciu stracił troszkę koloru.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    3EHIT
    Gość

    Domyślnie

    A tak na poważnie?

  4. #4

    Domyślnie

    A tak na poważnie, to nie mam pojęcia, bo słabo widać cokolwiek. To w ogóle wygląda, jakby wszystko wyblakło, zszarzało, było prześwietlone i zaszumione do granic. Nie możesz dać tak po prostu trzech porządnych obrazków, bez jakieś obróbki, bez robienia thumbnaili (widzę po linku, że coś tam było na rzeczy z thumbnailami), zmniejszonych tylko do, powiedzmy, 1024 na dłuższym boku?

    Z pewnością byto pomogło przynajmniej zdiagnozować problem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    3EHIT
    Gość

    Domyślnie

    Proszę bardzo: http://my.inbox.com/photos/3ehit/index.aspx

    Teraz chyba widać lepiej o co chodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Stosujesz jakieś konwertery, redukcje, pierścienie ...czy coś w tym stylu? Inaczej: jakim zestawem robiłeś?

  7. #7

    Domyślnie

    podobnie wyglądają skutki nieszczelności mieszka w technice analogowej...

    Może jest jakaś dziurka w korpusie, która zaświetla dodatkowo zdjęcie. Tę hipotezę łatwo sprawdzić - zapakuj aparat do ciemnego worka (poza przodem obiektywu oczywiście) i zrób serię w worku i bez. A może światło dostaje się przez pryzmat???

    W każdym razie wygląda to ewidentnie na zaświetlenie.

  8. #8

    Domyślnie

    Czasami jak się robi makro to niektóre obiektywy mają jakąś wadę i tak prześwietlają. Mi taką kropkę robił 35-135 gdy go wkręcałem odwrotną stroną. A jaki aparat masz, jaki obiektyw?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mam najbledszego pojęcia jaka może być przyczyna, poza tym, że tak być nei powinno i że to może popsucie sprzętu (co i tak niczego nei tłumaczy).

    Może spróbuj wyeliminować obiektyw i zapnij co innego. Przynajmniej odpadnie jedno szpejo do szukania wady.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    A mógłbyś dać jeszcze raz te fotki tylko z danymi exif. I drugie pytanie: to są całe klatki czy kadrowane?
    Pozdrawiam
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •