Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Zakup używanego aparatu

    Witam,

    mam pomysł na kupno używanego d80. Moim ostatnim aparatem było przypadkowo kupione za bezcen dogorywające d40, ale jako że nie nazwałabym się wytrawnym teoretykiem fotografii, tu moje pytanie - czy w ogóle warto bawić się w zakup używanego body jeśli nie mam aż takiego pojęcia nt. aparatów? Jeśli tak - na co patrzeć, co sprawdzić, o co zapytać? I czy allegro jest jedynym miejscem dla takich transakcji czy może funkcjonuje jakieś inne miejsce, gdzie szansa na nabicie w butelkę jest mniejsze?

    pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Kupuj na forum... tutaj ludzie dbają o swój sprzęt. Przynajmniej w większości.

  3. #3

    Domyślnie

    D80 daje dużo możliwości jeśli chodzi o nauke fotografii. Jeśli masz zapał i jakieś 1200 zł w kieszeni zmieniaj puszke i w plener zdobywac doświadczenie
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  4. #4

    Domyślnie

    Kupuj na forum, bo tu prędzej znajdziesz uczciwego i dbającego o sprzęt człowieka niż na allegro.
    A na co zwracać uwagę: na przebieg i na stan wizualny. Pierwszy świadczy o tym ile teoretycznie aparat powinien jeszcze pożyć, a po drugim można wywnioskować w jaki sposób sprzęt był używany.

    Co do samych szczegółów zakupu to myślę, że d80 to dobry pomysł. Można trafić sztuki w naprawdę dobrym stanie, a dzięki śrubokrętowi podepniesz do niego tańsze obiektywy bez silnika.
    "Your first 10,000 photographs are your worst".

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdzaj przebieg jeśli nie jest ogromny to czemu nie, brać to jest na prawde dobry aparat. Ja swojego nie sprzedam. Stwierdziłem, że D80 jest więcej wart niż 1400, które mi proponowano jakieś 2 lata temu i dożyje u mnie starości albo zepsuje go moja córa jak dorośnie

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  6. #6

    Domyślnie

    ja obecnie posiadam d200, przed tem miałem 6 korpusów - żadnego nie nabyłem jako nówki. Wystarczy, że dobrze sprawdzisz aparat przed zakupem...trzeba pomacać, popatrzeć, popstrykać...jeśli nie czujesz się na siłach wez ze sobą kogoś, kto taki korpus posiada - będzie wiedział na co zwrócić uwagę. Na nówki szkoda kasy; chyba że twój tata pracuje w firmie Microsoft i ma na imię Bill - wówczas bierz od razu nowego Hasselblada z przystawką cyfrową
    ~"~

  7. #7

    Domyślnie

    ja miałem 4 używane korpusy każdy w idealnym stanie i w podobnym poszły do innych ludzi, na allegro łatwo się naciąć ale i łatwo na super okazje, jak sigma 70-200 HSM za 1100 pln , jak to udało się kumplowi kupić a szkło lata aż miło ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi (niestety nie ma szans, tatuś z innej branży ).
    Wyczytałam, że warto podczas sprawdzania aparatu porobić kilka zdjęć i wrzucić je od razu w komputer - chodzi o wyłapanie jakiejś konkretnej wady czy ogólną ocenę?
    Wiem, że wszystko można jakoś wycenić, ale jaka jest ~górna granica przebiegu, kiedy już nie warto brać takiego aparatu? Staram się oczywiście wyszukać jak najmniej używany i najmłodszy, ale pytam orientacuyjnie
    Ostatnio edytowane przez aniik ; 11-08-2010 o 19:11

  9. #9

    Domyślnie

    Tak. Sprawdzić faktyczny przebieg i stopień "zasyfienia" matrycy przy przesłonie F/22 i węższej. Górna granica? Myślę że około 8-10 tysięcy.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  10. #10

    Domyślnie

    Na Allegro jest duża rozpiętość cenowa. Ale za około 1350-1450 już wyrwiesz body D80.

    http://allegro.pl/item1174263114_nik...n_wroclaw.html

    http://allegro.pl/item1182830235_nik...dy_sd_4gb.html

    Myślę, że warto poczekać. D80, tak jak D90 stanieją za około miesiąc, półtora jak się pojawi D95 (następca D90). Przy czym D80 stanieje pewnie już marginalnie, a D90-ki mogą ostro polecieć w dół. Prawie każdy woli jednak nowość.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •